Відбудеться ХХІІ міжнародний гуцульський фестиваль

  

  
       23 червня в райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови РДА Івана Тодорука відбулась нарада  стосовно організації та проведення ХХІІ міжнародного гуцульського  фестивалю. Зустріч відбулась за участі міського голови Зіновія Андрійовича, заступника районної ради Івана Степника,  заступника керівника виконавчого апарату районної ради Ігора Писклинця, заступника голови РДА Богдана Зеленчука, начальників та працівників відділів культури та освіти РДА.
      Фестивальний захід заплановано провести 11-13 вересня 2015 року в м. Надвірна. У програмі заходу, враховуючи ситуацію в країні‚ організатори передбачатимуть заходи не розважального, а просвітницького характеру: науково-практичні конференції, круглі столи. В основі концепції проведення фестивалю повинне бути перш за все прагнення до консолідації українців, виховання патріотизму у молоді.
 
 
Довідково:
Гуцульщина має багатовікову історію. Гуцули обжили найвищу місцевість Українських Карпат — довкола Чорногірського, Чивчинського і Горганського гірських масивів, уздовж верхів’я річок Прут, Черемош, Тиса і прилеглі села Румунії. Неповторна природа гір вдихнула своєму народові велику творчу силу. Тому-то так багато в нашому краю самобутніх неперевершених музикантів, піснярів, майстрів різних видів прикладного мистецтва.
І товариство «Гуцульщина» зорганізувавшись у 1990 році задля відродження, примноження матеріальної, духовної гуцульської культури, місцевих традицій і обрядів, започаткувало Міжнародні гуцульські фестивалі, у рамках яких проводяться також науково-практичні конференції, симпозіуми, спортивні та різні молодіжні заходи.
Фестиваль проводиться щорічно, починаючи з 1991 року.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *