Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Листопад 5, 2024

За жовтень українцям нараховано втричі більше Національного кешбеку, ніж у вересні


За жовтень 2024 року українці накопичили втричі більше Національного кешбеку, ніж місяцем раніше. Загальна сума кешбеку, нарахованого громадянам за другий місяць дії програми, становить 125 млн грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Майже вдвічі зросла і кількість споживачів — учасників програми. Станом на 31 жовтня вже 3 мільйони громадян відкрили 3,2 млн карток Національний кешбек.

«Національний кешбек» — це форма підтримки громадян від держави. Ми раді відзначити, що інтерес до програми зростає. Чим більше громадяни купуватимуть місцеві товари, тим більший обсяг допомоги від держави отримуватимуть. Українцям це допоможе фінансово, зокрема оплатити комунальні послуги взимку, а держава отримає додаткові податки, які можна витратити на оборону», — відзначила Юлія Свириденко.

Виплата коштів, накопичених споживачами за жовтень, відбудеться в кінці листопада на картку для виплат «Національний кешбек». Щоб отримати кошти вчасно, потрібно активувати цю картку в Дії. Це зробили 1,9 мільйони громадян. Тож тим, хто це ще не зробив, потрібно відкрити додаток Дія, в розділі Сервіси обрати Національний кешбек і далі активувати свою картку.

Напередодні держава здійснила виплату кешбеку за вересень. Тоді українці отримали 37,2 млн грн. Виплату за жовтень, яка відбудеться в кінці листопада, отримають вже втричі більше українців. Планово зарахування кешбеку відбувається в кінці наступного місяця за попередній. За винятком виплати кешбека за грудень, який буде перерахований громадянам у лютому 2025 року.

Кошти Національного кешбеку не будуть оподатковуватись.

Кешбек у розмірі 10% нараховується за покупки українських товарів, що включені виробниками до програми, в магазинах, які є учасниками програми. На кінець жовтня півтори тисячі виробників включили в програму 300 тисяч місцевих товарів.

Щоб зрозуміти, за який товар нараховується кешбек, можна скористатись сканером штрихкодів в Дії. Основні торгові мережі також позначають товари з кешбеком на цінниках або в інший спосіб. На дверях магазинів, де нараховують кешбек, є позначення «тут діє програма «Національний кешбек».

Витратити кешбек можна на оплату різноманітних послуг: комунальних, медичних, освітніх, транспортних і багатьох інших. Крім цього, кешбек можна перерахувати на підтримку Збройних Сил України або придбання військових облігацій.

Щоб долучитись до програми «Національний кешбек», необхідно:

  • Відкрити картку для виплат Національний кешбек у відділенні банку чи через сайт або банківський додаток. У програмі беруть участь ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро, Кліринговий Дім.
  • Надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з карток, якими ви зазвичай здійснюєте покупки.
  • У застосунку «Дія» в розділі «Сервіси» активувати картку «Національний кешбек» для виплат.

Довідково:

Проєкт реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком, Кабінетом міністрів України, Державною податковою службою, Ощадбанком та уповноваженими банками України і Урядовим контактним центром. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

Український ветеранський фонд презентував путівник «Шлях ветерана»

Український ветеранський фонд презентував путівник «Шлях ветерана», створений для полегшення адаптації військових після звільнення зі служби та допомоги у поверненні до цивільного життя. Цей інструмент стане надійним помічником для ветеранів і їхніх родин, адже містить покрокові інструкції щодо юридичних і соціальних аспектів звільнення та реінтеграції. (більше…)

Відкриття оптового ринку сільськогосподарської продукції «Радогаст»

Вже цими вихідними, 9 листопада, у селі Перерісль відбудеться відкриття оптового ринку сільськогосподарської продукції «Радогаст». Великий осінній ярмарок об’єднає виробників якісної органічної продукції. (більше…)

Освітній проєкт Приватбанку “Бізнес-школа для захисників”

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Приватбанком запрошує ветеранів та їхні родини до участі в освітньому проєкті “Бізнес-школа для захисників” на платформі Privatbank Business Platform. (більше…)

Як ветеранам отримати державну підтримку для старту свого бізнесу?


Українські ветерани можуть отримати державну підтримку для старту або розвитку свого бізнесу. Це суми від 250 тис. до 8 млн грн, залежно від умов програми.

Скільки коштів та на які потреби можна отримати – дивіться в інфографіці.

#зміниЄ

 

 

Як звільненим з полону та родинам полонених отримати державну грошову допомогу


При Мінреінтеграції функціонує Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі звільнених з полону осіб. До складу Комісії входять представники державних органів і профільних громадських організацій.

Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову грошову допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону.

Також Міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам сімей тих, хто досі перебуває в полоні.

Для отримання зазначених грошових допомог від держави потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій і переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням (https://minre.gov.ua/…/shho-neobhidno-dlya…/).

Зразок заяви про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України — тут (https://minre.gov.ua/wp…/uploads/2024/02/zayava-fakt.pdf), заяви про отримання державної грошової допомоги — за цим посиланням (https://minre.gov.ua/…/2023/02/forma_zayavy_vyplaty1_1.pdf).

У разі виникнення питань щодо отримання допомоги від держави звільненим з полону і членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71 (Viber, WhatsApp).

Бачимо збільшення кількості північнокорейців, не бачимо збільшення реакції партнерів – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Коротко про цей день.

Доповіді військових – Головком Сирський та начальник Генштабу Баргилевич. Також – міністр оборони України Умєров. Бойова ситуація зараз, усі напрямки. Звичайно, найбільше уваги – донецьким напрямкам. Але бачимо також активність росіян на півдні України. Сили оборони мають забезпечити реагування. Окремо обговорили сьогодні Курську операцію, вже три місяці наших активних дій на Курщині незабаром. І це важливо – тримаємо цю «санітарну зону» у визначених районах поблизу нашого державного кордону. І маємо цінувати значення цієї операції – Курської операції – для поповнення нашого обмінного фонду. Це дуже допомогло звільненню наших людей із російського полону. Я дякую всім солдатам, сержантам та офіцерам, які залучені до активних наших дій на Курщині. Була сьогодні також окрема доповідь ГУР та Служби зовнішньої розвідки щодо північнокорейських військових на території Росії. Вже 11 тисяч у Курській області. Ми бачимо збільшення північнокорейців, не бачимо збільшення реакції партнерів. На жаль.

Сьогодні ж провів Ставку. Зокрема, важливе питання щодо ППО. Кожен бачить, наскільки більше росіяни застосовують «шахедів» та авіабомб. Щомісяця зростає цей терор. Потрібно більше заходів протидії. Це стосується й посилення мобільних вогневих груп, і впровадження реальної практики збиття «шахедів» дронами, і розвитку наших Сил саме так, щоб нарешті подолати проблему російських авіабомб. Є й нагальні рішення, які мають бути реалізовані. І також більш стратегічні речі, які будуть враховані у внутрішньому Плані посилення України, у відповідному оборонному пункті. Сьогодні було й багато питань щодо збільшення виробництва нашої зброї – передусім це дрони та ракети. Ми збільшуємо контракти для українських виробників. Додаємо довгострокових можливостей виробляти таку зброю, інвестувати у розвиток таких виробництв. Відповідні доручення я дав і міністру оборони, і на Ставці.

І ще кілька речей.

Говорив із Президенткою Молдови. Привітав Маю Санду з перемогою на виборах та загалом із тим, що курс на реальний суверенітет Молдови витримав випробування. Для всіх держав нашого регіону і реальна безпека, і реальна соціальна справедливість, і реальне подолання бідності – усе це можливе лише за умови реальної інтеграції до спільного європейського простору. Євросоюз – це глобальний суб’єкт. Один із найбільш привабливих світових ринків. Реальний захисник людських прав і можливостей кожної спільноти. Звичайно, є різні внутрішні проблеми та суперечності, зокрема у Європі. Але вибір – коли це вибір європейський – це завжди вибір на користь нормального життя. Того, чого ніколи немає й не буде за таких режимів, як у Москві. Тому важливо, що Молдова залишається з Європою, і ми в Україні завжди готові підтримати наших друзів на шляху інтеграції.

Сьогодні ж говорив із Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Подякував за підтримку нашої держави, наших людей. Днями наша команда представила в Канаді деталі Плану перемоги. Канада підтримує План перемоги – і мотиви України, і терміновість цього Плану. Я подякував за проведену в Канаді конференцію щодо повернення всіх наших полонених і всіх наших депортованих. Дорослих і дітей.

Також провів зустріч у Києві з міністром закордонних справ Німеччини Бербок. Я подякував їй за всю німецьку підтримку для України. І ми обговорили ситуацію як у Європі загалом, так і в нашому регіоні – ситуацію зараз. Те, як можна натиснути на Росію, щоб наблизити мир.

І ще одне. Сьогодні професійний день для майже 200 тисяч українців та українок. Усіх працівників «Української залізниці». Я мав нагоду привітати їх, подякувати їм. І, будь ласка, не забувайте завжди дякувати таким людям, хто працює в таких особливих наших галузях, що тримають на собі все інше в країні. Я пишаюся нашими людьми!

Слава Україні!