В Івано-Франківську презентували Офіс реформ

12 травня в Івано-Франківську презентували регіональний офіс реформ, який об'єднав експертів з різних сфер функціонування суспільного життя, і покликаний ознайомлювати з методикою формування спроможних територіальних громад.

«Основним завданням Офісу реформ буде донесення думки про добровільність, незворотність і потрібність реформи, що стосується створення територіальних громад, практично до кожного жителя області, кожного сільського голови, кожного представника органів місцевого самоврядування, місцевої інтелігенції, − наголосив на презентації, яка відбулася за участю керівництва облдержадміністрації, обласної ради, обласних депутатів, науковців, журналістів, керівник Офісу, доктор філософських наук, професор ІФНТУНГ Дмитро Дзвінчук. − Це надзвичайно складне завдання. Вирішуючи його, будемо рухатися двома шляхами».

Перш за все, за словами Дмитра Дзвінчука, необхідно розробити і затвердити перспективний план формування територіальних громад, «який дасть обриси нових громад, враховуючи можливість їх економічного розвитку та фінансового забезпечення». А пізніше, орієнтуючись на зазначений план, новим об'єднаним спроможним громадам держава віддасть не лише повноваження органів місцевого самоврядування, а й фінансовий ресурс для забезпечення соціальних та адміністративних послуг у кожній громаді.

На презентації керівник Офісу реформ представив експертів, з якими співпрацюватиме. Серед них – Ярослав Арабчук (компетенція − фінансові питання і створення паспортів територіальних громад), Василь Тимків (графічне, просторове оформлення), Оксана Процюк (зв'язки з представниками ЗМІ), Марія Баран (зв'язки з громадами та комунікація з центральним Офісом). Також Дмитро Дзвінчук запропонував створити регіональну громадську експертну раду, до складу якої увійдуть лідери громадської думки в області, відомі особи, які мають досвід роботи в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Підтримку роботи новоствореного Офісу реформ та пропозиції щодо формування регіональної громадської експертної ради висловив на презентації голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук.

«Реформування органів місцевого самоврядування здійснюватимемо спільними зусиллями, при цьому готовий до співпраці у вирішенні будь-яких питань, − підкреслив очільник області. − Переконаний, що досвід відомих людей Прикарпаття, діяльність Офісу реформ та регіональної громадської експертної ради, а також бажання рухатися вперед дадуть значний потенціал, який покликаний відіграти позитивну роль у втіленні реформ».

Офіс реформ працюватиме за адресою: вул. Грушевського, 21, каб. 632.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *