Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Липень 4, 2024

«Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» («Premiere Urgence Internatcionale” ) представив голова РВА Петро Хмельовський в Надвірнянському районі

Сьогодні  в рамках щотижневої  наради з головами територіальних громад району начальник районної військової адміністрації  Петро Хмельовський  презентував підписаний раніше Меморандум про співпрацю у сфері охорони здоров’я, соціального захисту та психосоціальної підтримки з міжнародною неурядовою гуманітарною організацшєю «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» («Premiere Urgence Internatcionale” ).

 

Про перспективи реалізації соціальних ініціатив в Надвірнянському районі за підтримки міжнародних партнерів говорили проєктний менеджер організації Наталя Гайворон, заступник проєктного менеджера Павло Коляпін та координатор Ірина Десінова.

Зустріч відбулася за участі керівництва управління соціального захисту населення райдержадміністрації, закладів охорони здоров’я району, представників благодійних та волонтерських організацій та Надвірнянської районної організації Товариства Червоного Хреста.

Відповідно до укладеного Меморандуму місією PUI на території району буде реалізовуватись проєкт «Сила в єдності», основною метою якого є:

– надати психологічну підтримку вразливим категоріям населення;

– підвищити обізнаність в сфері фізичного та ментального здоров’я, соціального захисту, протидії гендерно-зумовленому насильству;

–  забезпечення матеріальною підтримкою вразливих категорій (йдеться про послугу «Соціальне таксі» та надання ваучерів на придбання медикаментів).

 

«Важливість партнерства з міжнародною організацією полягає, насамперед, у психосоціальній підтримці, підвищенні обізнаності в сферах соціального захисту, фізичного та ментального здоров’я для вразливого цивільного населення – ефективного вирішення тих проблем, з якими вони стикаються щоденно» – підкреслив Петро Хмельовський.

 

Готуємось до саміту НАТО у Вашингтоні, і зокрема з точки зору «петріотів» для України, — звернення Президента України


Дорогі українці, українки!

Увесь цей день в Дніпрі тривають рятувальні роботи після російського ракетного удару. Більш ніж 50 людей постраждали. Усім надається необхідна допомога. Станом на цей час відомо про 5 загиблих. Мої співчуття рідним та близьким.

В Дніпрі пошкоджені будинки, лікарня, підприємство. Були також ракетні удари по інших наших регіонах, керовані авіабомби – по Харкову і по наших фронтових позиціях.

Усе це можемо зупинити тільки одним: тільки більшою кількістю систем ППО, тільки більш далекобійними ударами по місцях базування російських терористів, по їхніх авіабазах. Про все це активно говоримо з партнерами – на всіх рівнях. Готуємось до саміту НАТО у Вашингтоні, і зокрема з точки зору «петріотів» для України.

Провів сьогодні кілька нарад щодо нашої комунікації з партнерами – щодо планів на цей липень. Будуть важливі перемовини. Також є прогрес і щодо нових безпекових угод для України. Вдячний команді за цю роботу.

Провів сьогодні наради з урядовцями: Премʼєр-міністр Шмигаль, перша віце-премʼєр Свириденко, віце-премʼєр Федоров, міністр фінансів Марченко. Уже є чіткі деталі нових рішень для українців – нових програм, які допоможуть людям у цей час дефіцитів електрики, а також щодо стабілізації мобільного звʼязку. Зараз потрібен максимум можливостей забезпечити генерацію – створення нової децентралізованої генерації, і під це буде фінансовий ресурс. Найближчим часом урядовці представлять всю конкретику.

Ще одне. Говорив сьогодні з Головкомом Сирським – була доповідь щодо фронтової ситуації. Також говорив з міністром оборони Умєровим – щодо його контактів в Америці, щодо нових пакетів для України.

Зустрівся сьогодні з Головою Генеральної Асамблеї ООН та привітав із початком роботи нового Премʼєр-міністра Нідерландів.

Я дякую всім, хто нам допомагає! Дякую всім, хто бʼється та працює заради України і українців!

Слава Україні!

Як критично важливим підприємствам забронювати своїх працівників? – алгоритм дій


На час воєнного стану для забезпечення безперебійної роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, а також критично важливих підприємств Уряд запровадив систему бронювання. Вона дозволяє ключовим працівникам отримати бронювання. 

Алгоритм бронювання за списками військовозобов’язаних (Порядок № 76)

I. Для державних органів:

  1. Подання списків та довідки до Міноборони (або СБУ чи Служби зовнішньої розвідки) для погодження.
  2. Погоджені списки передаються до Мінекономіки для прийняття рішення про бронювання.
  3. Мінекономіки перевіряє списки і приймає рішення про бронювання, надсилає його до Міноборони та державного органу.
  4. Державний орган видає працівнику витяг з наказу Мінекономіки про бронювання і надсилає повідомлення до ТЦК та СП.

II. Для підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності:

  1. Подання пропозицій щодо визначення підприємства критично важливим до відповідного державного органу.
  2. Погодження Міноборони списків військовозобов’язаних працівників підприємства.
  3. Погоджені списки подаються до Мінекономіки для прийняття рішення про бронювання.
  4. Мінекономіки перевіряє списки і приймає рішення про бронювання, надсилає його до Міноборони та державного органу.
  5. Підприємство видає працівнику витяг з наказу Мінекономіки про бронювання і надсилає повідомлення до ТЦК та СП.

Алгоритм бронювання через Портал Дія (Порядок № 76)

  1. Внесення інформації про підприємство через Портал Дія.
  2. Мінекономіки перевіряє інформацію та формує Єдиний перелік.
  3. Підприємство подає через Портал Дія список військовозобов’язаних працівників.
  4. Автоматичне звіряння даних про військовозобов’язаних.
  5. Автоматичне надання бронювання у разі відповідності даних.
  6. Формування витягу про бронювання засобами Порталу Дія.

Алгоритм визначення підприємства критично важливим (Порядок № 76)

  1. Відповідність підприємства не менше ніж трьом критеріям (сума податків, надходжень, стратегічне значення, рівень середньої ЗП, відсутність заборгованості тощо).
  2. Спрощений порядок для певних підприємств (паливно-енергетичний комплекс, управителі будинків, медіа, міжнародні перевезення).