Зовнішня торгівля міст і районів області послугами у І півріччі 2016 року

Головне управління статистики в області інформує
Зовнішньоторговельні  операції послугами у Iпівріччі 2016р.  здійснювали 106 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення.

Головне управління статистики в області інформує
Зовнішньоторговельні  операції послугами у Iпівріччі 2016р.  здійснювали 106 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення.
У  м.Івано-Франківську  послуги   зарубіжним   партнерам  надавали  34 підприємства, у м.Калуші – 16,у  м.Коломия – 6, у Долинському  та Тисменицькому районах – по 5, у м.Яремче – 4.Найбільша питома вага обсягу експорту послуг належаласуб’єктам м.Івано-Франківська (61% загальнообласних обсягів), Тисменицького (19,4%)і  Долинського  (5,9%)  районів та м.Калуша (6%).Вагомими  були  і  обсяги послуг, які булинадані підприємствами  і  організаціями  м.Коломиї (3,8%).
У порівнянні з Iпівріччям 2015р.обсяги експорту послуг, які надавали суб’єкти господарювання Долинського району, скоротилися в 1,8 раза,   м.Калуша  –  на 17%,  Тисменицького  району  –  на 6,9%,а міст Івано-Франківська, Коломия таЯремче– зросли відповідно на 24%, 11,9% та 4,5%.
Підприємства м.Коломиї надавали послуги в основному партнерам з Європи,Тисменицького району – з Європи (53,2%) та Азії (46,8%),Долинського – з Європи (53,3%),  Америки (24,9%)  та  Азії (21,8%), м.Яремче – Європи (47,1%), країн СНД (34,5%), Азії (14,1%). Понад 45% обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша, належало  країнам Азії  (в основному Кіпру), 34,6% – країнам Європи, 16%  –  Російській Федерації. 
Основу експорту послуг Тисменицького району та м.Коломиї складалипослуги з переробки матеріальних ресурсів, м.Калуша – послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні,Долинського району – транспортні  та у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги, м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами.
Вагома частка отриманих з-за меж країни послуг припадала на підприємства та організації м.Івано-Франківська (54,5%), м.Калуша (9,7%), Рожнятівського (7%), та Долинського (5,5%) районів.Обсяги  послуг, які отримали суб’єкти Рожнятівського району, зросли з 9,4 тис.дол. США за І півріччя 2015р. до 580,6 тис.дол. США у відповідному періоді 2016р. Порівняно з Iпівріччям 2015р.  зросли і обсяги   послуг   надані   суб’єктам   Долинського   району   (в 1,6 раза)  та  зменшилися – суб’єктам м.Калуша (на 29,1%). 
Основна частка отриманих послуг припадала на країни Європи. 
Підприємства та організації м.Калуша  здійснювали імпорт ділових, транспортних послуг та послуг, пов’язаних з подорожами, Долинського району – транспортних та пов’язаних з подорожами,Рожнятівського –  транспортних послуг.
 
Начальник                                                                                 О. Бліннікова

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *