Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Володимир Пасько взяв участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації

Недопущення занесення збудника грипу птиці на Прикарпаття, проведення заходів із профілактики інфекційних хвороб тварин і птиці на території області у 2020 році. Ці питання сьогодні розглянули на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації за участі першого заступника голови ОДА Марії Савки.

Вірус пташиного грипу, який раніше було виявлено у Польщі, Білорусі, Румунії, Угорщині, Словаччині, цього року зареєстрували в Україні. Випадок трапився 19 січня на Вінничині, в одному із приватних підприємств Немирівського району. Були вжиті заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу. Зокрема, в регіоні знищено понад 100 тисяч голів птиці.
«Маємо попередити ризики та не допустити проникнення і поширення вірусу грипу птиці на Прикарпаття. Відповідно необхідно посилити ветеринарно-санітарний контроль та провести позапланові заходи щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із птахівництвом, а також інформувати населення», – зазначила Марія Савка.

Мовилося про симптоми пташиного грипу, його клінічні ознаки, способи зараження та проникнення, що може бути пов’язане із дикими перелітними птахами. Тому у випадку загибелі або підозри у захворюванні серед птиці, як домашньої, так і дикої, слід негайно повідомляти Держпродспоживслужбу.

Питання недопущення поширення вірусу пташиного грипу є надзвичайно актуальним. Адже поряд із загрозою для людини та її господарської діяльності, захворювання несе за собою великі економічні збитки для держави через заборону торгівлі продуктами птахівництва.
Для запобігання виникнення і поширення інфекційних хвороб тварин та птиці на Івано-Франківщині, зокрема пташиного грипу, африканської чуми свиней, сказу, головним управлінням Держпродспоживслужби в області систематично проводяться заходи.

Додамо, що забезпечення благополуччя області щодо інфекційних хвороб тварин і птиці полягає у необхідному своєчасному проведенні профілактичних ветеринарно-санітарних заходів, лабораторно-діагностичному дослідженні, роз’яснювальній роботі серед власників і керівників господарств та населення за сприяння ЗМІ, а також невідкладних заходах у разі загибелі чи підозрі у захворюванні тварин.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *