Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбулося чергове засідання робочої групи щодо допомоги особам, які переселяються з Луганської, Донецької областей та АР Крим

   
 

   
 
          Сьогодні, 30 липня, під головуванням керівника робочої групи щодо забезпечення тимчасового проживання переміщених осіб, заступника керівника апарату-начальника інформаційно – аналітичного відділу апарату райдержадміністрації Тараса Дем’янчука відбулось засідання  робочої групи щодо вирішення соціальних питань осіб, які переселяютьсяз Луганської, Донецької областей та АР Крим.
          «Станом на 30.07.2014 року в Надвірнянському районі офіційно зареєструвалися 30 осіб  з південно-східних регіонів та АР Крим. З них 12 жінок, 11 дітей, 2 чоловіків-пенсіонерів, 2 студенти. Ще 6 осіб окремо звернулися до управління Пенсійного Фонду за виплатою пенсій.  Більшість приїжджих поселилися до родичів та знайомих, частина проживає безоплатно в жителів району, які з гуманних християнських почуттів прийняли переселенців. Всі вони забезпеченні житлом, отримують медичні послуги. Управління праці та соціального захисту населення РДА надає соціальні послуги всім, хто до них звернувся. Діти відповідного віку відвідували школу і дитячі садки,» – повідомив керівник групи.
          Звертаючись до присутніх, Т. Дем’ янчук зазначив: «І ми, і переселенці є громадянами однієї держави – України. Тому потрібно робити все необхідне, щоб наші вороги не могли нас розділяти на «східяків і западенців». Люди з Криму та східних областей, які задурманені російською шовіністичною пропагандою, повинні перестати боятися та ненавидіти нас. Тому ми не повинні припиняти надавати допомогу  переміщеним особам – адже це ще є і гуманною, благородною справою з погляду християнства».
          Про родини переселенців, які стали на облік до УСЗН та про порядок соціальних виплат біженцям із зони АТО повідомила заступник начальника управління соціального захисту населення Ірина Швенг.
«Департаментом соціальної політики облдержадміністрації буде проводитись виплата грошової допомоги особам, які вимушено переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.
  Виплата буде проводитись жінкам, дітям та непрацездатним особам (чоловікам з числа інвалідів, пенсіонерів).
   Виплата буде проводитись особам, які звернуться для реєстрації в районну державну адміністрацію, на їх особисті рахунки, відкритті у відділенні Ощадного банку» – зазначила Ірина Яремівна.
           До районного управління Пенсійного Фонду України, за словами начальника відділу призначення пенсії Іванни Повх, наразі звернулося  10 осіб. Підкреслила, що всі пенсіонери, які змушені були покинути свої домівки, вчасно отримують пенсію на банківські картки, бо Пенсійний Фонд по всій країні працює за принципом «пенсія ходить за людиною, а не навпаки».
           Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечує соціальний супровід осіб, що прибувають на тимчасове проживання в район, регулярно проводить моніторинг ситуації щодо осіб, які переселилися та осіб, які можуть прийняти переселенців. Також налагоджується співпраця з благодійним фондом «Карітас»  Коломийсько-Чернівецької єпархії, який планує надавати гуманітарну допомогу для осіб, переміщених з зони АТО.
          Слід зазначити, що за сприяння координаційної ради 1 пенсіонеру – інваліду  видано благодійну грошову допомогу. 2 пенсіонерам – інвалідам надано медичну допомогу. 1 пенсіонеру надано консультацію щодо поновлення втрачених документів.
       Сільські та селищні громади, на території яких проживають переміщені особи, надають можливе сприяння: дрова, продукти, одяг, ремонт приміщень тощо.
         Координаційною групою та громадськістю району надано допомогу у вигляді дитячого одягу, засобів гігієни і побутової хімії трьом сім’ям з малими дітьми. 
         На завершення засідання присутні обговорили напрямки роботи щодо подальшого ефективного соціального забезпечення переміщених осіб.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *