В області розпочинається призов на строкову військову службу

2 квітня під головуванням керівника апарату обласної державної адміністрації Віталія Солов’я відбулося перше засідання обласної призовної комісії, на яку покладаються питання керівництва і контролю за діяльністю районних (міських) призовних комісій, розгляд скарг громадян на рішення та дії районних (міських) призовних комісій.
Військовий комісар обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Володимир Ярмошук ознайомив членів комісії з плановим завданням, змінами до чинного законодавства з питань призову на військову службу.

На строкову службу з області належить призвати 435 придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старших осіб, які не досягли 27 років.

Члени комісії обговорили організаційні питання весняного призову 2021 року на строкову військову службу, акцентувавши увагу на максимальній безпеці юнаків, котрі підлягають призову, інших осіб залучених до виконання заходів з призову та дотримання встановлених норм.

Голова комісії зауважив, що план призову на строкову військову службу область завжди виконувала. Запорукою виконання плану призову має бути злагоджена командна робота членів призовних комісій, інших залучених до організації та проведення призову посадових осіб.

Віталій Соловей погодив закріплення членів обласної призовної комісії за районами області для здійснення контролю за ходом призову і вирішення проблемних питань спільно з відповідними підрозділами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Призовні комісії всіх рівнів працюватимуть з 1 квітня по 30 червня 2021 року. Відправки команд молодого поповнення розпочнуться з наступного тижня.

Призовники, призвані з області під час весняного 2021 року призову, будуть направленні у військові частини. Після вивчення особистих якостей, для здобуття військової спеціальності на 2-3 місяці їх скерують в навчальні центри, після чого, вже як спеціалісти, вони будуть повернуті у військові частини для подальшого проходження військової служби

Довідково:

З Івано-Франківської області для проходження строкової військової служби весною 2021 року буде направлено 435 призовників, з них:

у Збройні cили України – 220 чол.;

у інші військові формування України – 215 чол., в тому числі:
– Національну гвардію України – 125 чол.;
– Державну прикордонну службу України – 70 чол.;
– Державну спеціальну службу транспорту –20 чол.

Термін строкової військової служби для призовників становить 18 місяців, а для тих, хто здобув вищу освіту – рік.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка надається за рішенням районної або міської призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти або продовження професійної діяльності, якщо має двох і більше дітей, або вагітну дружину, або дитину з інвалідністю, неповнолітніх братів і сестер.

Рішення обласної призовної комісії може бути оскаржене до суду в порядку, передбаченому законом.

Якщо хтось раптом з працівників ТЦК та СП вимагає кошти чи здійснює якісь інші незаконні дії є телефони довіри:

Міністерства оборони: 0-800-50-04-42, діє щоденно з 9:00 до 18:00.

ОТЦК та СП: (0342) 55-55-73, цілодобово

Якщо призовник навчався у виші і забажав йти на призов, то йому надається академічна відпустка на період проходження служби. Поєднувати навчання та військову строкову службу не можна.

На весь час військової служби за строковиком зберігається робоче місце, якщо він офіційно працевлаштований, і середньомісячна заробітна плата.

Призовники не будуть залучатися до виконання завдань в зоні проведення ООС.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *