Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Серпень 1, 2024

Як людям з інвалідністю, пенсіонерам, батькам з дітьми – знаходити безбар’єрні локації?


Це можливо, адже в Україні працює чатбот “Доступно!”, який допомагає це зробити.

Чатбот підказує розташування різних безбар’єрних об’єктів: закладів, де надають соціальні та адміністративні послуги, медичних та освітніх установ, зон відпочинку, укриттів тощо.

  Якщо поділитися своєю геолокацією або ввести назву населеного пункту вручну – чатбот запропонує найближчі безбар‘єрні об‘єкти.

Платформу розроблено за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, ГО “Український центр суспільних даних” та ГО “Доступно.ЮА” за участі ГО “ЛУН Місто” на основі відкритих даних місцевої влади і публічних даних громадського сектору за підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS”. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Міноборони – електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу


Наявність в особи військово-облікового документа в електронній формі, зокрема, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.

Відповідне офіційне роз’яснення надав Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони.

Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру.

Крім того, роботодавці при формуванні списків військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час також можуть використовувати військово-облікові документи працівників у електронній формі. Для цього військовозобов’язаний може надавати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і в електронній формі (у тому числі роздрукований).

Докладніше на сайті Міністертсва оборони України: https://bit.ly/46qSGV2

Борщівник: чим небезпечний для людини


Борщівник – велетенська рослина. Екземпляр, що вже виріс, може досягати від 1,5 аж до 5 метрів заввишки та мати розгалужену парасольку до 1-2 метри у діаметрі. Квітка утворює розетку зубчастої форми, у перший рік утворюється лопатоподібне листя, на другий – квітковий колосок, у якому дозрівають тисячі насінин. Одна рослина може продукувати до 50 тисяч насінин, деякі види утворюють до 80 тисяч насінин.

Відомо, що найбільше отруйних речовин борщівника зосереджено в наземній частині рослини, а саме в стеблі та листках. Проте отруйні компоненти є і у квітках, насінні та коріннях рослини.

Боротьба з борщівниками

Найкращий спосіб вберегтися від отруйної дії борщівника – уникати рослини, не проходити через хащі, де росте рослина, не намагатися її зірвати. Не торкатися шкірою до зірваної чи зрізаної частини рослини, де проступає сік.

Борщівник можна зустріти вздовж доріг, серед кущів, на узбіччі берегів річок та потічків, від краю лісу та полів. Рослина полюбляє вологий ґрунт і велику кількість сонячного проміння.

Масове самозасіювання борщівника, що безконтрольно поширюється, вимагає радикальних дій щодо його знищення та очищення територій від насіння. Представники служб чи волонтери повинні користуватися засобами захисту, щоби запобігти контакту шкіри з рослиною – одягати рукавички, захисні окуляри й захисні костюми. Варто користуватися ефективними гербіцидними засобами, наприклад, гліфозитом (glyphosate).

Оскільки насіння може зберегтися до 20 (!) років, процедури очистки від борщівника варто повторювати щороку, ретельно викорчовувати кожний новий кущ. Особливо після м’яких зим, із тривалими дощовими періодами навесні, що сприяють широкому розповсюдженню та росту отруйної рослини.

Борщівник агресивно витісняє рослини, що є природними для екосистеми. Не варто сподіватися на самостійне розв’язання проблеми, адже ця рослина практично не має природних ворогів і хвороб, що можуть стримати її ріст і розповсюдження. У деяких країнах діють програми ерадикації (знищення) борщівника, запроваджені системи штрафів для власників земельних ділянок, а також для органів місцевої влади.

Чим лікувати опіки від борщівника

Опіки від борщівника характеризуються довготривалим загоєнням ран, утворенням пігментних плям на місці ураження. Також часто спостерігається залишкова висока чутливість ділянки ураженої шкіри до ультрафіолетового опромінення, тобто токсичний ефект рослини є довготривалим.

Отже, що робити, якщо на шкіру потрапив сік борщівника:

  • ретельно помити ділянку шкіри, що контактувала з рослиною;
  • варто користуватися милом;
  • слід прикривати ділянку, яка контактувала з рослиною, від сонця ще декілька днів;
  • якщо шкіра не пошкоджена – нанесіть сонцезахисний крем, навіть при неінтенсивному сонці;
  • при виникненні ознак алергічної реакції лікарі призначають антигістамінні препарати;
  • при сильному болю уражених ділянок також призначають місцеві знеболюючі;
  • опіки лікують залежно від стадії, глибини ураження та поширення рани – після консультації лікаря вдома або, за потреби, в умовах лікувального стаціонару.

Бережіть себе, ваших дітей та близьких. Будьте здорові!

Держенергонагляд нагадує про необхідність виконання заходів, згідно з вимогами Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду

З метою належної та своєчасної підготовки теплових мереж, теплових пунктів та місцевих систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання (далі – ГВП) до роботи в опалювальний період 2024/25 року, попередженню відмов у системах теплоспоживання під час проходження опалювального періоду, Держенергонагляд нагадує про необхідність виконання наступних заходів, згідно з вимогами Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – ППТГ до ОП), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово- комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378:

  • затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням відповідальних осіб за їх виконання;
  • уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності);
  • забезпечити відповідність розмірів встановлених розрахункових лімітних звужувальних пристроїв, їх пломбування теплопостачальною організацією;
  • провести ремонтні та профілактичні роботи на тепловикористальних установках, теплових мережах, системах теплоспоживання у необхідних обсягах;
  • провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплоспоживання;
  • виконати гідравлічні випробування теплових мереж, систем опалення та ГВП на щільність та міцність, провести їх промивку;
  • виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стану з метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів;
  • відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж;
  • привести у справний технічний стан обладнання та засоби вимірювальної техніки вузлів керування, розташованих в теплових пунктах;
  • укомплектувати відповідні підрозділи обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації відмов у системах теплоспоживання;
  • укомплектувати теплові пункти та робочі місця обслуговувального персоналу технічною документацією;
  • провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду у встановлені терміни, згідно вимог розділу Х ППТГдоОП.

Копію розроблених заходів та розпорядчого документa, яким ці заходи вводяться в дію, надати до Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області у термін до  10 серпня 2024 року.

Заздалегідь письмово        повідомити Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області щодо термінів роботи комісії з визначення стану готовності підпорядкованих теплових господарств до роботи в опалювальний період з наданням розпорядчого документу щодо затвердження складу комісії.

Крім того, рекомендуємо у разі потреби звернутися до Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області стосовно залучення державних інспекторів до огляду (оцінки) технічного стану енергетичного устаткування з метою надання рекомендацій щодо визначення оптимальних обсягів ремонтних та профілактичних робіт.

 

Пів сотні дітей з Прикарпаття відправилися на відпочинок до Німеччини


Пів сотні дітей з Прикарпаття, серед яких переможці творчого конкурсу «Серцем єдиним, ми – Україна!», діти наших захисників й полеглих Героїв відправили на відпочинок до Німеччини.

Про це повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук на своїй сторінці у Facebook.

Впродовж двох тижнів дітей прийматимуть наші партнери з федеральної землі Тюрингія.

В рамках поїздки для них передбачено багато цікавого, нового та пізнавального.

Також діти зустрінуться з Міністром-президентом федеральної землі Тюрингія Бодо Рамеловим, побувають на німецькому дитячому телеканалі KiKA (www.kika.de).

Варто зазначити, що програма досить насичена, цікава та розрахована на те, аби діти змогли оздоровитись фізично та відпочити.

«Бажаю незабутньої подорожі, спогади від якої, переконана, залишаться назавжди», – резюмувала керівниця області.

Дуже важливо нарощувати українські можливості захисту неба, все для цього робимо – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Коротко про цей день.

Перше – наші захисники неба. За одну цю минулу ніч збито майже 90 «шахедів». Серйозний результат. Дякую всім за влучність: нашим мобільним вогневим групам, винищувальній авіації, зенітникам, спеціалістам РЕБ – усім. Добре попрацювали в небі багатьох наших областей. І дуже важливо нарощувати українські можливості захисту неба. Все для цього ми робимо. І зараз, якщо вже може досягатися такий вагомий результат у захисті від «шахедів», то це очевидний доказ – ми можемо бути сильнішими і в захисті від ракет, і в захисті від російської військової авіації. Все залежить від зброї в руках наших воїнів. Потрібні надійні системи ППО, потрібна достатня далекобійність нашої зброї. Російський терор має програвати щоразу, коли окупант намагається зламати життя в Україні. І це не тільки наша безпека. Це безпека кожного поруч із Росією. Будемо й надалі працювати з нашими партнерами – переконувати, шукати у світі й постачати в Україну те, що необхідно для нашого захисту, виробляти спільно необхідну зброю. Це все – спільний захист усіх у Європі, усіх у світі, хто цінує життя.

Друге. Провів нараду з міжнародниками – Офіс, МЗС – щодо підготовки нових домовленостей із партнерами. Безпекових домовленостей. А також відбудови в Україні. Готуємо й нові двосторонні безпекові угоди та нові домовленості на багатосторонньому рівні. Те, що точно посилить Україну. Серпень – час для підготовки. Осінь – час для результатів. Я вдячний усім у команді, хто залучений. І хочу подякувати зараз Сполученим Штатам за оголошений напередодні пакет підтримки. Серед іншого в пакеті – ракети для ППО «Насамс» – те, що потрібно, бо це завжди дефіцит. Також – боєприпаси для «хаймарсів» та «джавеліни». Дякую! Працюємо над максимально швидкою логістикою.

І третє – була доповідь Головкома Сирського. Фронтова ситуація. Передусім Покровський напрямок. Наші позиції, наші захисні дії та наше можливе посилення. Вдячний усім, хто знищує окупанта й захищає нашу державу – результативно захищає.

Слава Україні!

На офіційному сайті Івано-Франківської ОВА діє розділ “Прозорість і підзвітність”

Нагадуємо про розділ «Прозорість і підзвітність» на офіційному сайті ОВА, де висвітлюються підсумки засідань робочої групи щодо здійснення контролю за належним використанням бюджетних коштів, інформації про закупівлі, нормативну базу тощо, ознайомитись з яким можна за посиланням на вебсайті: https://www.if.gov.ua/prozorist-i-pidzvitnist
Або, якщо ви виявили недоцільну закупівлю, скористайтеся формою для повідомлення.
Ваша активність робить наше майбутнє чистішим та прозорішим! Об’єднаймо зусилля для покращення нашого регіону.