Зробимо все для того, щоб шляхом міжнародних правових механізмів повернути український Крим – ПрезидентПрезидент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що Крим є українським, і запевнив, що зробить все можливе, щоб шляхом міжнародних правових механізмів, в тому числі через судові рішення, та політико-дипломатичним шляхом забезпечити повернення півострова до України.

«Це для Путіна Крим – територія, що має бути населена вихідцями з Сибіру, які зараз терміново перевозяться, або перетворена на велику військову базу. Для мене Крим – це українська земля. І кримчани – це українці. Буду все робити, щоб внаслідок розробленої стратегії та використовуючи міжнародні правові механізми, над якими ми працювали, в тому числі і в Парижі, забезпечити через судові рішення та політико-дипломатичний шлях повернення Криму. Альтернативи цьому шляху не існує», – запевнив Президент

За словами Президента, «маємо зробити все можливе, щоб захистити права кримськотатарського народу, який зараз знаходиться у Криму під шаленим тиском». Він нагадав, що лідери кримських татар Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров були обрані за списком партії БПП і отримали більше можливостей у якості депутатів Верховної Ради боротися за права кримськотатарського народу. Також Мустафа Джемілєв був призначений Радником Президента, щоб брати активну участь у розробці кроків, які сприятимуть поверненню Криму.

«Ми дійсно не можемо дозволити, щоб вантажі без будь-якого ефективного контролю та політики йшли на окуповану територію анексованого Криму», – наголосив Глава держави. Президент нагадав, що на початку листопада після консультацій з політичними силами звернувся до Уряду щодо запровадження режиму закриття митних пунктів пропуску для вантажних автомобілів.

Коментуючи питання постачання електроенергії, Президент нагадав, що відбулася аварія, яка призвела до серйозних ускладнень у енергозабезпеченні, і було переведено в аварійний режим енергозабезпечення декілька районів Херсонської та Миколаївської областей. Це призвело до створення загрозливої техногенної ситуації. Президент звернувся до Уряду щодо запровадження надзвичайного режиму в енергетиці у зв'язку з віяловими відключеннями, у зв’язку з критичною ситуацією в забезпеченні вугіллям. «Думаю, що аварійне постачання по одній лінії буде відновлено найближчим часом при проведенні консультацій з кримськими татарами», – зазначив Президент.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *