Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Увага! Африканська чума свиней поширюється територією України

Увага! Африканська чума свиней поширюється територією України: 2012 рік – Запорізька область, 2014 – Луганська, Чернігівська, Сумська області, 2015 рік – Київська, Чернігівська, Рівенська, Житомирська, Сумська області.
На території України всього зареєстровано 30 неблагополучних пунктів щодо Африканської чуми свиней.

Увага! Африканська чума свиней поширюється територією України: 2012 рік – Запорізька область, 2014 – Луганська, Чернігівська, Сумська області, 2015 рік – Київська, Чернігівська, Рівенська, Житомирська, Сумська області.
На території України всього зареєстровано 30 неблагополучних пунктів щодо Африканської чуми свиней.
Це особливо небезпечне захворювання дуже швидко передається від хворих тварин до здорових і закінчується їх загибеллю. Лікування і профілактики африканської чуми свине не існує. При виникненні захворювання все поголів’я свиней знищують.
Збудником захворювання є вірус, стійкий до високої температури і може місцями зберігатися у тушах свиней, і свіжому, замороженому, копченому м’ясі, крові, ґрунті, фекаліях.
Пам’ятайте! Краще повідомити про підозру на африканську чуму свиней, навіть якщо ваші підозри не підтвердяться, чим не повідомляти взагалі. Занести збудник африканської чуми свиней у ваше господарство можуть люди, які прибули з інфікованих територій, з кормами для тварин, ручним багажем, продуктами харчування.
Якщо у вас захворіла, чи загинула свиня, НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує вашу територію.
Управління ветеринарної медицини в Надвірнянському  районі рекомендує для господарств усіх форм власності щодо запобігання АЧС:
1.    Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
5. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
6.Постійно вести боротьбу з гризунами.
7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
9. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
10. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
11. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
12. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої  державної установи ветеринарної медицини.
13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
14 Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про відходи».
15.  Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
16. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.
17.  Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
18. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *