Зовнішня торгівля міст і районів області послугами за І півріччя 2015 року

Головне управління статистики в області інформує. Зовнішньоторговельні операції послугами протягом І півріччя п.р. здійснювали 64 суб’єкти господарської діяльності  районів та міст обласного значення (44 – експорт, 38 – імпорт). Найбільші обсяги експорту послуг  припали на суб’єкти господарювання  Тисменицького  і  Долинського районів та міст Калуша і Коломиї, імпорту – Калуського району, м.Калуша та Тисменицького району.     

Головне управління статистики в області інформує. Зовнішньоторговельні операції послугами протягом І півріччя п.р. здійснювали 64 суб’єкти господарської діяльності  районів та міст обласного значення (44 – експорт, 38 – імпорт). Найбільші обсяги експорту послуг  припали на суб’єкти господарювання  Тисменицького  і  Долинського районів та міст Калуша і Коломиї, імпорту – Калуського району, м.Калуша та Тисменицького району.     
Найбільше підпиємств  (16),  які  надавали  послуги  зарубіжним  партнерам,  було  у м.Калуші.   По  6  експортерів  послуг  мали  м.Коломия  та  Долинський  район,  5 – Тисменицький  район і  4  –  м.Яремче.  Проте, найбільша питома вага  обсягу експорту послуг належить  Тисменицькому  (21,9%),  Долинському  (11,3%)  районам та м.Калушу (7,5%).  Вагомими  (3,6%)  були  і обсяги підприємств  і  організацій  м.Коломиї.   Якщо  підприємства  міст Коломиї і Болехова та Галицького, Снятинського, Верховинського  району  надавали послуги в основному партнерам країн Європи (Австрії, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Франції та Швеції),  то  підприємства м.Калуша, Долинського та Тисменицького районів вагому частку послуг надавали  партнерам з Азії (в основному з Кіпру).    Понад третину  обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша, належало  також нерезидентам з Польщі  і  близько 20%  –  з Російській Федерації.  З  країнами  Європи  здійснювали  експортні операції  і  підприємства Долинського  (Бельгія, Італія, Латвія, Мальта) та Тисменицького району (Румунія та Німеччина).Проте  послуги,  які  надавалися підприємствами м.Яремче,  отримали  в основному нерезиденти з Російської Федерації.  
Серед обсягів експорту послуг м.Коломиї, Снятинського та Тисменицького району  були в основному послуги з переробки матеріальних ресурсів,м.Калуша – з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги, Долинського району – транспортні послуги (в основному послуги залізничного вантажного транспорту) та комп’ютерні послуги, м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами  і  Верховинського району – комп’ютерні  послуги. Крім того, експорт транспортних послуг здійснювали і підприємиства м.Болехова, Галицького та Надвірнянського районів,  а  комп’ютерні  послуги  – Долинського району. Обсяги експорту послуг у Богородчанському,    Надвірнянському    і      Рогатинському районах     були  мізерними.У порівнянні до відповідного періоду минулого року обсяги експорту послуг збільшилися лише у Снятинському районі  (на чверть), у м.Болехові (на  17,6%)  і  залишилися майже  на  тому ж місці у Долинському районі.    Водночас, суттєво зменшилися вони у Рогатинському (у 28,6 раза),  Богородчанському (у 5 разів),  Галицькому (на 27,8%), Тисменицькому   (на 13%) районах та містах Яремче  (у 2,2 раза), Коломиї  (в 1,5 раза)  і Калуші  (на 29,5%).
В імпорті найбільшими були обсяги послуг, отримані суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності м.Калуша та Калусмького і Тисменицького районів. Вагомими були і обсяги імпорту послуг в Долинському районі та м.Коломиї.  Отримували із-за меж держави послуги і підприємства та організації міста Болехова та Богородчанського, Галицького і Рожнятівського районів, проте вони були незначними.    
Усі обсяги послуг,  отримані  підприємствами  області  від зарубіжних партнерів, крім м.Калуша та Рожнятівського району, де відповідно  26% і 33%  послуг надійшло з Російської Федерації, отримано з країн Європи. 
Серед послуг, які отримували підприємства і організації міст Калуша, Коломиї, Калуського і Тисменицького районів  переважали ділові послуги.Імпорт транспортних послуг мали суб’єкти господарської діяльності міст Калуша і Болехова, Галицького, Долинського та Рожнятівського районів.Вагомими були і обсяги послуг, пов’язаних з подорожами,  які  мали підприємства Галицького, Долинського та Рожнятівського районів.Послуги у сфері телекомунікацій,  комп’ютерні, інформаційні отримували підприємства  м.Калуша, а послуги з ремонту та технічного обслуговування – м.Болехова  та Богородчанського району.  Порівняно з  відповідним періодом 2014 року суттєво збільшилися обсяги імпорту послуг лише у м.Болехові  (на  42,4%).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *