Життєвонеобхідні ліки для людей з цукровим діабетом – інсуліни відтепер стануть ще доступнішими

Про це сьогодні йшлося на пресконференції в облдержадміністрації. За словами в.о. директора департаменту охорони здоров’я Володимира Дзьомбака, з жовтня запрацювала оновлена програма забезпечення інсулінами та значно зросла кількість аптек, де можна їх отримати.

Тепер ці препарати цілковито увійшли до переліку ліків, які надаються пацієнтам в аптеках за електронним рецептом від лікаря. А єдиним платником згідно програми стала. Національна служба здоров’я України.

«Аптеки до цієї програми долучаються охоче і їх кількість постійно збільшується, – сказав Володимир Дзьомбак. – За даними експертів з ендокринології ДОЗ ОДА, випадки захворювання на цукровий діабет значно почастішали, особливо за минулий рік. У нашій області цукровим діабетом хворіють понад 50 тисяч осіб, 6383 з яких інсулінозалежні. На жаль, не втішна статистика й серед дітей. Станом на сьогодні цю недугу діагностувати в 460 маленьких прикарпатців».

Тільки за жовтень зафіксували 12 вперше виявлених цукрових діабетів у дітей різного віку. Лікарі запевняють, що профілактики від цієї недуги не існує. Проте закликають звертати увагу на перші симптоми цукрового діабету для вчасного діагностування та адекватного лікування. Звісно, не рекомендують займатися самолікуванням, а серед найпоширеніших проявів недуги називають спрагу, несподівану втрату ваги, слабкість, часте сечовиділення, сухість у роті та інше. Крім того, фахівці допускають, що спровокувати розвиток цукрового діабету може й вірусне захворювання, в тому числі й COVID-19. Тому наполегливо рекомендують вакцинуватися.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *