Звернення голови облдержадміністрації Андрія Бойчука з нагоди річниці бою під Крутами

Сьогодні ми вшановуємо подвиг Героїв Крут — військовиків, добровольців та студентів, які 29 січня 1918 року поблизу станції Крути на Чернігівщині дали бій переважаючим вдесятеро силам російських більшовиків.

Нам не можна трактувати бій під Крутами виключно як трагедію. Подвиг «крутянців» мав визначальне значення для молодої Української Народної Республіки. За п’ятигодинний бій ворог поніс значні втрати, а плани наступу московитів на столицю були зірвані.
Виграний час не згаяли марно. Тисячі українців врятувалися від більшовицьких головорізів, український уряд було евакуйовано, а проведені ним у Бресті переговори дозволили українській владі заручитися підтримкою союзників і за лічені місяці звільнити країну від окупантів.
«Майдан — це наші Крути» – одне із гасел Революції Гідності. І чин нашого земляка, Героя Небесної Сотні Романа Гурика став для мене символом героїзму сучасного «крутянця». Завдяки Роману і тисячам інших майданівців, добровольців, військових та волонтерів Україна скинула кремлівську диктатуру та зупинила російську агресію вже у ХХІ столітті.
Пам’ять про Героїв єднає покоління. І допоки останній російський окупант не покине українську землю — наша боротьба не завершиться.
Лише в єдності ми зможемо вистояти та перемогти!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *