Весняні турботи лісівників Прикарпаття

18 квітня в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада директорів лісогосподарських підприємств, яку провів начальник управління Руслан Осташук.
Головний спеціаліст відділу лісового господарства Василь Ковалюк доповів про виконання лісогосподарськими підприємствами управління завдання з лісовідновлення та лісорозведення.

Уже посаджено 397 га лісових культур з 557 га запланованих на весну. Доповнення лісових культур проведено на площі 201 га при завданні 379 га. Залишилось провести лісовідновлення ще у лісогосподарських підприємствах гірської частини області, де довгий період часу лежав сніговий покрив (ДП «Гринявське ЛГ», «Осмолодське ЛГ», «Вигодське ЛГ», «Верховинське ЛГ», «Ворохтянське ЛГ»). Тривають роботи з весняного посіву лісового насіння в розсадниках. На даний час засіяно 1,93 га площі посівних відділень.

На Прикарпатті громада, держслужбовці, учні та студенти активно долучаються до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Спільними зусиллями створено 100 га лісів.

У рамках відзначення Дня довкілля (21 квітня) лісогосподарські підприємства управління 19 квітня організують і проведуть загальнообласну толоку, під час якої планується провести озеленення та благоустрій територій парків, скверів, алей, зон відпочинку, упорядкування русел і берегів річок, очищення від сміття лісових масивів, що межують з автомобільними дорогами.

Про стан готовності лісогосподарських підприємств управління до пожежонебезпечного періоду 2019 року та проведену роботу поінформував начальник відділу охорони, захисту лісу і мисливства Роман Поціхович.

Силами лісгоспів проведено перевірки ходу підготовки підприємств до пожежонебезпечного періоду. По усіх лісництвах обладнано 112 протипожежних постів, що укомплектовані дрібним протипожежним інвентарем. Технічно підготовлено та є в наявності 19 пожежних автомобільних цистерн ємністю від 500 л до 3000 л води, укомплектованих пожежними рукавами, 49 мотопомп, 401 ранцевий лісовий оприскувач, 42 трактори з ґрунтообробним обладнанням та створено запас ПММ з розрахунку 200 л на кожне лісництво. Крім цього, проведено поточний ремонт автотранспортної техніки та її огляд.

В Осмолодському лісгоспі функціонує пожежно-спостережна вежа, оснащена телевізійною системою спостереження. На території лісництв розміщено 97 протипожежних водойм, що обладнані пірсами для забору води.

У лісових масивах вздовж доріг облаштовано 157 нових рекреаційних місць, де встановлено місця розведення вогнища та куріння. Організовано та проведено понад 150 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *