Верховна Рада України повинна бути єдиною та солідарною в питанні посилення регіонів«Всі європейські парламенти сьогодні єдині і солідарні у питаннях, що стосуються майбутнього Європи. Я вважаю, що і український парламент має бути єдиний і солідарний в питаннях регіонального розвитку, децентралізації, розширення повноважень місцевого самоврядування», – сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, виступаючи у Верховній Раді під час Години запитань до Уряду щодо децентралізації влади.

«Ми створюємо в кожній області Офіс по підтримці реформ. Керівники цих Офісів повинні бути запропоновані від громадськості», – повідомив Віце-прем’єр-міністр України.

«Питання децентралізації як інструменту регіонального розвитку сьогодні є ключовим. Сьогодні половина народних депутатів в залі – це мажоритарники. Ви відповідальні за свої території. Ви сьогодні повинні бути ключовим провідниками реформи по децентралізації на місцях. Вам кожному роздана маршрутна карта, розроблена Мінрегіоном, – що і як потрібно робити. Я переконаний, щоб ви долучитесь до цієї справи», – звернувся Геннадій Зубко до парламентарів.

«Ми починаємо рух, який вивів Німеччину, Польщу, Францію до рівня країн з найрозвинутішою економікою. Сьогодні створюється інвестиційна привабливість кожного регіону, формуються  місцеві еліти, які беруть на себе відповідальність, фінансові можливості та повноваження», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

Геннадій Зубко висловив сподівання, що зміни до Конституції України закріплять ті повноваження, які будуть передані від центральної влади до місцевих органів самоврядування: «Цього чекає і вся країна, і вся Європа».

За його словами, за результатами бюджетної та фінансової децентралізації місцеві бюджети сьогодні отримали 21 млрд. грн. доходу за перший квартал 2015 року. Крім того, є «великий потенціал надходжень до бюджету». «Тільки акцизний податок за перший квартал цього року був зібраний в місцеві бюджети місцевим самоврядуванням на рівні 2014 року. Це означає, що є потенціал сьогодні збільшувати місцевий бюджет. По акцизному податку понад п’ять областей вже виконали 50% річного плану»,  – додав він.

«Ми маємо потенціал для того, щоб рухатись і не тільки наповнювати місцевий бюджет, а й збільшувати повноваження місцевого самоврядування та використовувати ці кошти на розвиток громад», – наголосив Геннадій Зубко.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *