Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківському ЦРМС лікарів «первинки» навчали роботі з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ICPC-2

В Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», лікарів «первинки» міста і області навчали роботі з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ICPC-2, яка впроваджується МОЗ України.
У рамках тренінгу «ICPC-2 у формуванні єдиної статистичної звітності м. Івано-Франківська та області в медичній інформаційній системі» за участю представників однієї з найпопулярніших на Івано-Франківщині медичних інформаційних систем медики практично тренувались вводити дані в систему і правильно класифікувати звернення пацієнтів.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги ICPC-2 розроблена Міжнародною Асоціацією сімейних лікарів. Головний принцип системи – розуміння того, що в ПМД важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, тому в ІСРС-2 можна кодувати причину звернення пацієнта.

«З огляду на те, що лікар первинної медичної допомоги – це лікар першого контакту, то зазвичай важко одразу поставити кінцевий діагноз. Ця класифікацію дозволяє лікарю фіксувати саме те, з чим звернувся пацієнт – це можуть бути симптоми чи просто скарги, інші причини, наприклад поновлення рецепту на ліки. Другий момент, це коли вже лікар ставить діагноз, який може від початку до кінця змінюватись. І третій момент, який класифікується, це вже дії лікаря – куди він скерував пацієнта, на які консультацій, обстеження», – так коротко описує переваги ІСРС-2 завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства Івано-Франківського Національного медичного університету Орина Децик.

Ідея цієї класифікації полягає в тому, щоб в першу чергу, звернути увагу на потреби пацієнта, а не потреби медичної статистики. Це не є дуже детальна класифікація. Вона покликана допомогти лікарям з обліковою роботою та уніфікувати медичну інформацію про пацієнта до єдиного стандарту.

«Раніше був так званий «талон амбулаторного пацієнта» або «талон для реєстрації заключного/уточненого діагнозу», в якому лікар був зобов’язаний одразу написати діагноз. Ці документи були орієнтовані виключно на статистику та звітність. Тепер, як мені здається, впровадження класифікації ICPC2 міняє філософію відносин лікаря з пацієнтом. Бо в ній першочергово закладені потреби пацієнта», – додає Орина Децик.

У свою чергу, керівник управління охорони здоров’я міста Івано-Франківська Марія Бойко розповідає, задоволена співпрацею з медичною інформаційною системою «MEDICS», до якої підключені заклади ПМД міста. Коли почали працювати з «MEDICS», щоб організувати електронний запис пацієнта на прийом у міських поліклініках, каже вона, одразу проговорювали питання електронного кабінету лікаря і електронної картки пацієнта. Тепер це запроваджується на рівні МОЗ.

«Сьогодні ми якраз зосередили увагу на тому, як правильно зашифрувати симптоми, скарги пацієнта, з якими він звернувся до лікаря первинної медичної допомоги, за допомогою ICPC2. Головною нашою вимогою до розробника власне і була можливість інтегрування, тобто переводу симптомів пацієнта згідно діючої Міжнародної класифікації хвороб (МКХ 10) у систему ICPC2. Зараз це починає працювати», – зазначає Марія Бойко.

Кількагодинний практикум для 50-ти лікарів минає швидко. Велика кількість бажаючих взяти участь у тренінгу свідчить, потрібно акцентувати увагу на практичних аспектах роботи з МІС. Більшість з них погоджується, краще один раз потренуватись, ніж виправляти реальні помилки.

А радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марія Баран, підсумовуючи тренінг, додає, чим більше лікарів пройдуть навчання, тим швидше рухатиметься медична реформа.

«Це означає, що освідченні лікарі та прогресивні медичні заклади отримуватимуть краще фінансування, зможуть надати якісніші медичні послуги. А пацієнт від цього лише виграє», – каже Марія Баран.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *