Вечір-вшанування4 жовтня художник, вчитель, майстер, митець, член НСХУ Ярема Оленюк відзначив 75-річчя від дня народження. З приводу поважного ювілею поважної, заслуженої людини Ланчинська міська бібліотека для дорослих (завідувач Марія Попович) 5 жовтня ініціювали святкове дійство по вшануванню видатного земляка. Ярема Васильович народився в с. Смерклів Тлумацького району, але після закінчення навчання в народномууніверситеті м. Москва в 1964 р. переїхав до Ланчина та понад 30 років працював вчителем образотворчого мистецтва і креслення (має звання «вчитель-методист»). У 1977 р. закінчив український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. Одночасно творча, обдарована особистість, займається живописом, графікою, скульптурою, дизайном медалей, оформленням книг (понад 100), приймає активну участь в різних художніх виставках, займає призові місця, зокрема нагороджений двома срібними медалями (Київ), бронзовою і позолоченою медалями (Москва), дипломом другого ступеня та званням лауреата республіканського фестивалю мистецтв (1967 р., м. Київ). За вагомі творчі здобутки є лауреатом обласної премії ім.. В. Стефаника (2001 р.), районної премії ім.. Н. Попович (2001 р.), районної премії за ілюстрації в літературно-мистецькому журналі «Німчин» (Вижниця), районної премії ім. Ю. Шкрумеляка (2015р.). Численні виставки митця експонувались не тільки в Україні, але й за кордоном. Його окремі твори є в приватних колекціях в Литві, Польщі, Італії, Канаді, Австралії.

З ювілеєм Ярему Васильовича вітали голова районної ради Василь Попович, селищний Михайло Іванюк, директор школи Тетяна Дикан, поет, член НСПУ Роман Киселюк, новелістка, член НСПУ Галина Христан, односельчани. Гарним доповненням були і музичні вітання від учнів Андріани Романюк та Вікторії Гресько, а також виставка книг, ілюстрованих художником Яремою Оленюком та віршовані привітання від найменших читачів бібліотеки для дітей (ініціатива бібліотекаря Наталії Попович). Як завжди спокійний, врівноважений, але розчулений ювіляр дякував за увагу, повагу.

Хай вам щастить, Яремо Васильовичу! Прийміть вітання і від усієї бібліотечної спільноти району! Здоров’я Вам і творчих здобутків!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *