Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківську обговорили механізм подолання стереотипів у процесі децентралізації влади (ФОТО)

Сьогодні до Івано-Франківська завітала група експертів, основною діяльністю яких є реалізація в Україні реформи із децентралізації влади.

Метою їхніх відвідин стало проведення в області інформаційного семінару, спрямованого на подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив. Захід відбувався за участю координатора проекту в Івано-Франківській області, керівника аппарату облдержадміністрації Руслана Панасюка та директора Офісу реформ Дмитра Дзінчука.

Коментуюючи ситуацію, що склалася під час впровадження реорганізації влади в Україні, голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук зауважив, що задля якісного втілення реформи, перш за все, необхідно подолати бар’єр стереотипів та максимально сприяти інформаційно-роз’яснювальній роботі серед населення щодо важливості та незворотності ходу реформи.

«Ініціюючи проект навчальних семінарів стосовно децентралізації влади, ми акцентували увагу  на аналізі європейського досвіду, зокрема Республіки Польщі. – зауважив Ростислав Томенчук. – Під час проведення таких заходів стало очевидним, що майже в усіх областях України бракує інформаційної підвалини доцільності реалізації реформи та налагодження конструктивної  комунікації між місцевими органами влади, громадськими організаціями та, власне,  регіональними елітами – людьми, які прийматимуть рішення під час здійснення децентралізації».

На необхідності чіткої взаємодії між обласною державною адміністрацією, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Офісом реформ наголосила  головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами влади зазначеного Міністерства Лідія Євтушенко. Окрім цього, посадовець зазначила, що для ефективного впровадження реформи важливим є усвідомлення відповідальності усіх учасників процесу децентралізації та максимальне наближення громадян до надання  державних послуг.

«За чотири місяці цього року місцеві бюджети вже додатково отримали 8,3 млрд. гривень на проведення реформи, – зауважила Лідія Євтушенко. – Тож ті громади, які усвідомили всю відповідальність та надані їм можливості, почали ефективно  використовувати ці кошти. Тому надалі органи місцевого самоврядування повинні знаходити розуміння проблем, визнавати свою відповідальність та сприяти наближенню якісних послуг до громадян, позаяк це є нашими кроками до європейської спільноти».

Назагал учасники зустрічі зійшлися на думці, що саме спільна праця та налагодження конструктивного діалогу стануть фундаментом у розбудові самодостатніх та спроможних громад.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *