Верховна Рада підтримала законопроект щодо надання держгарантій на портфельній основі в обсязі до 5 млрд гривень

Верховна Рада підтримала законопроект №3659-д щодо надання держгарантій за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих суб’єктам господарювання мікро, малого та середнього сектору економіки, у тому числі, які зазнали значних фінансових втрат внаслідок запровадження карантинних обмежень та подолання їх наслідків, викликаних респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook: «Це спільні напрацювання Кабміну та профільного парламентського комітету, які дадуть змогу представникам малого та середнього бізнесу отримувати кредитний ресурс під державні гарантії».

Запланований обсяг програми складає загалом до 5 млрд грн. Держава гарантуватиме перед банком 80 % суму кредитної позики. Інструмент, який запроваджується, працює в передових економіках світу та дає можливість створити реальну підтримку малому та середньому бізнесу.

«Це дасть змогу значно здешевити, а головне зробити доступнішим кредитний ресурс для українського бізнесу. Водночас гарантії на рівні 80 % сприятимуть тому, що банки видаватимуть кошти лише якісним позичальникам, які мають бізнес-план та бачення розвитку власної справи», – зазначив Денис Шмигаль.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *