Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Жовтень 9, 2024

Проєкт «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб»

У межах проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб», за підтримки БО «БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та Агентства ООН у справах біженців в Україні, заплановано проведення вебінарів для підвищення правової обізнаності ВПО

Зареєструватися можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJKrw-Jnh-XNxElalywemNdceekkySKa6QiIfDkOesFtjoaw/viewform

Контактна особа від Секретаріату Уповноваженого: Юлія Єршова, тел.: 044-298-70-72, e-mail: yershova@ombudsman.gov.ua.

Методичні рекомендації – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками


Всеукраїнська громадська організація “Жива Планета”  інформує про опубліковане видання Методичні рекомендації – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками.

Методичні рекомендації розроблені в рамках виконання проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні”, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) .

ВГО «Жива Планета» є партнером проєкту GIZ і відповідає за реалізацію комунікаційної стратегії підтримки практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях.

Методичні рекомендації:

  • базуються на комплексному аналізі проектної документації на будівлі закладів дошкільної освіти, що відповідає принципам сталого будівництва із застосуванням сучасних енерго- і ресурсозберігаючих технологій;
  • відповідають вимогам ДБН В.2.2-4:2018 зі Зміною 1 «Будинки та споруди.

Застосування Методичних рекомендацій дозволить замовникам замовити розробляння проєкту реконструкції школи за принципом Build Back Better (краще ніж було) з урахуванням кращих практик ЄС та рекомендаці й Світового банку. Такі проєкти матимуть перевагу в отриманні фінансової допомоги відбудови, тому що відповідатимуть вимогам потенційних донорів до енергетичної ефективності, кліматичної та екологічної сталості.

Методичні рекомендації стануть в нагоді:

  • замовникам для складання завдання на проектування об’єкту реконструкції чи нового будівництва з досягненням кращих показників енергоефективності та поліпшених екологічних характеристик будівлі на усіх стадіях її життєвого циклу;
  • архітекторам і проектувальникам – якісно виконати завдання по проєктуванню об’єкту відповідно до такого завдання.

Повний текст Методичних рекомендацій доступний за посиланням: https://iem.org.ua/images/librery/sadochky-05-05-2023.pdf

Публікація про Методичні рекомендації на сайті Мінвідновлення: https://mtu.gov.ua/news/35923.html

Головний провідник своєї реінтеграції: в Україні презентували результати дослідження ветеранського фонду


Ветерани хотіли б бачити державу головним провідником своєї реінтеграції, а основною її функцією вважають надання можливостей. Про це йшлося під час презентації 3 жовтня результатів дослідження “Роль держави у соціальній реінтеграції ветеранів та ветеранок”, яке провів Український ветеранський фонд Мінветеранів.

Український ветеранський фонд представив результати фокус-групового дослідження серед ветеранів та ветеранок, яке проводив у червні – вересні 2024 року, щоб зʼясувати, як держава впливає на соціальну реінтеграцію Захисників та Захисниць. Процес повернення військових до цивільного життя складний і довготривалий. Він включає відновлення після військової служби та адаптацію у соціальній, політичній та економічній сферах. А тому на цьому шляху важлива підтримка з боку державних інституцій.

– Дослідження про потреби ветеранів є базою, підґрунтям, на підставі якого ми формуємо наші рішення. Це важливо як для Міністерства у справах ветеранів, так і інших стейкхолдерів, які тим чи іншим чином працюють в інтересах ветеранів, — зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час презентації. –  Будь-яка думка, будь-яке рішення, коли ми хочемо допомогти людині, повинно починатися з питання: чого саме потребує людина? У нашомувипадку це людина, яка дуже багато пожертвувала, щоб захистити кожного з нас.

Аби підтримка з боку держави була ефективною, важливе вичерпне розуміння досвіду ветеранів і ветеранок, а також переваг і недоліків державних політик реінтеграції — саме на цьому сфокусоване дослідження Українського ветеранського фонду.

Відеотрансляцію пресконференції можна переглянути на сайті та YouTubeканалі: https://www.youtube.com/watch?v=UJinkCUV4QM

Ознайомитися з дослідженням – https://cutt.ly/zeOWzPpw

Застосовано два нових пакети санкцій: щодо тих, хто зрадив Україну, і щодо військового виробництва в Росії, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Провів сьогодні Ставку. Було кілька питань, але найголовніше – це зброя: виробництво в Україні, постачання від наших партнерів і наші закупівлі – всюди у світі, де є снаряди або техніка, які можуть зміцнити нашу оборону. Доповідали: Головком Сирський – щодо потреб армії, урядовці – щодо тих можливостей, які вже реалізовані і які можуть бути забезпечені протягом цього року. Це стосується і поточних наших потреб, і запланованого постачання на наступний рік. Пріоритет – максимальний розвиток внутрішнього сектору, внутрішнього виробництва, а отже, усіх приватних ініціатив, усіх сил українського підприємництва, яке вже працює та може ще більше працювати заради оборони. Серед визначених ключових напрямів – дрони для нашої армії, і це має бути таке постачання, що не тільки постійно збільшується в обсягах, але також еволюціонує, розвивається згідно з потребами на війні. Виробництво мусить оперативно адаптуватись під потреби фронту й під нові можливості застосування наявної в нас зброї. Інший фундаментальний напрямок – РЕБ, і тут приватний сектор, українські підприємці вже суттєво допомагають Україні. І може бути значно більше. Ми будемо в це залучати й додаткові інвестиції партнерів, і зокрема цього тижня буде робота щодо цього. Окремий наголос – наша, державна ракетна програма, і в усіх її елементах, у всіх ракетних досягненнях України має бути значно більше бойової реалізації як на фронті, так і на території Росії. Результат потрібен швидше. Всі відповідні завдання зараз на виконанні.

Була сьогодні також окрема й тривала доповідь Головкома щодо наших дій на фронті, щодо всіх захисних операцій, а також щодо Курської операції – зараз триває вже третій місяць боїв у Курській області, і ми зберігаємо необхідний тиск на Росію на цьому напрямку. Детально сьогодні доповідав і керівник ГУР Буданов – про процеси, які відбуваються в системі ворога, і наш на них вплив. Також була доповідь міністра оборони Умєрова щодо деталей співпраці з партнерами.

І ще одне.

Ми продовжуємо нашу санкційну роботу – сьогодні застосовано два нових пакети санкцій. Щодо тих, хто зрадив Україну, також щодо військового виробництва в Росії – тих юридичних і фізичних осіб, які працюють на терор. І наші, українські, санкції, наш тиск на ворога ми будемо й надалі робити синхронним з усіма у світі, хто так само, як і українці, хоче справжнього миру. Я вдячний усім, хто допомагає нашій державі, нашим людям. Я дякую кожному й кожній, хто справді все робить, що сам може, щоб Україна була сильнішою. Дякую всім нашим воїнам!

Слава Україні!