В області обговорено новий етап реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

В Україні триває реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Новий етап реформи передбачає закріплення вже набутих успіхів і завершення формування спроможних громад, зміну територіального устрою, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також розвиток форм місцевої демократії, коли жителі можуть висловити свою думку з різних питань.
З метою обговорення реалізації реформи в області від сьогоднішнього стану до перспектив та завдань на 2019-2020 роки облдержадміністрацією спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування проведено інформаційний семінар «Новий етап реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» за участю експертів Програми «U-LEAD з Європою» Юрія Ганущака та Івана Лукері.

У ньому взяли участь члени міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області, представники сільських, селищних, міських рад, ОТГ, асоціацій органів місцевого самоврядування, районних державних адміністрацій.

Заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський привітав присутніх та наголосив на викликах реформування і поточній ситуації із впровадженням реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади на Прикарпатті.

Директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк акцентував увагу на необхідності реалізації наступного рівня реформування та його особливості в нашій області.

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Ганущак та Іван Лукеря розповіли про пріоритетні дії на національному та місцевому рівнях для впровадження нового етапу реформи децентралізації, а також презентували методику формування субрегіонального рівня в рамках реформи адміністративно-територіального устрою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *