Вшановуючи пам’ять Євгена Коновальця, ми повинні цінувати і сучасних героїв України

В Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери відбулася презентація експозиції, присвяченої 130 річниці з дня народження Євгена Коновальця «Я воїн і помру на фронті».
Виставка зібрала світлини життя та громадсько-політичної діяльності провідника Організації українських націоналістів.

Директор музею Ярослав Коретчук розповів відвідувачам виставки про її ключові експонати, охарактеризував їхнє значення. За його словами, до сьогодні в Україні збереглося вкрай мало особистих речей Євгена Коновальця, зокрема, в музеї налічується понад півтори сотні експонатів – листівок, фотографій, марок тощо. Більшість речей все ще зберігаються закордоном, де Євген Коновалець жив і працював.

Символічно, що 2021 рік на Прикарпатті – проголошено роком Євгена Коновальця.

За словами начальника відділу в області Міністерства у справах ветеранів України Володимира Веркальця, вшановуючи пам’ять Євгена Коновальця, ми повинні цінувати та не забувати сучасних героїв України.

Саме віддання шани героям-захисникам України, їхнє гідне пошанування допоможуть в майбутньому відвернути війну.

На переконання голови обласної державної адміністрації Андрія Бойчука, Євген Коновалець – це одна з визначальних постатей українського визвольного процесу в XX столітті.

«Євген Коновалець віддав увесь свій непересічний талант боротьбі за незалежність рідного краю. До цієї мети він йшов мудро, цілеспрямовано і холоднокровно, – підкреслив Андрій Бойчук. – Євген Коновалець чітко розумів свою місію. Він не просто організував процес визволення України, а поклав реальні основи демократизації у світі, очоливши українські сили опору протидії тодішнього режиму. У кожній проблемі він умів відділити головні завдання від другорядних, у кожній людині – побачити позитивні якості, вкрай необхідні для виконання важливих завдань».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *