Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Липень 11, 2024

Метеопопередження

 

В найближчі дві години із збереженням до кінця дня 11 липня по області та місту очікується гроза, місцями град. (1 рівень небезпечності, жовтий).

Ввечерi 11 липня та впродовж 12 – 13 липня, у зв’язку з очiкуваними

опадами, на окремих рiчках областi очiкується формування швидкоплинних локальних дощових паводкiв з пiдвищенням рiвнiв води на 0,5 – 1,5 м над

поточними вiдмiтками, мiсцями можливий вихiд води на заплаву. Ввечерi 11 липня та 12 липня в місцях проходження інтенсивних дощів можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку, в гiрських районах iснує загроза сходу локальних селевих потокiв. (І рiвень небезпеки – жовтий).

 

Стартує перший грантовий конкурсу «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії»

Стартує перший грантовий конкурсу «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії».

Його оголосили Український молодіжний фонд у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний банк розвитку KfW.

Грант націлений для всіх українських роботодавців, які готові працевлаштувати випускників професійно-технічних навчальних закладів без досвіду роботи. Загалом очікується допомогти від 10 до 50 роботодавцям. Ними можуть стати як юридичні особи (незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування), так і фізичні особи-підприємці.

Умови конкурсу:

● роботодавець у своїй команді має не менше 30% працівників/працівниць віком до 35 років,

● має підтвердити (рекомендаційними листами від партнерських організацій або ж публікаціями в медіа чи Інтернеті) залученість тим, чи іншим чином до молодіжної роботи: тобто, спрямовувати діяльність на розв’язання соціальних проблем молоді й задоволення їх потреб.

Це може бути у форматі проведених заходів, створених некомерційних продуктів чи благ, реалізованих окремих проєктів.

Пропонований грантовий конкурс орієнтований на українську молодь від 16 до 21 років, яка зацікавлена у здобутті першого офіційного працевлаштування за спеціальністю без досвіду роботи.

Завдяки гранту передбачається працевлаштування молодих людей, менторську підтримку із можливістю продовження роботи на підприємстві, в установі, компанії, залучення до корпоративної культури і підвищення рівня економічної самостійності молоді.

 

Відбувся 4-й у другому сезоні проєкту «Турбота про родину Героя» екскурсійний тур для рідних полеглих захисників з Івано-Франківщини

18 його учасників проєкту «Турбота про родину Героя», який ініціювала голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук, побували спершу в Хресто-Воздвиженському монастирі у Маняві, який ще називають Українським Афоном. Ця давня святиня розташована між гірськими скелями біля джерела, яке відоме своїми цілющими властивостями.

Опісля учасники мали змогу побачити грязьовий вулкан в Старуні, який виник поряд із природним нафтово-озокеритовим озером у 1977 р. внаслідок землетрусу в Румунії. Геологічне диво має 8 постійних та 12 непостійних міні-кратерів.

Третя зупинка була у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача, на території якого споруджена Хресна дорога, музей блаженного Симеона Лукача, Гріб Господній, капличка Пресвятої Родини, де відправляють молебні та храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, який збудували всього за 55 днів. У церкві також зберігається частинка мощей Симеона Лукача, якими можна отримати благословення.

Світлана Онищук переконана, що такі мандрівки дозволяють наповнитись духовно та об’єднують родини, яким довелось пережити біль втрати.

«Працюємо над тим, щоби залучати ще більше партнерів, та запрошуємо до участі рідних наших полеглих оборонців», – додала керівниця області.

На Прикарпатті відбулось методичне заняття щодо підготовки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до комплексної перевірки


В управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації під головуванням начальника Володимира Стебницького за участю представників райдержадміністрацій, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та працівників управління проведене методичне заняття щодо підготовки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до комплексної перевірки області Державною службою України з надзвичайних ситуацій у сфері цивільного захисту, яка розпочнеться 22 липня 2024 року.

У ході наради доведені основні вимоги щодо відпрацювання документів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб, організації оповіщення, заходів з евакуації тощо.

Крім цього, обговорено стан готовності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та підпорядкованих їм сил і засобів до дій, спрямованих на реагування на надзвичайні ситуації, та стану укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту.

 

Укрпошта та Міністерство культури та інформаційної політики презентували поштові марки “Скарби Криму. Повернення”


10 липня Укрпошта спільно з Міністерством культури та інформаційної політики презентувала лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення», випущений  за проєктом “Власна марка”. Поштовий випуск присвячений відкриттю виставки «Скарби Криму. Повернення», яка вже розпочала свою роботу 5 липня у Скарбниці Національного музею історії України за підтримки МКІП, благодійного фонду BGV та ГО «Інститут публічних комунікацій». Експозиція буде представлена у музеї до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу проти росії на міжнародній правовій арені: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення нижчих судових інстанцій про повернення на батьківщину 565 артефактів виставки “Крим: золото й таємниці Чорного моря”, що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі під час окупації півострова. Цінні предмети, знайдені під час археологічних досліджень Криму впродовж XIX-XXI століть, містять давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські знахідки.

Поштовий набір «Скарби Криму. Повернення» складається з маркового аркуша з дев’яти марок, кожна з яких містить зображення древнього артефакту, представленого в експозиції, та художнього конверта з відбитком штемпеля спецпогашення.

Випуск марок і конвертів супроводжувала урочиста церемонія погашення, в якій взяли участь: генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

Рішення для оприлюднення: Про затвердження цін на роботи(послуги), що надаються архівним відділом Надвірнянської районної державної адміністрації

Розпорядження про затвердження цін на роботи (послуги), що надаються архівним відділом Надвірнянської районної державної адміністрації

 

«Власна справа»: понад 400 переможців програми від початку року отримають від держави гранти на розвиток бізнесу


Державним центром зайнятості визначено переможців дванадцятого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа».

Від початку 2024 року позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи вже отримали 410 жителів Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 828 робочих місць.

Щодо реалізації програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 45 заявників з Івано-Франківщини отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту. Серед отримувачів гранту 30 учасників бойових дій та 15 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 101 нове робоче місце.

Отримати мікрогрант/грант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми мікрогранту/гранту. Грантова програма «Власна справа» — одна зі складових політики Зроблено в Україні, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.

Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.

Світлана Онищук повідомила про роботу ППО на території області


Уночі на Прикарпатті знову оголошували “повітряну тривогу”. Ворог атакував нашу область повітряними цілями.

Дякуючи ППО, обійшлося без жертв та руйнувань цивільної інфраструктури.

Світлана Онищук нагадує та закликає не нехтувати сигналами “повітряної тривоги”.

“Бачимо, що ворог завдає ударів по мирних містах, намагаючись залякати людей”, – додає очільниця області.

Під час тривог подбайте про власну безпеку, рідних і близьких людей.

“Дякуємо нашим захисникам неба, оборонцям на фронті та всім, хто наближає нашу Перемогу!”, – зазначила керівниця області.

Разом з Америкою світ здатен робити правильні речі – виступ Володимира Зеленського в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана


Щиро дякую! Насамперед дякую за запрошення!

Шановні пані та панове!

Пане Раян, дякую за тепле представлення!

Пане Макконнелл, я вдячний за вашу твердість у захисті свободи й за ваші візити в Україну, щоб побачити, наскільки важливо зараз перемогти. Перемогти російську війну й терор. Перемогти, щоб слова, сказані у ХХ столітті, залишалися актуальними й сьогодні: «Стратегія миру завжди була простою: бути достатньо сильним, достатньо рішучим, щоб жоден супротивник навіть на мить не подумав, що війна може принести плоди».

Це слова Рональда Рейгана. Він сказав їх у 1988 році про стратегію НАТО, і символічно повторити їх зараз тут, напередодні саміту НАТО у Вашингтоні. Минає час, але все більше людей замислюються над тим, що сказав Президент Рейган, що він зробив, що змінив.

І це слова про Америку – Америку, яку світ цінує, якій вдячний, яку хоче бачити – хоче бачити, як вона веде світ так, як може тільки Америка.

Рейган виголосив цю промову 23 лютого. Наступне лютневе число – 24 лютого, але вже в зовсім іншій епосі, у 2022 році, – стало днем найбільшого виклику як для спадщини Рейгана, так і для заснованого на правилах світового порядку, того порядку, який Президент Рейган хотів зберегти в будь-який час. Чи збережений він зараз?

Пані та панове!

Будьмо відвертими та щирими: зараз усі чекають на листопад.

Американці чекають на листопад. І Європа, Близький Схід, Індо-Тихоокеанський регіон – увесь світ чекає на листопад. І, правду кажучи, Путін теж чекає на листопад, але вбиває та руйнує, щоб підготуватися – бути готовим до всього, що може принести листопад. Навіть ювілейний саміт НАТО, який мав би стати головною подією, насправді не виглядає сильно в медіа у порівнянні з тим, що очікується від листопада. Здається, люди навіть не помічають, що НАТО розширився відразу на дві нові країни – це історична подія, але вона перебуває в тіні іншої історії.

Час вийти з тіні, зробити так, щоб сильні рішення працювали, діяти, а не чекати на листопад чи будь-який інший місяць. Для цього ми повинні бути сильними та безкомпромісними. Всі разом. І насамперед Америка. І насамперед лідери Америки та Президент Сполучених Штатів як лідер вільного світу. Бути безкомпромісними в захисті демократії, безкомпромісними проти Путіна та його оточення, безкомпромісними до будь-якого можливого терору. Саме такими, якими були всі українці 24 лютого 2022 року, мільйони людей у світі та мільйони американців. Саме такими, якими були Президент Байден і Конгрес 24 лютого. Коли Путін вирішив зруйнувати все, що нам дороге. Ми всі діяли як єдине ціле, ми не чекали ані дня, ані хвилини. Ми виживали щодня, і ми вижили. Тоді світ побачив, що Путін може програти, а демократія може перемогти – може перемогти навіть тоді, коли це здавалося неможливим.

А що ж сталося зараз? Коли це все відійшло в тінь?

Коли почали думати, що краще відкладати, ніж діяти? Що часткові рішення кращі за перемогу? І коли почало здаватися, що захищати свободу нібито небезпечно? І що поставити Путіна на місце за шантаж усього світу нібито невигідно?

Коли й чому це сталося?

Світ не може бути безпечним без Америки. Америка не може бути лідером і творцем світової мрії, не піклуючись про світові справи.

Америка не повинна соромитися своєї сили. Саме Америка зберігає свободу для світу. Ось чому світ цінує Америку – Америку, яка діє.

Пані та панове!

Минуло 35 років відтоді, як Президент Рейган залишив Білий дім, але ми досі повертаємося до його слів і дій. І це те, що закарбувалося у світовій історії, у досвіді, який був набутий тоді й допомагає нам сьогодні, і навіть у промовах, до яких ми повертаємося. Сила слів Рейгана походила з того, що робила Америка і як правильно вона використовувала час. У результаті в нашій європейській історії та в історії США Рейган означає надію. І досі означає. І він мав її.

І зараз нам усім потрібно саме це – лідерство, яке не чекає на будь-які листопади, а діє – діє зараз, діє щодня, рішуче, щоб життя перемагало і щоб наші вороги, такі як Путін, боялися наших дій.

Кілька прикладів.

У травні – червні ми досягли важливої перемоги – зупинили російський наступ на Харків, друге за величиною українське місто, розташоване дуже близько до російського кордону. Російська армія отримала наказ увійти в зону артилерійського вогню, щоб обстрілювати Харків. Але мужність наших чоловіків і жінок, а також дозвіл Америки вражати військові цілі в Росії зробили свою справу. І я вдячний вам, я вдячний Президенту Байдену за цей дозвіл. І всім у Конгресі, хто допомагав. Цей російський наступ зупинено, і ми витісняємо російську армію з районів біля Харкова. Ми також знищили пускові установки російських ракет, які щодня обстрілювали Харків понад два роки. І це дало Харкову захист від ракетних ударів. Уявіть, скільки ми можемо досягти, коли всі обмеження будуть зняті. Так само зараз ми можемо захистити наші міста від російських керованих бомб, якщо американське керівництво зробить крок уперед і дозволить нам знищувати російські військові літаки на їхніх базах. Це також дасть миттєвий результат. І ми чекаємо на цей крок. І ми можемо значно обмежити дії Росії на півдні України й витіснити окупанта звідти, якщо американське керівництво допоможе нам із необхідними можливостями для глибоких ударів по російських військових та логістичних об’єктах у нашому, українському Криму. І ми говоримо про це з усіма нашими партнерами. І всі ці кроки посилять нас, як сьогоднішнє надзвичайне рішення США та партнерів надати Україні додаткових п’ять зенітно-ракетних комплексів Patriot і десятки інших, а також визначити пріоритетом надання Україні ракет-перехоплювачів. Український народ вдячний за це. Дуже вам дякую!

І наші дії заради досягнення миру. Ми провели перший Саміт миру, у якому взяли участь 101 країна та міжнародна організація. Я вдячний США за участь. Путін у відповідь провів власний саміт – саміт війни у Пхеньяні разом із Кім Чен Ином. Тільки щоб отримати більше артилерії, ракет і мін, щоб Росія могла протриматися хоча б до кінця року. Хоча він і отримує зброю, Путін усе ж показує, наскільки слабша змова диктаторів порівняно із силою вільного світу.

Ми повинні реагувати рішуче. Ми повинні й можемо організувати другий Саміт миру цього року на основі Формули миру – ще потужніший і по-справжньому вирішальний. Нам потрібна ця підтримка від США.

Пані та панове!

Сьогодні в кількох наших українських містах – Києві, Кривому Розі – було оголошено жалобу в пам’ять про жертв російського ракетного удару. Це сталося вчора, під час години пік. Понад 40 ракет різних типів. Одна влучила в дитячу лікарню – спеціалізовану лікарню, де з рук смерті рятували дітей із найскладнішими травмами та захворюваннями, як-от рак, серцеві захворювання. В результаті цього нападу загинуло 43 людини, майже 200 зазнали поранень. Росія завжди знає, куди влучають її ракети. Завжди. Пряме влучання – і будівля лікарні була зруйнована. Уявіть це: лікарі, звичайні люди, рятувальники – усі разом розбирають завали, намагаючись урятувати якомога більше життів. Чи чекав хтось із них? Чи був хтось, хто опинився під завалами, готовий чекати місяцями? Ні, звичайно, ні. Тому що це безглуздо. Тому що коли потрібно рятувати життя, ви рятуєте життя. Коли потрібно бити ворогів, ви б’єте ворогів. Ви дієте. Ви перемагаєте. Ось як виграються війни. І саме такими є українці, і тому я пишаюся українцями і пишаюся тим, що я українець. Саме так ми можемо перемогти Путіна.

Скільки ще може протриматися Путін? Відповідь на це питання перебуває тут, у Вашингтоні: ваше лідерство, ваші дії, ваш вибір – вибір діяти зараз.

І навіть у ці дні, на саміті НАТО, який має стати сильною подією, потрібні сильні рішення, і ми чекаємо на них, і ми розраховуємо на них.

Протягом 75 років європейці могли бути впевнені, що хоч би які були суперечки всередині Альянсу, ніхто, говорячи з Росією, не буде торгувати членством європейських націй. Але чому зараз Москва сподівається на це? І чому слова «Україна є членом НАТО» викликають більше страху не в Москві? Десятиліттями світ спирався на принципи територіальної цілісності держав і непорушності державних кордонів. Але чи залишаться ці принципи в силі? Ми в Україні й усі інші сусіди Росії, включно з тими, перед ким Америка має союзницькі зобов’язання, потребуємо відповідей.

Наші люди роблять усе можливе. Досягають максимуму з тим, що є в України. І ми вже не раз доводили: що більше ми маємо, то важче Путіну вести війну. Він усе ще думає, що війна може принести плоди, він усе ще думає, що приниження Америки може принести плоди. Протягом усього свого правління він намагався принизити Америку й зламати життя вільних народів. Його особиста історія повинна нарешті закінчитися, щоб історія миру стала довговічною.

Разом з Америкою світ здатен робити правильні речі. Коли ми всі будемо діяти. Достатньо сильно, достатньо рішуче. І це має бути нашою стратегією. Саме такою. І саме зараз. З усією американською міццю, яку не зможуть відбити жодні «путіни». Бо Америка, як відомо, занадто велика для дрібних справ.

Не треба чекати місяцями! Америка може бути великою щодня.

Дякую вам! Дякую за вашу підтримку!

Слава Україні!