Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбулася презентація оновленого Геологічного музею ІФТУНГу

22 листопада в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу презентували оновлений Геологічний музей. Його мінералогічна колекція є однією з кращих у Європі, а у 2007 році постановою Кабінету міністрів була визнана науковим об’єктом, що становить національне надбання України!

Корисні копалини України, мінерали, петрографія, історична геологія і палеонтологія – експонатів понад 10 тисяч – і всі вони збиралися більше 140 років на виставках, у приватних колекціонерів, у музеях по всьому світу. Колекцію й зараз поповнюють викладачі ІФНТУНГ, які привозять мінералогічні взірці з далеких мандрівок. В окремій вітрині експонуються дари зарубіжних друзів і партнерів університету.

Реконструювати музей вдалося завдяки реалізації проєкту HE-CROSS із розвитку транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України.

У межах проєкту для Геологічного музею ІФНТУНГ було виділено понад 100 тисяч євро на ремонтні роботи у виставковій залі й адміністративних приміщеннях музею, виставкові вітрини; системи кондиціонування, безпеки, відеоспостереження, встановлення інфрачервоних обігрівачів, інтерактивної панелі, підставки для експонатів.

Щоб побачити на власні очі унікальну природну скарбницю, на презентацію оновленого музею завітали представники обласної державної адміністрації, міської ради, Сучавського університету Штефана чел Маре, викладачі та студенти.

З вітальним словом до присутніх звернулись: ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський, керівник проєкту HE-CROSS від університету, професор Микола Приходько, проректор з університетського іміджу, міжнародних відносин та європейського розвитку Сучавського університету Штефана чел Маре Стефан Пуріч, представниця програми «Румунія-Україна» Дойна Турку, начальниця управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Галина Макота, начальник управління освіти і науки департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк, заступник міського голови Івано-Франківська Петро Шкутяк. Представники університетів-партнерів проєкту – ІФНТУНГ та Сучавський університет Штефана чел Маре, місцевої влади переконані, що після оновлення музей стане центральним об’єктом геотуристичних маршрутів Прикарпаття.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *