Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулася пресконференція

На запитання журналістів відповідали заступник директора з питань дослідження біологічних факторів Івано-Франківського обласного лабораторного центру Тетяна Джус, експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з питань імунології Галина Бенько, доцент кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Бойчук.
У такий спосіб лікарі хотіли привернути увагу населення до проблеми захворювання на поліомієліт, щоб остаточно завершити боротьбу за викорінення цієї хвороби.

Поліомієліт – це дуже заразна інфекційна хвороба, яка викликана вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин.

«Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та не паралітичні форми поліомієліту або вірусоносії, – розповідає доцент кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Бойчук. – Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний. Він може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу. Вірус поліомієліту тривалий час зберігається у навколишньому середовищі – до 3 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями у ґрунті. Також ймовірна передача вірусу повітряно-крапельним шляхом». За його словами, зустрічається й багато стертих форм захворювання, які діагностуються як інші інфекційні хвороби. Найбільший ризик зараження мають діти віком від 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції. В одному з 200 випадків у хворого може виникнути параліч кінцівок. До 10% паралізованих помирають через параліч дихальних м’язів.

«У всьому світі, в тому числі й в Україні, ведеться активна боротьба з поліомієлітом, – запевняє експерт департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації з питань імунології Галина Бенько. – Завдяки цьому захворюваність істотно зменшилась. Так, у 1988 році було зареєстровано за рік 350 000 випадків, а на сьогодні до поодиноких випадків у світі. Наша держава з 2002 року має статус країни вільної від поліомієліту. Щоправда в Україні, а саме в Закарпатській області, були випадки цього захворювання в 2015 році. Тоді завдяки трьохтуровій кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 10 років, циркуляцію поліовірусу було припинено. А що стосується Івано-Франківської області, то останні два випадки цієї недуги були виявлені у 1993 році в Тлумацькому районі».

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з питань імунології Галини Бенько, ми могли б ніколи не повертатися до такої страшної хвороби як поліомієліт, якщо б охоплюваність вакцинацією становила 95%. Порівняно з попередніми роками рівень вакцинації постійно збільшується і на сьогодні становить близько 60%. «Щеплення проти поліомієліту робиться планово, ця вакцина занесена в календарі щеплень майже всіх країн світу. Адже це єдиний та надійний спосіб вберегти свою дитину від страшної недуги, позаяк ліків від поліомієліту не існує. Всі діти в Україні віком від 2-4 місяці повинні бути вакциновані інактивною вакциною. В 6 і 18 місяців та в 6 і 14 років живою полівакциною (ОПВ). Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів», – наголошує Галина Бенько.

«Для того, щоб населення не наразилося на вірус поліомієліту, Івано-Франківський обласний лабораторний центр спільно з департаментом охорони здоров’я ОДА розробив план заходів, згідно якого щорічно проводяться планові обстеження довкілля на наявність циркуляції ентировірусів, – розповідає заступник директора з питань дослідження біологічних факторів Івано-Франківського обласного лабораторного центру Тетяна Джус. – Ми робимо все можливе, щоб Україна й надалі зберегла свій статус країни вільної від поліомієліту».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *