Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Жодного особливого статусу для окремих територій у проекті Конституції не передбачається

Перший заступник Глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук провів зустріч з журналістами, під час якої пояснив усі деталі та процедури, які стосуються розробки, затвердження та впровадження змін до Конституції в частині децентралізації влади в Україні.

Віталій Ковальчук акцентував увагу присутніх на тому, що з децентралізацією органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження, які «фактично переносять владу на місця». При цьому він детально пояснив обсяг та механізми повноважень Президента в частині запобігання та унеможливлення неконституційних дій, зокрема «штучного сепаратизму» з боку органів місцевого самоврядування, якщо такі спроби будуть.

«Ми вже зіткнулися з проявами сепаратизму на Сході України. Задля унеможливлення подібних проявів та гарантування дотримання Конституції передбачається надання Президенту права у невідкладному порядку призупиняти рішення, які несуть в собі загрозу суверенітету, національній безпеці та територіальній цілісності», – заявив Віталій Ковальчук. При цьому він наголосив на тому, що це лише запобіжник подібним проявам, який передбачає подальшу процедуру розгляду рішень Президента Конституційним Судом. «Ніякої узурпації влади бути не може, оскільки немає концентрації влади з боку Президента. Навпаки, Президент передає на місця частину власних повноважень», – сказав він.

Віталій Ковальчук також нагадав, що Конституційна Комісія затвердила текст змін до Конституції, які отримали позитивні висновки від Венеціанської комісії і рекомендації щодо пришвидшення процесу їх затвердження Верховною Радою та подальшої імплементації. Про це, як зазначив Перший заступник Глави АПУ, зокрема йдеться у Заяві Голови Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо, оприлюдненій вчора.

Перший заступник Глави АПУ повідомив, що впровадження змін до Конституції в частині децентралізації потягне за собою затвердження змін до близько 500 законодавчих актів, а подальші зміни до Конституції стосуватимуться сфери правосуддя, а також прав та свобод людини і громадянина.

Віталій Ковальчук також дав пояснення щодо змін до Конституції, які відносяться до особливостей управління на тимчасово окупованих територіях. «Наголошую, що жодного особливого статусу для цих територій у проекті Конституції не передбачається. У поданій на розгляд Президенту версії у перехідних положеннях лише згадано, що порядок місцевого самоврядування у окремих районах Донецької та Луганської областей визначається законом. Такою була пропозиція Венеціанської комісії. Нагадаю, що цей закон — про особливості самоврядування — вже діє, і жодних нових особливостей проект Конституції не передбачає», – наголосив він.

Півторагодинна зустріч відбулася в новому, більш вільному форматі взаємодії з представниками засобів масової комунікації, який, на відміну від традиційних брифінгів, дозволяє значно розширити коло питань. Подібні неформальні зустрічі з журналістами керівництва та основних речників Адміністрації Президента віднині будуть відбуватися на регулярній основі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *