Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Визначені переможці обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова

6 серпня відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова. На розгляд були подані три наукові розробки від вищих навчальних закладів, підприємств та організацій.

За результатами обговорення та рейтингового голосування переможцями премії визнані:

– автор розробки «Установка з еталонними лічильниками для повірки лічильників газу УПЛГ-2500» Мар’яна Андрук (ТОВ «Івано-Франківське спеціальне бюро засобів автоматизації»). Розробка захищена патентом України на винахід і належить до засобів вимірювання витрати газу.

В результаті проведених досліджень розроблена документація, програмне забезпечення та виготовлена установка з еталонними лічильниками для повірки лічильників газу УПЛГ-2500, яка впроваджена на ДП «Миколаївстандартметрологія».

Мінімальний економічний ефект від впровадження запропонованої установки з розширеним діапазоном вимірювання та функцією перевірки герметичності пневматичної системи установки разом із лічильником газу складає 620,6 тис. гривень.

– автор розробки «Підвищення експлуатаційних властивостей елементів бурової установки», автор розробки Михайло Лях (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу).

В роботі проведено розробку наукових основ і конструктивних засобів для підвищення експлуатаційних властивостей окремих складових частин бурової установки, зокрема обладнання насосно-циркуляційної системи та елементів спуско-піднімального комплексу шляхом визначення і обґрунтування їх раціональних форм, параметрів і режимів роботи.

Очікуваний річний економічний ефект за рахунок підвищення ресурсу роботи і експлуатаційних витрат на виконання ремонтних робіт при обслуговуванні  насосно-циркуляційної системи бурової установки становить 1,7 млн. гривень.

– автор розробки «Діагностика загальних фенотипових ознак людини шляхом комплексного дослідження дерматогліфічних особливостей кисті та стопи» Наталія Козань (ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»).

Розроблено методику (алгоритм) комплексних дермотогліфічних та цитологічних досліджень для впровадження у практику судово-медичної експертизи при встановленні невідомої особи, яка базується на 2 патентах України на корисну модель та авторських правах на комп’ютерні програми, які дозволяють прогнозувати загальні фенотипові ознаки людини (етно-територіальну та гендерну належність, антропоскопічні та антропометричні параметри на основі гребінцевого малюнку пальців рук та ніг, дерматогліфіки кисті і стопи.

Робота використана в навчальних процесах вищих навчальних закладів, впроваджена в практику діяльності обласних бюро судово-медичної експертизи та є особливо актуальною в умовах військових конфліктів, оскільки досягнуті результати на основі використання цифрових технологій впливають на прискорення процесу ідентифікації невідомих людей.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *