Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Жовтень 15, 2024

Актуальні потреби ветеранів та ветеранок: Український ветеранський фонд проводить опитування

Український ветеранський фонд проводить спеціальне анонімне опитування, щоб дізнатися інформацію безпосередньо від ветеранів та ветеранок російсько-української війни. Отримані відповіді допоможуть розв’язати проблеми та задовольнити потреби військових.

Захисників та захисниць просять відповісти на прості запитання:

  • чи хотіли б ви зайнятися власною справою?

  • якої підтримки потребуєте найбільше?

  • якими державними послугами та пільгами користуєтеся?

  • з якими викликами стикаєтеся?

  • чи відчуваєте повагу і підтримку з боку суспільства?

 Щоб долучитися до опитування, потрібно перейти за посиланням.

Порадник щодо подання заяви про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків (RD4U) для осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України

Аналітичним центром «Інститут законодавчих ідей» розроблено порадник щодо подання заяви про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків (RD4U) для осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Документ містить детальні рекомендації щодо юридичних та технічних аспектів процесу подання заяв, а також поради щодо уникнення можливих помилок.

Завантажити порадник

В Україні обмежили використання Telegram для держорганів, критичної інфраструктури та військових

Робочий орган Ради національної безпеки і оборони України – Національний координаційний центр кібербезпеки – провів аналіз загроз, пов’язаних з використанням месенджера Telegram.

Служба безпеки України (СБУ) та Генеральний штаб попереджають, що російські спецслужби активно використовують Telegram для проведення кібератак, поширення шкідливого програмного забезпечення та встановлення геолокації користувачів. Ці дії можуть призвести до серйозних наслідків для національної безпеки.

Ризики, які можуть виникнути при використанні Telegram, зокрема:

витік особистої інформації: Ваші дані можуть бути доступні третім особам, якщо ви не дотримуєтеся належної конфіденційності.

можливість шахрайства: Користувачі можуть бути піддані маніпуляціям або шахрайським схемам.

надійність інформації: У Telegram може поширюватися недостовірна інформація, що може вплинути на ваше сприйняття реальності.

Детальніше про рішення  Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) – ключового органу координації та контролю у сфері кібербезпеки – обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури – за посиланням.

Що робити?

  • Будьте обережними з інформацією. Не діліться особистими даними, і перевіряйте джерела інформації, яку отримуєте через Telegram.
  • Використовуйте інші платформи. Розгляньте можливість використання альтернативних месенджерів, які забезпечують кращу безпеку та конфіденційність.
  • Слідкуйте за новинами. Будьте в курсі змін у політиці безпеки та регулюванні Telegram, щоб знати про нові загрози.
  • Допомагайте своїм близьким. Розповідайте про небезпеки використання Telegram, особливо людям, які можуть бути менш обізнаними у питаннях кібербезпеки.
  • Залишайтеся обережними, перевіряйте джерела інформації та дотримуйтесь рекомендацій щодо кібербезпеки.

Безоплатні послуги реабілітації, які отримують малюки з родин внутрішньо переміщених осіб

 

Реабілітація дітей до трьох років, які народилися передчасно або хворими, є безоплатною для сімей внутрішньо переміщених осіб

Передчасно народжені малюки або немовлята, які з’явилися на світ з певною фізіологічною патологією, потребують особливого медичного догляду і реабілітації. Її безоплатно надають у закладах країні, які мають договір із НСЗУ за пакетом “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Таким чином Програма медичних гарантій забезпечує комплексною реабілітаційною допомогою всіх дітей, які її потребують, незалежно від місця їхнього народження та перебування.

Зі 128 дитячих лікарень, діагностичних та спеціалізованих центрів з реабілітації, які законтрактовані з НСЗУ, батьки зі статусом внутрішньо переміщених осіб можуть обрати будь-який медзаклад, незалежно від місця реєстрації чи проживання та пройти курс реабілітації.

Безоплатні послуги реабілітації, які отримують малюки з родин внутрішньо переміщених осіб

Пакетом “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя” передбачено наступні безоплатні послуги:

  • первинний огляд та консультація спеціалістами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  • постановка реабілітаційного діагнозу та/або визначення пріоритетів і функціональних цілей для дитини, батьків та родини;
  • формування індивідуального реабілітаційного плану та контроль за його виконанням;
  • лабораторні обстеження, зокрема: розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (загальний білок, білірубін і його фракції, креатинін, сечовина), глюкоза в цільній крові або сироватці крові,  С-реактивний білок, загальний аналіз сечі та ін.;
  • проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
  • послуги з реабілітації та/або послуги раннього втручання членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  • послуги з реабілітації курсами, незалежно від місця проживання дитини;
  • послуги раннього втручання сім’ям за місцем їх перебування та/або з використанням засобів телекомунікації;
  • оцінювання розвитку дитини за 5 сферами (велика моторика, дрібна моторика, інтелектуальна, мовленнєва та соціально-емоційна сфери);
  • проведення скринінгу на виявлення ознак розладів аутистичного спектра;
  • консультування лікарями інших спеціальностей;
  • направлення до інших медичних закладів (підрозділу лікарні) для надання спеціалізованої допомоги;
  • підбір та адаптація спеціального обладнання та засобів альтернативної комунікації для дитини;
  • оцінка стану дитини та можливості переходу на інший етап реабілітації з подальшою корекцією індивідуального реабілітаційного плану або індивідуального сімейного плану раннього втручання.
  • У рамках цього пакета батьки або доглядальники дітей також можуть безоплатно отримати послуги психологічного супроводу, навчання особливостям догляду та розвитку малюка.
  • Ознайомитися з повним обсягом послуг, які мають надаватися дітям відповідно до їхніх медичних потреб, можна на сайті НСЗУ у розділі Вимоги ПМГ 2024/ п.25 або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP .

Як пройти курс реабілітації дитині до трьох років

Батькам або доглядачам дитини необхідно:

  1. отримати електронне направлення на реабілітацію від сімейного або лікуючого лікаря;
  2. звернутись до будь-якого медичного закладу, що має договір на пакет “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”.

Якщо дитину переводять з однієї лікарні до іншої (або в межах підрозділів одного медичного закладу), то у такому випадку направлення не потрібне.

Як знайти медзаклад, який надає послуги з реабілітації дітей?

  1. Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади, що мають договір з НСЗУ на реабілітацію дітей до трьох років.
  2. На сайті  НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт та “Групу послуг” –  25 “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/3eIPJvW1 .

Як поскаржитись на неправомірні дії 

Якщо під час звернення до закладу реабілітації родині внутрішньо переміщених осіб пропонують оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку батькам дитини потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
  • оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  – “Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейдіть за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

 

Як реалізувати соціальний проєкт у своїй громаді?


Освітній серіал стане в пригоді активістам, представникам органів місцевого самоврядування та всім громадянам, які прагнуть бути корисними для своєї громади й упроваджувати проєкти, які змінюватимуть життя людей на краще.

У час великих викликів будь-яка соціальна ініціатива може стати інструментом для створення позитивних змін. Але щоб вдало пройти шлях від ідеї до успішної реалізації проєкту, необхідно знати основи проджект-менеджменту: фінансування та створення стратегії проєкту, залучення партнерів, ефективні комунікації зі стейкхолдерами.

Про це розповідає новий серіал на Дія.Освіта «Як втілити соціальний проєкт у громаді».

7 епізодів містять інформацію, поради та реальні кейси про:

  • життєвий цикл проєкту та інструменти успішного менеджменту;
  • бюджетування соціальних ініціатив;
  • співпрацю з партнерами та донорами;
  • челенджі під час залучення бізнесів до фінансування соціальних проєктів;
  • переваги співфінансування й пошук партнерів;
  • фандрайзинг та події, організація яких допоможе зібрати кошти на соціальний проєкт;
  • втілення грантових проєктів так, щоб донори захотіли продовжити співпрацю.

Серед спікерів досвідчені менеджери:

  • Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП;
  • Олександр Пахолюк, директор Благодійного фонду «МХП-Громаді»;
  • Володимир Панченко, керівник відділу впровадження національних проєктів Благодійного фонду «МХП-Громаді»;
  • Тетяна Волочай, голова Ради розвитку громад Благодійного фонду «МХП-Громаді».

Переглядайте освітній серіал на платформі Дія.Освіта та розпочинайте впроваджувати соціальні проєкти, які впливатимуть на розвиток та зміцнення вашої громади: https://osvita.diia.gov.ua/courses/implementing-a-community-social-project

Освітній серіал реалізовано благодійним фондом «МХП-Громаді» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта.

Цього тижня представимо всім партнерам у Європі нашу стратегію примусу Росії до справедливого завершення цієї війни, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Коротко про цей день. Тривала доповідь Головкома Сирського – фронт і особливо Покровський напрямок. Курська операція та наше бачення подальших дій на плацдармі.

Провів Ставку. Кілька питань. Серед головного була доповідь розвідок – Служби зовнішньої розвідки та ГУР щодо намірів росіян на осінь – зиму. Все доволі детально. Фактично включення у війну Північної Кореї. Також – відносини Росії з деякими іншими країнами, які, на жаль, інвестують у затягування війни. Також – зовнішньополітичний напрямок: наші відносини з партнерами та вірогідні кроки, які можуть допомогти нам оборонятись і попри все досягати результату. Я дякую розвідці, усім залученим спеціалістам за повну картину. У відповідь дав конкретні завдання Силам оборони, Силам безпеки, уряду та нашим дипломатам. Хоч би хто допомагав Росії, будемо реагувати так жорстко, як треба для захисту України. Буде й відповідна наша робота з партнерами, щоб російські наміри не спрацювали. І це можливо. Саме так і буде.

Сьогодні ж була доповідь віцепрем’єр-міністра Стефанішиної про перемовини у Вашингтоні та в інших столицях на рівні команд щодо геополітичного пункту Плану перемоги. Працюють військові на своїх рівнях із нашими партнерами щодо воєнних пунктів. Цього тижня ми представимо всім партнерам у Європі нашу стратегію примусу Росії до справедливого завершення цієї війни. Звичайно, План перемоги буде представлений публічно. Причому вже разом із тим першим реагуванням, яке ми отримали від партнерів. І нам усім в Україні справді потрібна максимальна підтримка.

І ще одне.

Була доповідь Олександра Камишіна щодо нашого виробництва, виробництва вітчизнного та постачання в армію. Станом на сьогодні є вже мільйон дронів, які були закуплені за державний кошт та поставлені на фронт. І це тільки те, що робить держава. Є також постачання від волонтерів, від усіх, хто підтримує. Я хочу подякувати кожному й кожній, хто робить нашу армію технологічною: усім українським виробникам, усьому нашому державному сектору, усім партнерам, які вкладаються у виробництво дронів в Україні. Ми будемо й надалі нарощувати це постачання, і головне, щоб технологічний розвиток допомагав нам берегти життя наших воїнів.

Дякую всім, хто з Україною!

Слава Україні!

Важливі для Прикарпаття питання Світлана Онищук обговорила на нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА


Серед основних – реалізація ветеранської політики в області, що передбачає заходи всебічної підтримки та соціальної адаптації ветеранів.

Акцентувалось і на низці економічних проєктів, спрямованих на підтримку українського виробника й налагодження ефективного діалогу з бізнесом для стимулювання економічного розвитку області.

Йшлося і про готовність області до опалювального сезону. Під особливим контролем – м. Бурштин, де продовжується робота зі встановлення альтернативних джерел теплопостачання, та Калуш.

Також цієї суботи відбудеться ярмарок «Золота осінь–2024». Цього разу у Коломиї.

Світлана Онищук запросила всіх відвідати і придбати продукцію, вирощену та вироблену нашими людьми!

Окрім того, обговорили й низку інших важливих питань та визначили завдання на найближчий тиждень.