В лісах Івано-Франківщини розпочався збір лісового насіння

У гірських лісових господарствах області триває заготівля шишок ялиці. Цьогоріч смереки вродили рясно, тож лісівники сподіваються заготовити чимало якісного насіння.

Для висушування шишок прикарпатські лісівники використовують шишкосушарки «Каппера-Гагаліцина». Це сушильне приміщення на два поверхи. Тривалість циклу сушіння насіння ялиці у такій сушарці триває 1-2 доби.

У Красницькому лісництві, що на Верховинщині, лісівники висушують шишку у шишкосушарці давнього зразка. У ній є пічка, 2 барабани та відсіки для насіння. У барабани висипають до двох мішків шишок і залишають їх там на 3-4 дні при температурі 35-40 градусів. При таких умовах шишка повністю розкривається і «віддає» своє насіння, яке при прокручуванні барабана, висипається у відсік. На спеціальній машинці лісівники ще додатково перетирають насіння, щоб обезкрилити його та очистити від домішок.

Зі 100 кг шишок ялиці можна зібрати до 2 кг насіння, тому збір лісового насіння – досить клопітка справа.

Фаза дозрівання насіння для кожної з лісових порід є індивідуальною, тому лісівники збиратимуть його аж до кінця року. У жовтні збиратимуть насіння дуба, бука та явора.

У цілому лісівники Прикарпаття планують зібрати понад 6 тонн насіння лісових культур.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *