Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Вересень 30, 2024

1 жовтня в Україні відзначатиметься День захисників і захисниць


Це свято запроваджено 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

В Українській традиції це свято пов’язане з Днем Покрови Пресвятої Богородиці. 

 Тому, у 2023 році День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня в звʼязку з переходом Православної церкви України та Української грекокатолицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

У цей день ми вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та українських героїв різних епох. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції.  

Дякуємо всім, хто боронить нашу незалежність і маємо згадати кожного, хто віддав життя за Україну. Це свято – ще одна можливість подякувати Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі стоять на захисті нашої країни і свободи.

Віталій Ільчишин зустрівся із представниками підприємств, установ та організацій Івано-Франківської області


Сьогодні відбулась робоча зустріч заступника голови Івано-Франківської ОДА за участю представників Генерального штабу Збройних Сил України, на якій  обговорити ключові питання ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях.

Ключові завдання на тиждень, а також чимало важливих для області питань обговорили на нараді під керівництвом Світлани Онищук


Під керівництвом голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук відбулася робоча нарада із заступниками та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Насамперед керівниця області подякувала за сумлінну працю у розвитку цифровізації краю заступникові Богданові Футерку, з яким пліч-о-пліч долали чимало викликів – спершу пандемію коронавірусу, а відтак війну.

«Цього тижня – акцент на наших захисниках та захисницях, – зазначила Світлана Онищук. – 1 жовтня,у день Покрови Пресвятої Богородиці, усією країною віддаємо шану всім борцям за незалежність України різних часів. А також цього тижня вшановуємо вчителів, на яких покладена особлива місія – навчати, виховувати майбутні покоління українців».

Також йшлося про підтримку місцевого бізнесу та товаровиробників. Цієї суботи відбудеться вже другий у цьому сезоні ярмарок сільськогосподарської продукції. Керівництво області запрошує всіх підтримати наших місцевих виробників та придбати їхню продукцію.

Окрім того, обговорили низку важливих питань та визначили завдання на найближчий тиждень.

Як подати заяву про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків (RD4U) особам, що постраждали від війни

Аналітичним центром «Інститут законодавчих ідей» розроблено порадник щодо подання заяви про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків (RD4U) для осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії Російської
Федерації (далі – РФ) проти України.

Документ містить детальні рекомендації щодо юридичних та технічних аспектів процесу подання заяв, а також поради щодо уникнення можливих помилок.

Порадник щодо подання заяви про завдані збитки до міжнародного реєстру збитків (RD4U), для осіб , що постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України

 

НАЗК інформує : відеоматеріали з метою ефективної комунікації заходів у сфері запобігання та протидії корупції

Відеоролики створені з метою ефективної комунікації заходів, передбачених Стратегією комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на період до 2025 року та Державною антикорупційною програмою на 2023–2025 роки. У межах комунікаційної кампанії НАЗК, спрямованої на підвищення обізнаності українців про ефективні інструменти громадського контролю, виготовлено два анімовані ролики тривалістю по 60 секунд. Зазначені відеоматеріали інформують глядача про конкретні інструменти громадського контролю, містять приклади їхнього застосування та закликають громадян до проактивної позиції. Вони мають на меті через конкретний образ іситуацію показати, що громадський контроль активних українців є потужним і дієвим способом протидії та попередження корупції. На кожному відеоролику та макеті також відображається QR-код, що веде до навчальних матеріалів на ресурсах НАЗК, де можна отримати додаткові знання з теми. Таким чином, матеріали мають просвітницький характер і роз’яснюють механізми, які дають змогу кожному громадянину долучитися до моніторингу, контролю та участі в прийнятті владою рішень на загальнонаціональному та місцевому рівнях.

 

 

Близько сотні керованих авіабомб кожного дня використовує Росія проти України, – звернення Президента


Дорогі українці, українки!

Сьогодні в Запоріжжі – чотирнадцять поранених людей після російського удару. Розбір завалів триває увесь день. Вдалося врятувати двох людей з-під завалів. Авіабомби – по звичайній житловій забудові, по звичайних міських об’єктах. Сьогодні ж росіяни завдали ударів керованими бомбами також по Харківщині, по Донеччині, по Сумщині. Зокрема, у Глухові – пошкодження кількох житлових будинків. На Харківщині пошкоджено багатоквартирні будинки, енергетичну інфраструктуру, медичну. І це – щоденний російський терор. Близько сотні керованих авіабомб кожного дня використовує Росія проти України. І це – постійне нагадування всім нашим партнерам, які можуть допомогти, що потрібно більше далекобійності для України, потрібно більше ППО для України, потрібно більше санкцій проти Росії. Зараз – за цей тиждень, у різних наших перемовинах в Америці – нашу позицію, наші аргументи почули максимально детально. Так, що вже будь-які питання зайві. І вже команди – наша й партнерів – почали готуватись до «Рамштайну». За півтора тижня, у жовтні на «Рамштайні» ми маємо визначитись разом з іншими лідерами щодо спільних кроків та спільного бачення, як посилити тиск на Росію за цю війну й заради миру. Справедливого миру.

Сьогодні ж особливо відзначу наших людей, які увесь цей час рятують життя та допомагають усім, хто страждає від російських ударів. Я дякую всьому колективу ДСНС України, а особливо – Олексію Сухорукову, Андрію Павленку, Остапу Третяку, Ігорю Корягіну, Дмитру Бородатому – це працівники ДСНС України в Запорізькій області, один із найбільш складних напрямків. Також наша Дніпровщина: Володимир Жушман, Вадим Деркач, Станіслав Лічманенко, Іван Подоляк, Іван Худолій – хлопці працюють у ДСНС. І наша Сумщина. Особливо проявили себе цими тижнями Іван Сахно, Андрій Нагорний, Єгор Синицин, Данило Суньов та Олександр Процик – дякую вам та всім вашим колегам із ДСНС України в Сумській області.

І ще одне. Відзначу працівників Національної поліції України, що працюють на Дніпровщині, які рятували людей після російського удару по управлінню поліції у Кривому Розі. Це капітан поліції Катерина Тупа, це підполковник Микола Гармаш, це полковник поліції Інна Власова – дякую вам! Дякую всім, хто береже наших людей та робить усе, щоб Україна пройшла цей важкий час, вистояла й досягла своєї перемоги – свого миру.

Слава Україні!