В райдержадміністрації обговорили питання збереження та відтворення лісів

  

  

22 вересня  у райдержадміністрації розпочався двохденний семінар-навчання з підвищення кваліфікації для працівників природоохоронного господарства району та представників органів місцевого самоврядування Надвірнянщини. Курси на тему «Збереження та відтворення лісових екосистем Карпатського регіону як складників екомережі об'єктів природного-заповідного фонду України» провела доктор біологічних  наук, професор, завідувач кафедри заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олена Байрак, а також викладачі ДЕА та Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
Наступний день занять організатори проведуть в приміщенні ДП «Надвірнянський лісгосп».
Після закінчення курсів слухачі отримають свідоцтво встановленого зразка.

  
Також по завершенні основної частини доповіді за участю голови районної державної адміністрації Олександра Кеніза відбулася прес-конференція для представників ЗМІ. Головну увагу акцентовано на сталому управлінні лісами (на прикладі Українських Карпат). Науковці навели приклади багаторічних напрацювань у даній галузі, вивчення стану та структури лісів і динаміки лісового фонду Карпат. Окрім того, аналізували принципи сталого ведення лісового господарства в окремих європейських країнах і поширення лісів  Західного регіону. В ході обговорення визначено шляхи вирішення основних лісівничих проблем, а саме – всихання ялини в зв’язку зі зміною кліматичних умов, старіння лісів та слабкий розвиток інфраструктури.
Зокрема зазначено, що Надвірнянщина є одним з найпривабливіших рекреаційно-туристичних районів та лідером за кількістю природно-заповідних територій.
Основним завданням кожного з нас є збереження природно-лісового фонду для майбутніх поколінь.
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *