Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Липень 24, 2024

Штормове (метео) попередження.

 

 

До кінця дня 24 липня та протягом доби 25 липня по області та місту очікується значний дощ (15-29 мм за 12 год. та менше). (1 рівень небезпечності, жовтий). Протягом доби 25 липня очікується гроза, град (6-19мм), пориви вітру 15-20 м/сек. (1 рівень небезпечності, жовтий).

 

Як долати стрес та виклики війни — Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

 

 

24 липня – Міжнародний день турботи про себе.

Турбота про себе — це практика, коли люди піклуються про власне здоров’я щодня. Кожен день вартий того, щоби ми були добрими до себе. Турбота про себе, свої почуття та емоції є важливою для підтримки психічного здоров’я.

А коли справа доходить до психічного здоров’я, турбота про себе може допомогти вам впоратися зі стресом, знизити ризик захворювань та збільшити кількість енергії. Набагато легше дарувати друзям та близьким радість, підтримку та натхнення, коли вони є всередині нас самих. А надійний помічник у цій справі – Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?, що реалізується за ініціативи Олена Зеленська.

Працівники  Івано-Франківської обласної служби зайнятості проводять семінари та тренінги з роботодавцями, безробітними, в тому числі внутрішньо переміщеними особами, залучають до цієї роботи фахових психологів з благодійних організацій і фондів. Основна мета – як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення і не піддаватись руйнуванню.

Запрошуємо відвідати наші заходи, які допоможуть вам опанувати стрес, тривогу, гнів та страх, і радимо піклуватися про своє ментальне здоров’я та з відповідальністю ставитись до свого емоційного стану, особливо в умовах сьогодення.

Контакти філій, управлінь, відділів філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (https://is.gd/u0nOYN).

Пишіть нам у телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також телефонуйте за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

Світлана Онищук в рамках робочого візиту на Надвірнянщину перевірила роботу прихистку для ВПО.


Під час повномасштабної війни прикарпатці відчинили свої двері для тисяч людей, які покинули свої домівки, рятуючи життя. Чимало з них залишились без будь-яких засобів для існування і потребують власного куточка.

Саме з цією метою в області створені прихистки, де люди з числа ВПО мають можливість певний час проживати, допоки не облаштуються на новому місці.

Один з таких – в Надвірнянській громаді. Заклад відкрили торік в листопаді після капітального ремонту, розрахований він на 21 людину.

За фінансової підтримки донорів та співфінансування з місцевого бюджету створено належні побутові умови, облаштовано укриття.

Сьогодні у прихистку проживають 16 внутрішньо переміщених людей.

«Завдяки налагодженій співпраці з нашими партнерами маємо можливість своєчасно реагувати на виклики війни, зокрема й щодо облаштування житла для ВПО. Адже люди, які через війну втратили усе та не мають фінансової можливості облаштуватися на новому місці, повинні бути забезпечені власним куточком, що дасть змогу перебути складні часи й знову стати на ноги», – підкреслила очільниця Прикарпаття.

Світлана Онищук відвідала благодійний фонд «Карітас-Надвірна»

Благодійний фонд «Карітас-Надвірна» добре знають на Надвірнянщині. Тут прихистили людей з числа ВПО, надають медичну допомогу, проводять різноманітні заняття для дорослих та дітей.

А не так давно на його базі запрацював Центр життєстійкості, де можна отримати комплексну соціальну та психологічну допомогу.

Голові обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук випала нагода побачити одне із занять арт-терапії, під час якого відвідувачі емоції та переживання виливають на малюнку. Зі слів психологів центру, творчість до вподоби і дорослим, і дітям.

Не залишають поза увагою й родини військовослужбовців. Особливий акцент – на соціальну та психологічну допомогу.

До речі, за 5 місяців роботи Центру життєстійкості туди звернулось понад 3200 людей.

«У час війни важливо підтримати родини, які переживають складні часи, посприяти їм з вирішенням нагальних проблем, допомогти втримати емоційну рівновагу.

Переконана, що спільними зусиллями пройдемо ці непрості випробування», – підкреслила керівниця Прикарпаття

 

Україна має з часом вийти на максимальну оборонну самостійність – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Провів сьогодні Ставку. Були доповіді Головкома Сирського та начальника Генштабу Баргилевича щодо фронту – наших дій, наших кроків та реальної ситуації з намірами та можливостями окупанта. Наше завдання – всіма методами та всіма силами забезпечувати постійне ефективне ураження російських військ, їхньої логістики, їхніх значущих позицій не лише на фронті безпосередньо, а й по всій доступній глибині. Доступній нашій далекобійності. Ми працюємо з партнерами, щоб збільшити цей наш рівень захисту. Але поки рішення партнерів очікуємо, ми шукаємо свої рішення, свої варіанти дій. Ключове при цьому – наші дрони, наша гнучкість у застосуванні дронів. Українські воїни вже довели, що є справжніми новаторами у багатьох напрямах застосування дронів. І це варто продовжувати, і ми будемо це продовжувати. Я вдячний кожному й кожній, хто з цим допомагає – хто виробляє дрони, хто постачає, хто тренує операторів дронів та загалом хто просуває цю тему. Українське лідерство в цьому технологічному аспекті воно справді відчутне. Сьогодні ж на Ставці детально проаналізували наші можливості у РЕБ – те, що вже робиться, те, що демонструє реальні бойові успіхи. І те, що маємо зробити додатково. Плюс – ракетна програма. Наша ракетна програма має хорошу динаміку, і хоч це – важке завдання, але поступово ми наближаємося до можливості застосовувати свої ракети, а не лише покладатися на ракети в постачанні від партнерів. Україна має з часом вийти на максимальну оборонну самостійність – саме такі держави завжди легше знаходять дієвих союзників та реалізовують свої інтереси.

Друге за сьогодні. Кілька міжнародних розмов. Був із візитом в Україні Державний секретар Ватикану кардинал Паролін. Я дякую за цей сигнал. Це сигнал підтримки України, українців, нашого прагнення жити у власній державі та справді жити мирно. Ми цінуємо й те, що кардинал Паролін відвідав не тільки Київ – був ще в Одесі, Бердичеві, Львові. Бачив настрій наших людей, об’єктивні потреби цього часу. Ми обговорили, що саме може бути зроблене цього року, щоб наблизити справедливий мир для України. Дуже важливо і для нас, і для справи миру як такої, щоб Ватикан був активним у захисті життя та в допомозі нам реалізувати Формулу миру, її пункти – особливо те, що стосується звільнення полонених. Хороша зустріч, і сподіваюся, результати будуть. Також говорив із новим Прем’єр-міністром Естонії. Подякував за підтримку – за багаторівневу нашу взаємодію. Домовилися про зустріч. І, звичайно, ми будемо продовжувати всю нашу співпрацю – і політичну, і оборонну. І сьогодні ж керівник Офісу Андрій Єрмак говорив із Філом Гордоном, радником із питань національної безпеки віцепрезидентки США Камали Гарріс. Саме на рівні віцепрезидентки Америка брала участь у першому Саміті миру, і важливо, щоб не зменшувалася динаміка нашої спільної роботи заради справедливого миру. Усі наші партнери на всіх рівнях знають і знатимуть надалі, які перспективи є і що справедливий мир справді може бути повернутий якнайшвидше.

І ще одне. Я дякую за влучність воїнам нашої 110-ї окремої механізованої бригади. Збили черговий російський Су-25 – на Донеччині. Те, що потрібно. Молодці, хлопці!

Слава Україні!