В Івано-Франківську відбулося навчання щодо імунізації населення

У зв’язку з тим, що в Україні зареєстровані 22 випадки дифтерії, 31 жовтня на базі обласної дитячої клінічної лікарні відбулося навчання для заступників головних лікарів з питань охорони материнства та дитинства, педіатрів та лікарів загальної практики сімейної медицини.
Присутнім вкотре нагадали клініку дифтерії, дифдіагностику, правила проведення лабораторного підтвердження цієї недуги та тактику кожного лікаря при лікуванні захворювання.

Про поліомієліт та стан вакцинації як головного запобігання цих захворювань в області розповіла експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Євгенія Чурпіта.

За словами головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з організації педіатричної допомоги Лариси Підвербецької, рівень щеплення у діток до 1 року дуже низький. Невтішні показники імунізації у дорослих вакциною АДП-М. Для створення надійного колективного імунітету загальний показник має становити 95 відсотків.

Експерт ДОЗ ОДА з дитячої імунології Галина Бенько, звертаючись до учасників навчання, наголосила на виконання нормативних документів, які регламентують необхідні щеплення. Імунолог зазначила, що це – робота кожного лікаря первинної та вторинної ланки. Тому закликала лікарів не ризикувати здоров’ям власних дітей і своїх пацієнтів та робити всі щеплення за розкладом, аби не допустити лиха.

Спеціалісти наголошують, що в області є достатня кількість доз вакцини АКДП та АДП-М. Окрім цього, Прикарпаття очікує планову надходження 52 440 доз АДП-М від ДП «Укрвакцина» після 4 листопада.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *