Всесвітній день зору – 8 жовтня


Щодня наші очі отримують досить сильне навантаження, тому багатьох людей хвилює як зберегти свій зір у нормі. Насправді нічого складного в цьому немає, головне – дотримуватись певних правил.

Під час читання


Щодня наші очі отримують досить сильне навантаження, тому багатьох людей хвилює як зберегти свій зір у нормі. Насправді нічого складного в цьому немає, головне – дотримуватись певних правил.

Під час читання
Найбільш шкідливо читати лежачи, оскільки в такому випадку складно витримувати потрібну відстань до книги. Щоб зберегти свій зір, намагайтеся тримати книгу при читанні на відстані мінімум в 30 см.
В ідеалі світло на книгу повинно падати зверху зліва. Тривале читання книг так само шкідливо для очей, як і тривале сидіння за комп'ютером. Обов'язково робіть перерви на 5 хвилин кожні півгодини – це допоможе зберегти ваш зір. У цей час добре буде підійти до вікна і подивитися вдалину.
Щоб зберегти зір і зняти з очей навантаження в перерві, зробіть прості вправи для очей: пообертайте очима, моргніть.

При перегляді телевізора
Коли ви дивитеся телевізор, обов'язково сидіть на правильній відстані від екрана, інакше зберегти зір буде складно. В ідеалі відстань до нього має бути в 5 разів більше, ніж діагональ телевізора.
Дітям не рекомендується дивитися телевізор більше 1,5 години в день, дорослим – не більше 3 годин на день. Зберегти зір можна за умови, що ви дивитеся телевізор на адекватних налаштуваннях яскравості і контрасту.
Щоб зберегти ваш зір, вдень трохи затемняйте приміщення, коли дивитеся телевізор. Ввечері потрібно включити світло ззаду або збоку себе.

Працюючи за комп'ютером

Згідно з останніми дослідженнями, люди, що працюють за комп'ютером постійно, частіше мають проблеми із зором, ніж інші.
Вже протягом одного робочого дня із-за постійної концентрації погляду,  розвивається так звана помилкова або тимчасова короткозорість.
На сьогоднішній день в офтальмології навіть є спеціальний термін «комп'ютерний зоровий синдром». Так називають стан з наступними симптомами: біль при русі очей, печіння в очах, почервоніння, уповільнене перефокусування, двоїння предметів, затуманення зору, перевтома при читанні. Щоб зберегти зір, зверніться до окуліста при появі будь-якого з перерахованих вище симптомів.
Зберегти зір і вберегти вас від «комп'ютерного синдрому» допоможуть профілактичні заходи. В першу чергу необхідно зменшити час перебування за комп'ютером до 4 годин в день. Також через кожні півгодини необхідно робити перерви в роботі. По можливості використовуйте спеціальні очні краплі.

Зберегти зір  допоможе правильна організація робочого місця. Монітор комп'ютера повинен бути розміщений так, щоб верхній його край був нижче рівня очей. Також бажано, щоб монітор не відсвічував. Екран потрібно регулярно очищати від забруднень і пилу.

Також обов'язково під час перерв у роботі робити вправи для очей. Корисним також буде фокусування погляду на віддалених предметах.

Зберегти зір допоможе правильне харчування. Включіть в свій щоденний раціон продукти з високим вмістом вітаміну А. В першу чергу ви повинні їсти моркву, кріп, капусту, цибулю. Але врахуйте, що вітамін А розчиняється тільки при наявності жиру, тому дані продукти потрібно їсти з рослинним або вершковим маслом, сметаною, молоком і тд.

Пам'ятайте про те, що зберегти зір вам також допоможе окуліст. Обов'язково консультуйтеся у нього, щоб отримати рекомендації щодо того, що потрібно робити для розслаблення ваших очей. Відвідати окуліста потрібно також у тому випадку, якщо ваші очі стали хворіти або швидше втомлюватися.
 
Заступник головного лікаря ЦРЛ
Надвірнянського району                                                                                                          Е.Семянів
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *