Віталій Федорів: На виплату матеріальної допомоги постраждалому населенню області із Держбюджету спрямовано майже 92 мільйони гривень

Надзвичайна ситуація 12-24 червня цього року, яка була спричинена на території області різким підйомом рівнів води в басейнах рік Черемоша, Прута та Дністра, завдала значних матеріальних збитків населенню, господарському комплексу області, об’єктам дорожнього, водного, комунального господарства.

У результаті стихії було частково підтоплено 263 населених пункти, більше 13 тисяч житлових будинків, 2 лікарні, 15 фельдшерсько-акушерських пунктів. Зруйновано 275 км доріг, 93 мостові переходи, 80 км берегоукріплень, а також пошкоджено 603 км автодоріг та 249 мостів.

Про це сьогодні під час засідання сесії обласної ради доповів голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів.

За його словами, через негоду було призупинене транспортне сполучення із 32 населеними пунктами області. Без газопостачання залишилися майже 5 тисяч абонентів. Зруйновано 25 житлових будинків. 6 мешканців області загинули.

Згідно попередніх підрахунків, в області зазнали пошкоджень та руйнувань 1895 об’єктів комунальної власності, на відновлення яких необхідно понад два млрд. гривень.

«Для проведення першочергових робіт у гірських районах області, які найбільше постраждали від стихії, з резервного фонду обласного бюджету було виділено один мільйон гривень та більше 5 тисяч літрів дизельного пального, – повідомив Віталій Федорів. – За сприяння Президента України Володимира Зеленського, відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України області виділено 480 млн гривень».

Керівник Прикарпаття наголосив, що вказані кошти спрямовуються на проведення найнеобхідніших відновлювальних робіт та надання матеріальної допомоги постраждалому населенню. Зокрема, майже 92 млн. грн. спрямовано на виплату матеріальної допомоги постраждалому населенню області; майже 170 млн грн – передбачено на відновлення мостів, доріг місцевого значення; більше 100 млн. грн. – на відновлення водогосподарських об’єктів та закріплення зсувонебезпечних ділянок; більше 50 млн грн – на відновлення мостів і мостових переходів та автомобільних доріг комунальної власності; більше 12 млн грн – на відновлення об’єктів соціальної сфери; і майже 8 млн. грн. – на відновлення об’єктів газового господарства.

Спільно з органами місцевого самоврядування вживаються організаційні і практичні заходи щодо ліквідації наслідків стихійного лиха, нормалізації соціальної напруги серед населення.

Зокрема, загальна кількість осіб, які були визнані комісіями постраждалими, та подані до місцевих органів соціального захисту для виплати матеріальної допомоги наразі становить: І-ої категорії – 15 осіб; ІІ-ої категорії – 317 осіб; ІІІ-ої категорії – 2324 осіб.

Кількість осіб, яким уже виплачено матеріальну допомогу: І-ої категорії – 14 осіб на суму 4 млн 200 тис. грн; ІІ-ої категорії – 271 особі на суму 13 млн. 550 тис. грн; ІІІ-ої категорії – 1838 особам на суму 35 млн 663 тис. грн. Загальна сума виплати становить – більше 54 млн гривень.

Крім цього, 4 сім’ям загиблих під час повені громадян виплачено в сумі 800 тис. гривень. Ще дві сім’ї оформляють відповідні документи, виплата їм матеріальної допомоги очікується на наступному тижні.

Віталій Федорів також розповів про надання гуманітарної допомоги постраждалим в наслідок стихії, збором та розподілом якої займається координаційний центр з питань надання гуманітарної допомоги постраждалим в наслідок стихії. Завдяки роботі центру та підтримці небайдужих регіонів України, соціально відповідального бізнесу, іноземних дипломатичних представництв та міжнародних організацій прикарпатці отримали речі першої необхідності, питну воду, продукти харчування, медикаменти та необхідну техніку для подолання наслідків негоди. Усю зібрану допомогу було роздано жителям районів та об’єднаних територіальних громад, які зверталися до центру.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *