Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В управлінні лісового господарства обговорили процедуру проведення оцінки впливу на довкілля

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася робоча нарада з питань оцінки впливу на довкілля.
У ній взяли участь спеціалісти лісових господарств, відповідальні за проведення оцінки впливу на довкілля.

Нагадаємо, що з метою наближення до європейських стандартів, а саме контролю ступеня забруднення навколишнього природного середовища та забезпечення права громадян на безпечне довкілля, в Україні 18 грудня 2017 року прийнято Закон «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД).

Необхідність прийняття цього документу зумовлена міжнародними зобов’язаннями України, що випливають з Конвенції про доступ до інформації, Конвенції про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті, Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Здійснення ОВД з введенням в дію Закону є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження видів планованої діяльності, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природнє середовище.

Суб’єкт господарювання забезпечує підготовку звіту з оцінки впливу на довкілля і несе відповідальність за достовірність наведеної у звіті інформації згідно з законодавством (частина 1 статті 6 Закону).

Закон передбачає обов’язковий зміст звіту із ОВД, від якого суб’єкт господарювання не має права відхилятися (частини 2 статті 6 Закону). Основними компонентами звіту з ОВД є опис планованої діяльності та її виправданих альтернатив, опис поточного стану довкілля; оцінку можливого впливу на довкілля планованої діяльності; опис передбачених заходів, спрямованих на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на довкілля, у тому числі (за можливості) компенсаційних заходів.

Закон «Про оцінку впливу на довкілля» також дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження заходів, які зменшуватимуть вплив такої діяльності на довкілля.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *