Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Україні та області стартував ІІІ раунд вакцинації проти поліомієліту


25 січня в Україні стартував ІІІ раунд вакцинації проти цієї небезпечної хвороби.


25 січня в Україні стартував ІІІ раунд вакцинації проти цієї небезпечної хвороби.

Поліомієліт – хвороба від якої ліків людство  ще не винайшло. І єдиним захистом для себе і своїх дітей є вакцинація проти цієї хвороби, особливо, в умовах спалаху, який зафіксовано в Україні.

Вакцинації живою поліомієлітної вакциною у рамках третього раунду підлягають усі діти, які щеплені від поліомієліту раніше за віком, так і щеплені частково. Тривалість третього раунду вакцинації ОПВ складає 2 тижні (з 25 січня по 5 лютого) з можливістю його подовження, враховуючи ускладнення епідеміологічної ситуації щодо  грипу та ГРВІ.

Особливістю цього раунду є проведення щеплень не лише дошкільняткам  від 2 місяців до 6 років, але й дітям шкільного віку – від 6 до 10 років при залученні закладів освіти.  При проведенні вакцинації у школах та школах-інтернатах лікар, фельдшер, медична сестра повинні заздалегідь поінформувати батьків або осіб, які їх замінюють, про проведення імунізації дітей проти поліомієліту.

Щеплення здійснюються у кабінетах щеплень після отримання «Інформованої згоди та оцінки стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики» та проведення огляду, зокрема, вимірювання температури тіла дитини.

Протипоказання до вакцинації ОПВ та ІПВ за міжнародними стандартами є лише висока гарячка (понад 38ºС), вроджений імунодефіцитний стан. В той же час, контакт із інфекційним хворим, у т. ч. на грип та інші ГРВІ, карантин, епідемія грипу та ГРВІ, перенесення напередодні грипу чи ГРВІ,  не є протипоказаннями до вакцинації проти поліомієліту.

Вакцинація ОПВ не проводиться членам сім’ї ВІЛ-інфікованої особи та особам, що доглядають за ними, не проводиться і  ВІЛ-інфікованим дітям, які перебувають у закритих дитячих колективах.

Дітям, мамусі яких є вагітними, вакцинація ОПВ не протипоказана.

Дітки, які отримали ОПВ-вакцину відвідують школу та дитячі садочки так само, як і ті діти, які не були вакциновані.

Вакцинація ОПВ дітям, які перебувають в контакті з ВІЛ-інфікованими дітьми в організованих дитячих колективах, не протипоказана.

Варто також нагадати, що про стан якості вакцини проти поліомієліту свідчить індикатор на флаконі з вакциною, який має вигляд фіолетового кола з білим квадратиком всередині: доки квадратик буде світліший від кола, доти вакцина може бути застосована для щеплень.

Дві краплі вакцини ОПВ рятують життя.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *