В обласній державній адміністрації відбувся онлайн-семінар щодо реалізації права на участь у цьогорічних місцевих виборах людей з інвалідністю та маломобільних груп населення

Сьогодні під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук відбулося онлайн-навчання для членів виборчих комісій з питань організації допомоги особам з інвалідністю щодо реалізації ними права на вибори під час місцевих виборів 25 жовтня цього року.
Розпочинаючи навчальний семінар, Світлана Онищук зазначила: «Відповідно до офіційних статистичних даних в Україні 2,7 млн осіб з інвалідністю або 6,3 відсотків від усього населення нашої країни.  Фактично кожен десятий  виборець — людина з інвалідністю. Тому дотримання прав виборців з інвалідністю та тих, які належать до маломобільних груп населення, створення відповідних умов доступності є інструментом ефективної роботи з різними групами виборцями. Виборчі дільниці повинні бути облаштовані так, щоб ці громадяни почували себе захищено та реалізували свої виборчі права».
Також посадовиця наголосила, що члени виборчих комісій повинні налагодити комунікацію та узгодити роботу із людьми з обмеженими можливостями задля забезпечення доступної та безбар’єрної участі цих громадян у політичному житті країни, адже право голосу має кожен і необхідно докласти максимум зусиль щодо забезпечення цього права.

Йшлося про облаштування архітектурно доступних виборчих дільниць для інвалідів та маломобільних груп, вирішення актуальних проблем щодо дотримання їх виборчих прав під час цьогорічних  місцевих  виборів, законодавчі та психологічні особливості роботи членів виборчих дільниць з ними та створення необхідних умов, при яких виборча дільниця є доступною для цих громадян.

 

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *