Вітаємо з ювілеєм!


  12 березня виповнилося 75 років від дня народження поета, публіциста, члена НСПУ, керівника літературної студії «Бистрінь» (з 1987 р.), лауреата обласних літературних премій Ім. В. Стефаника, М. Підгірянки, районної ім. Н. Попович, обласної в жанрі сонета ім. Я. Дорошенка Нестора Івановича Чира.

Нестор Чир народився 12.03.1938 р. в с. Новий Диків Любачівського повіту Жешувського воєводства в селянській родині. У 1945 р. був разом із сім’єю депортований на Тернопільщину. У 1960 р. закінчив Дрогобицький нафтовий технікум та був направлений на роботу в м. Надвірну. Працював у нафтовій галузі.

Нестор Чир – людина з активною життєвою, громадянською позицією. Він – один із засновників районного товариства української мови, чотири скликання обирався депутатом обласної ради (1990-2006 рр.). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст., Почесною Грамотою Верховної Ради України, медалями та відзнаками  всеукраїнського та місцевого рівня.

Нестор Іванович – автор шістьох поетичних збірок та дитячої книжки «Котячий обід». Багато разів друкувався у відомих в Україні та поза її межами часописах. Упорядник, редактор та співавтор чотирьох альманахів літстудії «Бистрінь» та інших книг. Його ім»я занесено у Книгу ділової еліти Прикарпаття «Золоті імена» (2003р.) та у Книгу «Новітня історія України: Хто є хто на Івано-Франківщині» (2006 р.).

 

З нагоди ювілею Н. Чира у відділі краєзнавчої літератури влаштовано книжкову виставку «Моя доля заквітчана рястом…», на якій  представлено творчий доробок ювіляра, літературознавчі дослідження про нього.

Колектив Надвірнянської централізованої бібліотечної системи щиро вітає Нестора Івановича з ювілеєм! Бажаємо гарного здоров’я, творчої наснаги Божого благословення йому та його родині!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *