В Україні активізується робота щодо протидії незаконному поглинанню та захопленню земель

Постановою Кабінету міністрів України відновлено роботу Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Сьогодні відбулося перше засідання комісії, а разом з тим – селекторна нарада з керівництвом областей за головування першого віце-прем\'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

Участь у нараді від Івано-Франківщини взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, яка очолює регіональний оперативний штаб з питань захисту прав агровиробників, члени цього штабу, а також керівник апарату ОДА Роман Маланій.  

Йшлося про роботу оперативних штабів в областях, координацію роботи органів влади у питанні попередження незаконного захоплення земельних ділянок і підприємств, рейдерських атак, правового реагування на порушення майнових прав. Водночас розглядалися конкретні ситуації у регіонах держави, де були зафіксовані згадані правопорушення.

Степан Кубів акцентував увагу на поширених прикладах порушень прав фермерів  та агроформувань, коли рейдери прикриваються озброєними угрупуваннями, або ж фальсифікуються договори оренди, або здійснюються крадіжки врожаю.  В той же час присутній на нараді міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що цьогоріч масових захоплень земельних ділянок не має, у більшості випадків проблему вдається вирішити у стадії зародження конфлікту.  

У ході наради керівництву областей доручено активізувати роботу оперативних штабів на місцях, налагодити взаємодію органів державної влади і правоохоронних органів та організацію надання правової допомоги, залучати до роботи штабів громадськість та представників ЗМІ. Про проведену роботу очільники областей звітуватимуть у листопаді цього року.

Слід зазначити, що на Прикарпатті  оперативний штаб з питань захисту прав агровиробників створений минулого місяця. З серпня на Івано-Франківщині активно запрацювали і мобільні групи, які надають безоплатну правову допомогу мешканцям краю. Наразі групи здійснили 24 виїзди у сільські населені пункти та надали юридичні консультації понад ста громадянам. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *