Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії

За участі першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука в райдержадміністрації відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. Участь у засіданні взяли користувачі мисливських угідь Надвірнянського району (РО УТМР, ДП «Делятинський лісгосп», ДП «Надвірнянський лісгосп», Природний Заповідник Горгани», Надвірнянський мисливсько-рибальський клуб, ПП «Спецагролісгосп», ПП «Ліскомсервіс», ТОВ «Прикарпаття Тур»), Керівники ПП «М’ясо Карпат» та магазину “Щедрий фермер” директори ринків Надвірнянського РайСТ, та Делятинський ЛТЗ, начальник управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі Іван Гурмак, члени ДНПК, керівники лісових господарств району, правоохоронних органів, представники ЗМІ.
Під час наради було обговорено ряд питань, а саме:
1. Організація та виконання заходів, зазначених у протоколі № 2 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 09.10.2018 року та доручення першого заступника голови Держпродспоживслужби України від 22.11.2018 року № 602-10-06/50 щодо стану існуючих місць захоронення тварин.
2. Виконання заходів, зазначених у протоколі № 1 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації від 26.03.2018 року.
3. Виконання заходів, зазначених у протоколі № 3 п. 10 і 11 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 28.12.2018 року
4. Виконання заходів, зазначених в протоколі № 2 ДНПК при ОДА від 26.12.2018 року.
Перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук оголосив план роботи та порядок розгляду питань порядку денного та виділення коштів з резервного фонду районного бюджету для відшкодування збитків завданих АЧС.
Голова районної державної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Іван Гурмак ознайомив учасників з епізоотичною ситуацією в Україні, зокрема щодо африканської чуми свиней та сказу тварин. А також наголосив учасникам наради про ситуацію зі сказу тварин в районі (2 випадки сказу лисиці протягом 2018р.) і вкотре довів про обов’язковість дослідження на сказ та напругу імунітету. Нагадав щодо приведення до встановленої норми чисельність червоної лисиці 0,5-1 особина на 1000 га лісових угідь. Зупинився щодо регулювання чисельності дикого кабана, наявності та проведенні депопуляції дикого кабана користувачами мисливських угідь району. Також у ході наради було наголошено керівникам мисливських угідь забезпечити умови для зберігання впольованих туш диких кабанів до отримання результатів лабораторних досліджень, в холодильниках для перетримки туш. Використання впольованих туш диких кабанів дозволятиметься лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС. Також, наголосив про забезпечення наявності у закладах охорони здоров’я достатньої кількості імунобіологічних препаратів для профілактики та лікування сказу та лікування ботулізму.
За підсумками засідання прийнято відповідне рішення комісії та надано протокольні доручення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *