Зміни в порядку видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Постановою Кабінету міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (зі змінами) затверджено порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.
Відповідно до пункту 7 зазначеної постанови передбачено обласним державним адміністраціям провести до 1 січня 2020 року заміну посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень: особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1); учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт; особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Не потребують заміни і є дійсними посвідчення: учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 та 3); особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 2 та 3); особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Г); дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д); дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Раніше видані посвідчення за зразками, затвердженими постановами Кабінету міністрів України від 25 травня 1992 року № 501 «Про порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», від 20 січня 1997 року № 51 «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», до видачі посвідчень нового зразка залишаються діючими і надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.

В області станом на 1 лютого 2019 року в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення області на обліку перебувають 995 постраждалих громадян, посвідчення яких підлягають заміні.

Департамент соціальної політики облдержадміністрації отримує бланки посвідчень нового зразка в міру їх виготовлення ДП «Київська офсетна фабрика».

У зв’язку з цим заміна посвідчень постраждалих громадян відбуватиметься поетапно. Розподіл нових бланків посвідчень станом на 4 лютого 2019 року здійснено пропорційно до кількості громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та перебувають на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення.

Структурним підрозділам з питань соціального захисту населення доручено провести відповідну роботу серед постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи осіб та подавати департаменту документи для заміни посвідчень в міру їх надходження від громадян.

За детальною інформацією звертатись у департамент соціальної політики ОДА за телефоном 50-30-83.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *