Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Володимир Пасько: Завдяки злагодженій роботі та виваженим рішенням район сьогодні йде в ногу з часом

Сьогодні голова районної державної адміністрації Володимир Пасько прозвітував про роботу райдержадміністрації за минулий рік. Керівник району, зокрема, поінформував присутніх про стан справ у ключових галузях соціально-економічного і культурного життя краю та виклики, які стоять перед громадою.
За його словами, найбільшими викликами минулого року, які неможливо було передбачити і спрогнозувати, стали глобальна пандемія коронавірусної інфекції та червнева повінь.

Програма «Велике будівництво», ініційована Президентом України Володимиром Зеленським у березні 2020 року. В рамках програми розпочато роботи з реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». Лікарня отримала 21 пакет Програми медичних гарантій. Фінансування галузі на сьогоднішній день збільшилось до 35,8% за рахунок підписання угоди з НСЗУ.
Закуплено медичного обладнання на суму 28 млн.730 тис.грн.:
– комп’ютерний томограф – 15 млн.грн.;
– цифровий рентгенапарат – 10 млн. грн..;
– УЗД апарат – 1,2 млн.грн. ;
– дозатор – 3шт. – 66 тис.грн.;
– аспіратор – 1 шт. – 10 тис.грн;
– монітор пацієнта – 1 шт. – 60 тис.грн;
– джерело кисню – 1 шт. – 70 тис.грн;
– дефібрилятор – 1 шт. – 150 тис.грн;
– ЕКГ- апарат – 1 шт. – 35 тис.грн;
– добовий монітор пацієнта – 3 шт. – 150 тис.грн;
– пульсоксиметр стаціонарний – 1 шт. – 40 тис.грн;
– пульсоксиметр портативний – 2 шт. – 8 тис.грн.;
– апарат ШВЛ – 1 шт. – 580 тис.грн;
лабораторне обладнання:
– аналізатор гематологічний – 350 тис.грн.;
– аналізатор біохімічний автоматичний – 900 тис.грн. ;
– аналізатор біохімічний напівавтоматичний – 250 тис.грн.;
– аналізатор сечі – 25 тис.грн.
– аналізатор електролітів – 260 тис.грн.;
– коагулометр 2-х канальний – 730 тис.грн.
– рН – метр – 20 тис.грн.;
– бідистилятор – 25 тис.грн.

За словами Володимира Паська, минулого року район отримав значний фінансовий ресурс із державного бюджету для реалізації заходів у різних галузях. Це стало можливим завдяки справжньому партнерству влади, бізнесу і громадськості, а також підтримці Президента України та Уряду.
Розповів Володимир Пасько і про заходи, що були вжиті в районі з метою протидії поширення COVID-19. З резервного фонду районного бюджету було виділено коштів в сумі 1 млн 224 тис.грн. Для закупівлі дезінфікуючих засобів, захисних масок, костюмів, кисню, паливо-мастильних матеріалів та утилізації небезпечних відходів, які використані для запобігання поширенню коронавірусної інфекції Covid-19 для медичних закладів району.

«Вже з перших днів у районі був створений Штаб з ліквідації наслідків поширення коронавірусної хвороби Covid-19, куди ввійшли представники всіх служб, установ, організацій, правоохоронних органів, надзвичайних ситуацій і керівництво міста та району. Паралельно працювала і надалі працює місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та Державна надзвичайна протиепідемічна комісія. Була проведена велика робота, де кожен на своєму місці старався і докладав максимум зусиль. Дякую всій громаді за допомогу!»

В районі другий рік функціонує КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги». Фінансування відбувається з коштів Національної служби здоров’я України згідно до укладеної угоди, вартість якої на рік складала 41 млн 965 тис грн. Окрім того, додаткове фінансування йде з місцевого бюджету на комунальні послуги та фінансування місцевих програм.

За кошти державного бюджету придбано автомобілі для службового використання в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сільських населених пунктів Парище, Битків, Тисменичани, Пасічна, Білі Ослави на суму 2 млн 905 тис грн., комплекти обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини для сільських амбулаторій (6 шт. ) – 594 тис. грн.

За кошти районного бюджету: придбано туберкуліну на 50 тис. грн, відшкодування КП «Аптека 100» за знеболюючі препарати для онкохворих на 499 тис. грн, за безоплатні медикаменти для учасників АТО та дітей інвалідів до 18 років на 377 тис. грн.
Звітуючи про бюджет та фінанси, Володимир Пасько зазначив, що надходження до бюджету району загального та спеціального фонду за 2020 рік з врахуванням трансфертів становить 673 млн 306 тис. грн.

З державного бюджету бюджетом району у 2020 році отримано трансфертів 320 млн 800 тис. грн., в тому числі базова дотація – 45 млн 931 тис. грн., освітня субвенція – 252 млн 521 тис. грн., медична субвенція – 17 млн 542 тис. грн.,

Видаткова частина загального фонду бюджету Надвірнянського району виконана в сумі 556 млн 463 тис. грн., що складає 94,0 відсотка. Із загального обсягу видатки на утримання установ освіти району виконані в сумі 386 млн 636 тис. грн., або 93,0 відсотка та на 115,4 відсотка більше проти виконання минулого року; видатки на утримання установ охорони здоров’я району виконані в сумі 43 млн 753 тис. грн., або 97,5 відсотка до річного плану; видатки на утримання установ культури району виконані в сумі 23 млн 813 тис. грн., або 98,7 відсотка.

За рахунок додаткової дотації з державного бюджету на суму 18млн 459 тис. грн. зроблено:
– проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 722 тис. грн.
– надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на суму 1 млн 165 тис. грн.,
– забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» – 677 тис. грн.;
– здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров`я за рахунок коштів медичної субвенції – 3 млн 309 тис. грн.

Також районним бюджетом вдалося врегулювати ситуацію і додатково спрямувати 1 млн 229 тис. грн. на зарплату медичним працівникам до впровадження другого етапу медичної реформи, до 01.04.2020 року.
Під час виступу Володимир Пасько розповів про розбудову та ремонт інфраструктурних об’єктів: підготовлено пакет документів по 8 об’єктах, які подано для участі у конкурсному відборі згідно програми, що може реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), два з яких пройшли конкурсний відбір:
– Дитячий садок – ясла на 50 місць в с. Білі Ослави
– спортивний плавальний басейн на вул. Міцкевича,3а, в м.Надвірна. Нове будівництво.

Серйозним викликом для Надвірнянського району стала стихія у червні 2020 року. Проте завдяки спільним зусиллям представників Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Івано-Франківській та Львівській областях і підтримці місцевих громад, сіл, підприємців, волонтерів вдалося крок за кроком ліквідовувати наслідки повені.
Зроблені ремонтні роботи з відновлення пошкоджених внаслідок повені мостів, будинків і проїздів до них відповідно, розчищено потічки, збудовані дамби – освоєно коштів на 5 млн 667 тис грн.

На переконання очільника району, робота в галузях освіти та культури є в пріоритеті Надвірнянської районної державної адміністрації. «Децентралізацію освіти вважаю одним із реальних кроків до розвитку територій. Наш край має власний менталітет і своїх професіоналів у сфері освіти, котрі, як ніхто інший, найліпше розуміють, де зробити правильні акценти в роботі. Наше завдання – сприяти ідеям, допомагати плечима і ресурсами».

Для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти району, проведення капітальних та поточних ремонтів, впровадження концепції «НУШ» на відповідні видатки в районному бюджеті було заплановано 25 млн 735 тис. рн. (що на 100% перевищує показник в 2019 році), з них: 4 млн 89 тис. грн. – субвенції сільських, селищних та міського бюджету, 19 млн 951тис. грн. – кошти районного бюджету та 42 млн 49 тис грн. – субвенції з обласного та державного бюджетів.

Особлива уваги влади до інклюзивної освіти. За минулий рік в районі створено 61 інклюзивний клас, в якому навчаються 68 дітей з особливими освітніми потребами. Для дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних класах, закуплено додаткові засоби навчання та реабілітаційне обладнання. Окрім того, організовано 8 інклюзивних груп в закладах дошкільної освіти.
Обдаровані діти – це золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, світовий авторитет, гордість і честь. У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнський учнівських олімпіад з базових дисциплін учні району зайняли: 49 переможних місць. Учасниками ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України стало 17 учнів, 12 з них стали переможцями. На обласному етапі Всеукраїнського турніру з математики команда з Надвірнянського ліцею (5 учнів) виборола третє місце.

На загальнодержавному рівні команди Надвірнянського ліцею представляли нашу область на Всеукраїнських турнірах юних економістів (м.Харків – ІІІ місце), юних математиків (м.Херсон – дипломи) та з фінансової грамотності (м. Київ – І місце).
Варто відзначити, що 36 учнів-переможців учнівських олімпіад з базових дисциплін отримали одноразові стипендії, а їх наставники-педагоги – грошові винагороди.

Протягом 2020 року забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 20 клубних закладів, 30 бібліотек, 3 музеї, 3 школи естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту близько 750 дітей.
Провідні творчі колективи району взяли участь у ряді міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалів (в більшості дистанційно).Фольклорно-етнографічний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського СБК взяв участь в міжнародному фестивалі Різдвяних коляд в Румунії.

Протягом року бібліотечні фонди ЦБС поповнились 2118 книгами за рахунок різних джерел надходжень на суму близько 200 тис. грн. Виготовлено та придбано книжкової продукції в т. ч. місцевих авторів на суму 85 тис. грн.
Проведено поточних та капітальних ремонтів в закладах культури на суму 1 млн 941тис. грн., а саме СБК с. Пнів, районній дитячій бібліотеці ім. Ірини Яцури, Надвірнянській дитячій музичній школі, Надвірнянській дитячій художній школі, СБК с. Зелена, РБК, інших закладах культури.

Придбано: музичних інструментів, музичної та світлоапаратури на суму 263,4 тис. грн., комп’ютерної техніки на суму 175,1 тис. грн.; матеріалів та інвентарю з різних джерел фінансування на суму 379,8 тис. грн.
Наприкінці грудня 2020 року запрацювала станція генерації сонячної енергії потужністю 15 КвТ, встановлена в Надвірнянській ДХШ. Вартість робіт – 299 тис. грн.

Також під час звіту йшлося про роботу галузі соціального захисту населення. Виплачено кошти на всі види соціальних допомог на суму 417 млн 357 тис.грн. Надано пільг за рахунок коштів районного бюджету на житлово-комунальні послуги на загальну суму – 588,1тис. грн., з державного бюджету – 17 млн 540 тис. грн.

В районі діє Програма підтримки сімей загиблих і постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. На виконання зазначених у Програмі заходів протягом 2020 року проведено виплату на загальну суму 387 тис. грн.

За трьохсторонніми договорами з державного бюджету надано санаторно-курортні послуги 7 учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції та 2 постраждалим учасникам Революції Гідності.

З резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року. Виплачено виплату матеріальної грошової допомоги 457 сім’ям на загальну суму 13 млн 415 тис. грн.

На завершення Володимир Пасько подякував свої команді: заступникам, керівнику апарату, які допомагали йому в реалізації усіх задумів, а також висловив вдячність усім фахівцям, які працювали задля досягнення гарних результатів. Посадовець зауважив, що саме завдяки злагодженій роботі та виваженим рішенням район сьогодні йде в ногу з часом, росте і змінюється не тільки за формою, але, передусім, за змістом.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *