Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Соціальний супровід учасників АТО

Cоціальний захист учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції

В районі проживають 4 сім’ї загиблих учасників АТО та 1 сім’я учасника АТО, який помер від захворювання отриманого в зоні проведення АТО, 538 учасників АТО, з них 40 отримали поранення, травму чи захворювання, 4 добровольці, 455 учасників АТО демобілізовані. Станом на 01.01.2018 надано статус: «член сім’ї загиблого» – 10 особам, з них 4 дітям, «учасник бойових дій» – 463 учасникам АТО, «інвалід війни ІІ групи» – 3 учасникам АТО, «інвалід війни ІІІ групи» – 11 учасникам АТО, «учасник війни» – 1 учаснику АТО.
Діє районна Програма підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, затверджена рішенням районної ради від 18.02.2016 № 122-4/2016.
На виконання зазначених у Програмі заходів у 2017 році використано коштів на суму 615,3 тис. грн.
Відповідно до зазначеної Програми проведені такі виплати:
– одноразова грошова допомога у зв’язку із втратою члена сім’ї, смерть якого пов’язана з участю в АТО, та особам, які поранені під час АТО, які є учасниками АТО – у 2017 році надано допомогу 2 сім’ям загиблих учасників АТО по 50,0 тис. грн кожній, 5 пораненим учасникам АТО та 61 учаснику АТО на загальну суму 185,0 тис. грн;
– додаткова виплата сім’ям загиблих на неповнолітніх дітей до досягнення ними 18-річного віку (якщо діти навчаються – до 23 років) – у 2017 році проведено додаткову виплату на 5 дітей сімей загиблих на загальну суму 16,7 тис. грн;
– відшкодування витрат за розроблення проекту землеустрою – у 2017 році відшкодовано за розроблення проекту землеустрою на 6 учасників АТО на загальну суму 13,8 тис. грн;
– грошова допомога для поліпшення житлових умов – у 2017 році надано допомогу на ремонт житла 41 учаснику АТО на загальну суму 205,0 тис. грн по 5,0 тис. грн кожному;
– одноразова матеріальна допомога для забезпечення паливними дровами – у 2017 році надано допомогу 61 учаснику АТО на загальну суму 91,5 тис. грн по 1,5 тис. грн кожному;
– щомісячна допомога сім’ям загиблих осіб з числа добровольців – у 2017 році надано допомогу 1 сім’ї загиблого добровольця на загальну суму 18,0 тис. грн по 1,5 тис. грн щомісячно;
– забезпечення функціонування Центру допомоги учасникам АТО – у 2017 році виділено 25,0 тис. грн;
– допомога у забезпеченні лікувальних та реабілітаційних програм для учасників АТО та їх сімей – у 2017 році надано допомогу для проходження духовної реабілітації у Междугор’ї (Боснія та Герцеговина) 13 учасникам АТО на загальну суму 48,3 тис. грн;
– проходження професійної адаптації учасниками АТО – у 2017 році направлено на навчання водія автотранспортного засобу категорії «С» 2 учасників АТО, використано коштів на загальну суму 12,0 тис. грн.
Також учасникам АТО, які ще не отримали посвідчення учасника бойових дій, надаються пільги з районного бюджету у розмірі 50% на газо- та електропостачання. Станом на 01.01.2018 такими пільгами користуються 42 учасники АТО.
Проводиться робота щодо санаторно-курортного лікування учасників АТО. У 2017 році видано путівки на санаторно-курортне лікування 26 учасникам АТО.
У 2017 році направлено на проходження підготовки водія автотранспортного засобу категорії «С» 12 учасників АТО: 10 осіб за рахунок коштів державного бюджету та 2 осіб за рахунок коштів районного бюджету.
Районною центральною лікарнею проводиться робота щодо медичного забезпечення учасників АТО, а саме:
–  проведення подворових обходів дільничними лікарями-терапевтами та лікарями загальної практики;
–  проведення профілактичних медичних оглядів, при необхідності лікування – у2017 році стаціонарне лікування отримали 30 учасників АТО,  використано коштів на загальну суму 27,2 тис. грн;
–   проведення зубопротезування – у 2017 році зубопротезування проведено 33 учасникам АТО на загальну суму 37,4 тис. грн.
Протягом 2017 року було придбано житло: членом сім’ї загиблого – 2-х кімнатну квартиру, двома інвалідами ІІ групи – 2-х та 3-х кімнатні квартири.
Загальна площа земельних ділянок, які зарезервовані учасникам та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, по Надвірнянському районі становить 66.7372 га. Станом на 01.01.2018 на черзі на виділення земельної ділянки перебувають 421 учасник АТО. Видано правостановлюючі документи 100учасникам АТО на загальну площу 11,29га.
Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості учасникам антитерористичної операції надається психологічна підтримка та повний спектр послуг щодо сприяння у працевлаштуванні, а саме:
– невідкладне здійснення прийому, безперешкодний доступ до соціальних послуг та матеріального забезпечення;
–  надання інформації про наявні вакансії в базі даних служби зайнятості, про можливості служби зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні, зокрема щодо проходження професійного навчання, перенавчання, залучення до тимчасової зайнятості, сприяння у започаткуванні власної справи – у 2017 році 1 учасник АТО отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи;
– адресна, індивідуальна робота щодо вирішення питання працевлаштування – за 2017 рік було працевлаштовано 20 осіб даної категорії;
–  робота з роботодавцями щодо можливостей працевлаштування на постійні та тимчасові робочі місця;
– залучення до активних методів пошуку роботи, які сприяють  працевлаштуванню: семінари з техніки пошуку роботи, масові заходи, міні-ярмарки вакансій.
На даний час на обліку в районній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості перебуває 41 учасник антитерористичній операції.

«Про психологічну реабілітацію
учасників антитерористичної операції».
Відповідно до листа Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції від 19.01.2017 року № 208/02/04.1-17 на виконання бюджетної програми КПКВК 2505130 «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 539) з метою забезпечення безперебійного надання послуг з психологічної реабілітації учасникам АТО до проведення нової процедури закупівель, укладені договори з реабілітаційними установами з психологічної реабілітації до 31.03.2017 року включно. На сьогодні послуги з психологічної реабілітації постраждалим учасникам антитерористичної операції можуть надаватися 15 реабілітаційними установами, а  саме:

 

№ п/п Реабілітаційна установа Адреса
1. ДП «Клінічний санаторій» Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ Укрпрофздоровниця» с. Березівське, Дергачівський р-н, Харківська обл.
2. ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» вул. Гагарін, 1-а, смт. Сергіївка, Білгород-Дністровський р-н, Одеської обл.
3. Товариство з обмеженою відповідальністю «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Подільський Артек» вул.. Лісова, 1, с. Заозерне, Тульчинський р-н, Вінницька обл..
4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Хирів-Рент-Інвест» вул. Добромильська, 5 оф.1, м. Хирів Львівської обл..
5. Товариство з обмеженою відповідальністю «Коло друзів» вул. Смоленська м. Київ
6. Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрреабілітація» вул. Радянська, 4, с. Капітанівка, Києво-Святошинський р-н, Київської обл.
7. Товариство з обмеженою відповідальністю «Інститут прикладної кріології» вул. Терахівська, 4, м. Харків
8. Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональний реабілітаційний центр» вул. Чорноморська, 16,
смт. Сергіївка, м.б. Дністровський, Одеської обл..
9. ТОВ «Санаторій»Курорт Орлівщини» (Увага! Зміна назви ребустанови-був Дочірне підприємство «Санаторій «Новомосковський» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» с. Орловщина, Новомосковський р-н, Дніпропетровської обл.
10. Товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатські зорі» Центр реабілітації та оздоровлення вул. Курортна, 3, м. Модричі,  Дрогобицького р-н, Львівської обл.
11. Громадська організація «Історія життя» вул. Луцького, 28, м. Львів
12.  Міжрегіональний санаторій «Токарі» вул. Санаторна, 96, с. Токарі,
м. Лебедин, Сумська обл.
13. Комунальний заклад «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської області вул. Деражненська, 39
Рівенський р-н, Рівенської обл..
14. Державне підприємство «лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ім.. В.Т.Гуца»  Київська область, Києво-Святошинський район,
с. Капітанівка, вул. Радянська,4
15. ПП «Курорти Приазов’я» санаторій «Нафтохімік України» м. Бердянськ, вул. Макарова, 71

Для отримання направлення для проходження реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник має право звернутися до управління соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації ( м. Надвірна, м-н Шевченка,3 каб. № 24) із заявою, копією паспорта, копією посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та копії документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Начальник управління                                                                                         Ярослав Гундяк

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *