Україні вкрай важлива міжнародна солідарність – Президент після зустрічі з Прем’єр-міністром Канади напередодні саміту «Великої сімки»

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером, який прибув до України з робочим візитом напередодні своєї участі у засіданні «Великої сімки» у Німеччині.

 Президент заявив після зустрічі: «Вкрай важливо, щоб лідери цивілізованого світу продовжили тримати єдиний фронт у протидії спробам похитнути основи міжнародної безпеки».

У підсумковій заяві для ЗМІ Президент нагадав, що напередодні провів телефонні консультації із лідерами Сполучених Штатів Америки, Німеччини, сьогодні зранку була важлива зустріч з Прем’єр-міністром Японії. «Ключова позиція, яку ми чекаємо від наших іноземних партнерів, – єдність. Єдність країн «Великої сімки». Єдність Європейського Союзу. Єдність трансатлантичну. І солідарність з Україною», – заявив Петро Порошенко.

Зі свого боку, Прем’єр-міністр Стівен Гарпер наголосив, що позиція Канади щодо ситуації в Україні залишається чіткою. «Ніколи Канада не визнає незаконну окупацію української території російськими силами. Ми ніколи не погодимось з тим, що кордони суверенної держави можуть перекроюватись силою. Ми міцно солідарні з нашими союзниками і закликаємо пана Путіна, щоб він припинив вторгнення в східну Україну, вивів своїх військових, танки і важке озброєння та припинив надавати військову допомогу сепаратистам», – заявив канадський Прем’єр.

Стівен Гарпер наголосив, що Канада підтримує зусилля з дипломатичного врегулювання ситуації на Донбасі та вже досягнуті домовленості з цього питання. «Але для того, щоб все це відбулося, військові пана Путіна і їхні союзники сепаратисти повинні припинити бої», – сказав він. Він наголосив, що Канада та весь світ не можуть стояти осторонь та не помічати, що майже щодня здійснюються напади, в результаті яких вбивають та калічать українців на їх власній території.

«Поки не буде реального миру і доки не будуть відведені сили окупантів, доки територіальну суверенність України не буде відновлено мають бути в силі наслідки для режиму Путіна – економічні санкції мають залишатися і бути чинними», – наголосив Стівен Гарпер. Канадський Прем’єр нагадав, що Канада наклала санкції на більше 270 фізичних та юридичних осіб. «Ми залишаємось готовими до співпраці з нашими союзниками, щоб накласти додаткові нові санкції, якщо цього вимагатиме ситуація», – додав він.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *