Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Листопад 4, 2024

В Івано-Франківській ОВА продовжуються онлайн-зустрічі в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу»


За дорученням Президента України Володимира Зеленського, в Івано-Франківській ОВА продовжуються щотижневі онлайн-зустрічі з бізнесом для оперативного вирішення проблемних питань. Ініціатива створена для підтримки підприємців.

Основна мета – налагодити відкритий діалог між бізнесом та владою, озвучити проблемні питання та отримати відповідь, щодо механізму їх вирішення від представників влади у регіоні, а також почути пропозиції щодо покращення економічного клімату в межах кожної територіальної громади та в Україні в цілому.

Щотижня підприємці матимуть можливість обговорити свої проблеми напряму з представниками місцевої влади.

Чергова зустріч відбудеться 7 листопада 2024 року.

Тема зустрічі: «Інтеграція місцевої сільськогосподарської та крафтової продукції в торгівельні мережі».

Запрошуємо усіх бажаючих на онлайн-зустріч та відвертий діалог!

Для участі в онлайн нараді необхідно зареєструватися за посиланням http://surl.li/bxwmtd

Інформаційна кампанія «Україна для кожної дитини»: дізнайтеся, як прийняти дитину в родину

В Україні тисячі дітей зростають без сім‘ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.

На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі.

Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:

  • Усиновлення або “народження серцем”  прийняття дитини в сім’ю на правах рідної. Усиновлювачі мають такі ж права й обовʼязки щодо дитини, як і батьки.
  • Опіка/піклування: переважно для родичів, але й для тих, хто пройшов спеціальне навчання. Ви стаєте законним представником/-цею дитини та відповідаєте за її життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток. При цьому держава надає фінансову підтримку на утримання дитини.
  • Прийомна сім’я: це родина або людина, яка прийняла на виховання до 5 дітей. Тут діти отримують тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові. Держава виділяє кошти на утримання дітей.
  • Великі прийомні сім’ї (ДБСТ): беруть на виховання та спільне проживання не менше, ніж пʼять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. А держава виплачує грошове забезпечення батькам-вихователям, а також соціальну допомогу на кожну дитину.
  • Патронат: тимчасовий догляд та реабілітація в сім’ї патронатного вихователя, що допомагає дитині відчувати родинне тепло, поки батьки долають труднощі. Держава оплачує роботу патронатного вихователя та виділяє кошти на утримання дитини.

Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на dity.gov.ua. 

Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.

 

Шість прикарпатських шкіл отримають кошти на підготовку до зими завдяки фінансуванню ЮНІСЕФ


Про це повідомила Світлана Онищук.

Йде мова про:

  1. Бурштинський ліцей імені Ольги Басараб;
  2.  Зеленський ліцей Зеленської сільської ради;
  3.  Ліцей №23 імені Романа Гурика Івано-Франківської міської ради;
  4.  Калуський ліцей №3;
  5.  Коломийський ліцей №4 імені Сергія Лисенка;
  6.  Яремчанський ліцей №1.

Фінансову допомогу буде спрямовано на:

  • ремонт і модернізацію шкільних їдалень;
  •  обігрів й утеплення приміщень;
  •  заміну вікон і дверей;
  •  закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання;
  •  ⁠ремонт інженерних мереж;
  •  транспортування і зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів та пального.

Відомо, що загалом фінансову підтримку нададуть для 700 закладів освіти. Обирала школи спеціальна комісія на основі чітких критеріїв, головний з яких —проведення очного навчання.

Відповідно до Постанови Кабміну, кожна з таких шкіл отримає по  290 500 гривень для підготовки до зимового періоду.

Кошти почнуть надходити на рахунки шкіл, які потрапили до списку, наприкінці листопада 2024 року.

На Надвірнянщині відбувся фестиваль стрілецької та повстанської пісні


Вчора заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко побувала на обласному фестивалі стрілецької і повстанської пісні імені Софії Галечко, який відбувся в урочищі Ростоки Пасічнянської територіальної громади.

Там виступили вісімнадцять творчих прикарпатських колективів, які виконали патріотичні стрілецькі, повстанські пісні.

Людмила Сірко зауважила, що цей фестиваль нагадує про учасників визвольних змагань, традиції та історію нашого краю. Саме такі заходи виховують у підростаючого покоління любов до нашої країни, формують національну свідомість, українську національну ідею через українську народну пісню, яка прославляє подвиги українського народу та демонструє талановитих виконавців.

За високу майстерність у вокальному мистецтві колективи нагородили грамотами управління культури, національностей та релігій ОДА.

З нагоди вшанування пам’яті Софію Галечко на могилі у с. Пасічна відбулася поминальна панахида за участю священнослужителів, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Додамо, що фестиваль відбувся за підтримки обласної державної адміністрації, обласної ради, управління культури, національностей та релігій ОДА, навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття та Пасічнянської сільської ради.

Проєкт повторного використання енергоефективних закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками


Розроблений проєкт повторного використання енергоефективних закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками.

Наявність готових проектів, що відповідають стандартам енергоефективного зеленого будівництва дозволять зекономити час і гроші на будівництво сучасних, комфортних і безпечних закладів для дітей.

Проєкт повторного використання:

  • розроблений на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України (2022);
  • успішно пройшов експертну оцінку;
  • зареєстрований і  завантажений до ЄДССБ

(https://e-construction.gov.ua/document_detail/doc_id=3358207576679384698/optype=4).

Проєктна документація:

Над проектом повторного використання, працювала команда фахівців кафедри архітектурних конструкцій та кафедри теплотехніки КНУБА, Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням (NZEB Hub), Інституту екологічного управління та збалансованого природокористування, ВГО «Жива планета».

Проєкт GIZ “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні”, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) надає підтримку практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях для відновлення України за принципом Build Back Better and Greener якій відповідає цілям Європейського Зеленої угоди та цифрової трансформації ЄС.

В контексті будівництва це означає будувати за принципами сталого будівництва із застосуванням сучасних енерго- та ресурсоефективних технологій, методів управління, екологічних будівельних матеріалів.

Архітектурні рішення прийняті із урахуванням найкращих світових практик проектування та будівництва дошкільних навчальних закладів, в тому числі із дотриманням високих вимог до рівня енергоефективності, екологічності, інклюзивності та безпеки перебування в приміщеннях будівлі у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та у особливий період (окрема під час воєнного стану).

Об’ємно-планувальні рішення садочку передбачають зонування будівлі у відповідності до вікових категорій школярів:

1. Перший поверх – яслі та середні групи;

2. Другий поверх – старші групи;

  • підвальне укриття передбачає можливість розміщення усіх дітей, вихователів,
  • адміністративного та допоміжного персоналу дитячих садочків;
  • архітектурний стиль представлений переважно мінімалізмом з елементами органічної архітектури.

Високий рівень енергоефективності та екологічності будівлі був досягнутий наступним чином: 

1. Підвищення теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій.

2. Удосконалення системи обліку та регулювання споживання енергоресурсів.

3. Впровадження автоматизованих систем моніторингу споживанням ресурсів.

4. Підвищення енергоефективності інженерних систем будівлі.

5. Використання альтернативних джерел енергії (з інтеграцією в інженерні системи будівлі теплових насосів).

6. Використання теплоакумулюючих властивостей залізобетонних елементів каркаса будівлі (особливо конструкцій укриттів), а також керамічних стінових конструкцій.

7. Зведення до мінімуму кількості містків холоду за рахунок оптимізації форми огороджувальних конструкцій будівлі і зменшення кількості теплопровідних включень на фасадах.

8. Використання енергоефективних вікон і дверей.

9. Застосування систем захисту від сонячних променів, що дозволяє знизити споживання енергії для потреб охолодження і кондиціонування повітря в теплу пору року.

10.Використання світловодів дозволяє підвищити рівень освітленості приміщень і знизити енергоспоживання на штучне освітлення.

11.Використання екологічних будівельних матеріалів та оцінка життєвого циклу.

Розроблена проектна документація була презентована  в рамках бізнес конференції БUDUYСЕБЕ 2024 |PROЕКТАНТ.

Огляд заходу 

В подальшому команда розробників готова надавати підтримку громадам в адаптації проектної документації з врахуванням потреб і умов будівництва.

тел., Viber, Telegram, WhatsApp

+ 38-099-642-81-57 або

info@livingplanet.org.ua

В неволі не те що роки, а кожен день має значення, – звернення Президента


Дорогі українці, українки!

Сьогодні я хочу звернутися до наших партнерів щодо одного з базових елементів миру. Україна завжди радіє, коли вдається повернути з російського полону наших людей. Повернути додому. Воїнів, цивільних. Це надзвичайно складно, але ми робимо все, що можна, щоб обміни відбувались.

Проте найскладніше повертати не дорослих, а дітей. Маленьких українців, які вкрадені в рідних. Дітей, які вивезені з тимчасово окупованої нашої території – вивезені в Росію. І яких Росія намагається сховати.

Ніхто сьогодні не скаже точно, скільки їх. Ми знаємо про десятки тисяч.

Це й зовсім маленькі діти, і підлітки. Ті, у кого є рідні в Україні. І ті, чиї рідні, на жаль, загинули від російських ударів.

Іноді щастить, і діти самі можуть вийти на зв’язок із волонтерами, правозахисниками чи своїми родичами в Україні. Але більшість росіяни просто позбавляють будь-яких засобів зв’язку, забирають та знищують документи дітей, відправляють їх у чужі російські сім’ї. В неволі не те що роки, а кожен день має значення. І так само має значення кожне зусилля, яке допомагає звільняти наших людей. Цього тижня в Канаді відбулась конференція щодо пункту Формули миру, який присвячений саме такому нашому завданню – повернути додому всіх українських полонених, усіх наших депортованих і вкрадених українців. Участь у конференції взяли понад 70 держав та міжнародних організацій. Є повна підтримка для наших людей, для нашої держави та для нашої мети. Кожен обмін полонених – це досягнення. Кожна дитина, яка повернулась додому в Україну, – це щастя. Але всіх – всіх маємо повернути.

Працює наша ініціатива Bring Kids Back UA. Разом із нами для цього Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Ватикан – країни-посередники – та багато інших країн.

Ми хочемо справжнього миру для України – для нашої землі та для всіх наших людей. І це справедливо. Справедливо – повернути додому всіх, кого війною хотіли дому позбавити. Мир має бути надійним.

Я дякую всім, хто допомагає Україні!

Слава Україні!