З новими штрафами перевізникам буде невигідно перевантажувати фури – експерт

Верховна Рада та Президент Володимир Зеленський днями поставили «жирну крапку» на нахабстві перевізників, які вважають за нормальне перевантажувати свої фури і розбивати таким чином українські дороги.
Про це пише у Facebook голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков, коментуючи нещодавні рішення парламенту і Глави держави.

Так, 28 червня Президент Володимир Зеленський підписав закон про автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів.

Тим часом Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”.

Таким чином запроваджується система штрафів для перевізників: 17 тис. грн за перевезення вантажу без необхідних документів, 34 тис. грн — якщо таке перевезення міжнародне; 8,5 тис — 51 тис. грн — за перевищення габаритно-вагових параметрів та 51 тис. грн — за відмову від вагового контролю або зупинки за вимогою.

«Три-чотири таких штрафи — і їздити стане невигідно. Дешевше продати машину», — зазначає Биков.

Одночасно зі стартом програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» на українських дорогах почали встановлювати пристрої, які дозволяють фіксувати порушення габаритно-вагових параметрів. Настільки масово це робиться вперше за весь час Незалежності, зазначає Биков. За півтора року встановлено 48 таких майданчиків. Дані з цих комплексів днями почали передаватись у відкритий доступ на портал Data.gov.ua.

«Велике будівництво стало підставою для цілої ланки змін. Тому що гарні дороги — це не тільки рівний асфальт. Це показник ставлення до законів та людей, що живуть у цій країні», — зазначив Биков.

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський повідомив, що в ході програми «Велике будівництво» в Україні у найближчі кілька років буде реалізовано близько 1000 проєктів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *