В рамках президентської програми «Велике будівництво» реалізовуватимуться яскраві проєкти розвитку культурно-туристичної галузі області

Культурно-мистецький туристичний комплекс «Мальований дзбан» цьогоріч будуватиметься в мальовничій місцевості Карпат у селі Старий Косів. Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 12 квітня 2021 року №297-р «Про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» він фінансуватиметься за кошти ДФРР та місцевих бюджетів.
У 2021 році із Державного фонду регіонального розвитку виділятимуть кошти на суму 12 788,486 тис. гривень, із місцевого бюджету – 1 511,514 тис. гривень.

Важливо зазначити, що створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» сприятиме збереженню і розвитку нематеріальної культурної спадщини (НКС) і зокрема косівської мальованої кераміки, яка внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

На території Косівщини впродовж століть процвітало гончарство. Зараз тут функціонують кахельні цехи, майстерні, де задіяно понад 150 осіб. Косівська мальована кераміка є цікавим брендом Карпатського регіону, який привертає увагу поціновувачів із багатьох країн світу. Саме такий креативний проєкт «Культурно-мистецький центр «Дзбан», що символізує традиційну форму у місцевій кераміці, покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та підвищити економічну спроможність краю.

Реалізація проєкту сприятиме розвитку туристичної інфраструктури, збереженню автентичних народних ремесел, зокрема, Косівської кераміки, самовираженості мешканців краю, розширенню туристично-рекреаційної зони Косівщини, розвитку підприємництва, зростанню економічно-інвестиційної привабливості регіону, залученню додаткових коштів в економіку регіону.

Проєкт «Дзбан» інноваційний як у подачі архітектурної будівлі, оскільки зображена у креативній, символічній формі, що не має аналогів не тільки в Україні, а й в світі, так і в його внутрішній технічній розробці, що передбачає широкі варіативні можливості експлуатації та використання життєдіяльності культурно-мистецького центру.

Додамо, що цьогоріч відповідно до Президентської програми «Велике будівництво» та розпорядження Кабінету міністрів України від 12 квітня 2021 року №297-р «Про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку» здійснюватиметься також капітальний ремонт музею «Писанка» в Коломиї та забудується народний дім у с. Пшеничники Тисменицького району.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *