Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Month: Грудень 2024

Інформаційна платформа та Telegram-бот «Повертайся додому»

Для підтримки українців, які повернулися або планують повернення в Україну з-за кордону Громадська організація «Повертайся додому» створила інформаційну платформу та Telegram-бот.

На платформі «Повертайся додому» запропоновані практичні кроки, міститься інформація про можливості підтримки при поверненні в Україну як з боку неурядових організацій, так і з боку держави. Крім того, на ній розміщені корисні контакти та сервіси.

Ці онлайн-ресурси допомагають українцям за кордоном бути поінформованими, а також приймати усвідомлене, зважене та обґрунтоване рішення про добровільне повернення в Україну. Зокрема, і на короткий період для підтримки зв’язків із родиною, перевірки безпекової ситуації, а також оцінки умов, можливостей і перспектив на майбутнє.

Посилання на платформу: https://comebackhome.com.ua

Посилання на Telegram-бот: https://t.me/comebackhome_KSB_bot

Найвищий рівень довіри в суспільстві – до військових, які зараз воюють, – загальнонаціональне опитування


95% опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % – ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Такі результати онлайн-опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві», що його презентували Український ветеранський фонд та Соціологічна група «Рейтинг».

«Для нас у Міністерстві у справах ветеранів дуже важливі такі дослідження. Вони дають змогу більш глибоко розуміти власне свою цільову аудиторію, її потреби та проблеми й надалі ухвалювати управлінські рішення та формувати політики таким чином, щоб вони не були декларативними, а спрямовувалися на те, щоб ветерани й ветеранки отримали максимум можливостей від держави, від бізнесу, від громадянського суспільства. Тобто наше завдання – створювати максимально ефективні інструменти. А максимально ефективні інструменти можна розробляти лише тоді, коли дослідив і знаєш глибину потреб своєї аудиторії», – зазначила Юлія Кіріллова, заступниця Міністра у справах ветеранів України.

Як повідомили під час презентації, від початку повномасштабного вторгнення в Україні постійно зростає кількість людей, чиї близькі зараз воюють. 71 % респондентів, які взяли участь у опитуванні «Образ ветеранів в українському суспільстві», відповіли, що мають серед своїх близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року.

Та при цьому кількість людей, які допускають, що самі можуть стати ветеранами в майбутньому майже не змінилася від березня цього року.

«На запитання «Чи допускаєте ви, що самі можете стати ветераном у майбутньому?» 40% опитаних відповідає, що так, 56 % – ні. І найчастіше, звичайно, про це говорять чоловіки, зокрема чоловіки, які воювали в АТО. Щодо ставлення до військових і ветеранів, то ми підтверджуємо, що й надалі воно надзвичайно позитивне, але хочемо вказати на певну відмінність залежно від категорії військових. 95 % опитаних зазначили, що вони довіряють і скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % – що довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Найнижчий показник довіри – 29 % – опитані українці демонструють до військових ТЦК», – розповів Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг».

Серед тривожних тенденцій називають зниження рівня довіри до ветеранів, які повернуться з війни, яка зараз триває. Тому важливо відстежувати подальші зміни в суспільних настроях, щоб запобігти можливій стигматизації захисників у майбутньому.

У трійці найбільш ймовірних викликів, які постануть перед ветеранами після повернення зі служби, респонденти називали психоемоційну нестабільність (84 %), проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги (78 %), а також відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю (74 %).

Для цілісного розуміння ситуації результати опитування «Образ ветеранів в Українському суспільстві» варто порівняти з результатами онлайн-опитування ветеранів та ветеранок, яке у жовтні–листопаді цього року проводив Український ветеранський фонд. Через таке порівняння, до прикладу, можна побачити, що у той час, як 78 % опитаних цивільних говорять, що суспільство поважає ветеранів, серед ветеранів такої думки лише 33 %.

«Я б хотіла звернути увагу на ті явища, де різниця між сприйняттям цивільних і самих ветеранів виражена досить яскраво. Зокрема, це нерозуміння з боку суспільства. Так, цивільні помітно нижче оцінюють ступінь ризику виникнення цього явища, аніж самі захисники та захисниці – 66 % і 89 % відповідно. Такі відмінності можуть свідчити, з-поміж іншого, про недостатню обізнаність щодо викликів та перешкод, які виникають перед ветеранами», – наголосила Анастасія Селянінова, начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду.

Більше деталей щодо опитування можна переглянути на сайті Українського ветеранського фонду: https://cutt.ly/xeB8JEqP

Зазначимо, що опитування відбувалося 5–6 грудня 2024 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Маємо вже незабаром дати старт роботі військового омбудсмена, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Коротко про сьогодні.

Був запит від наших військових – і це об’єктивна потреба – про створення особливої інституції військового омбудсмена. Потрібна така людина, яка буде здатна захищати права наших воїнів, і така системна спроможність, щоб омбудсмен разом із Міністерством оборони, з усіма іншими, хто необхідний, міг справді впливати на ситуацію та реально допомагати воїнам, рідним наших воїнів. Ми обговорювали створення такої інституції з міністром оборони України, з військовим командуванням і також із представниками громадянського суспільства – багато було поглядів. І зараз підготовлене перше рішення – указ про призначення уповноваженого Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей наших воїнів. Щоб розпочати цю роботу й підготувати запуск інституції омбудсмена. Я обрав кандидатуру – сильну кандидатуру. Указ буде опублікований завтра. Разом із новим уповноваженим, із правозахисною спільнотою та Міністерством оборони погодимо відповідний законопроєкт про військового омбудсмена, а також відповідні системні основи його діяльності: повноваження, фінанси та все інше. Я прошу Верховну Раду України та уряд своєчасно підтримати новації, які будуть запропоновані. Маємо вже незабаром дати старт роботі військового омбудсмена. Я дякую всім, хто допомагає.

Я хочу зараз відзначити й команду Міністерства оборони України за роботу застосунку «Армія+», який теж уже допомагає у розв’язанні деяких проблемних і дуже чутливих питань наших військових. Зокрема це переведення – питання, яке довго не розв’язувалось. І зараз у Збройних Силах України це вже працює: понад 5 тисяч переведень позитивних є – рапорти погоджені. Працює це вже і для Національної гвардії України, буде це й для наших прикордонників. Ми будемо й надалі розвивати цифрові сервіси – те, що не тільки прибирає «паперову» армію, але й реально допомагає людям відчувати більше вдячності від держави та більше поваги до себе.

Я знаю, що готується важливе рішення Америки на підтримку України – ми очікуємо офіційного оголошення вже завтра: значні пакети підтримки для наших воїнів. Те, що працює протягом цих років війни на захист України. І має підтримати стабілізаційну роботу на фронті зараз: що більш повне постачання від партнерів, то більше збережених життів наших хлопців. Працюємо й для того, щоб інші наші партнери теж зберігали підтримку на необхідному рівні.

Говорив сьогодні з Прем’єр-міністром Канади Трюдо. Наступного року – головування Канади в G7, і важливо, щоб міжнародна співпраця заради захисту наших цінностей, життя наших народів точно посилювалась. Ми обговорили з Джастіном конкретні речі: зброю, додаткові системи ППО, інвестиції в наш ОПК, також нашу економічну взаємодію, санкції проти Росії – усе те, що допомагає наближати мир.

Слава Україні!

У нас є правильні, потрібні результати у знищенні саме військової інфраструктури ворога, – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Перше – військові. Сьогодні була доповідь Головкома Сирського, міністра оборони Умєрова. Фронт. Забезпечення. Дуже важливо те, що зараз Сполучені Штати збільшують постачання. Це потрібно, щоб вирівняти ситуацію. Я вдячний нашим партнерам. І темп постачання має стати таким, щоб збити темп російських штурмів. Нам потрібна більша сила зброї. І сильні позиції для дипломатії. І кожен підрозділ, кожна бригада, яка це забезпечує, наближає для нас можливість нормального миру. Я дякую за стійкість і сміливість у боях цими тижнями нашій 95-й, 80-й, 82-й окремим десантно-штурмовим бригадам. Також 68-ма окрема єгерська бригада – молодці, хлопці! 225-й та 425-й окремі штурмові батальйони – дякую! Також хочу відзначити зараз усіх наших воїнів, які завдають далекобійних ударів по території Росії. І в нас є правильні, потрібні результати у знищенні саме військової інфраструктури ворога, і тільки такої: Україна захищається від агресії, і наші удари спрямовані виключно на військові цілі.

Збройні Сили України, Служба безпеки України, ГУР, зовнішня розвідка – я дякую вам за влучність, усім нашим залученим структурам.

Сьогодні ж багато уваги було і щодо внутрішніх питань – тих рішень, тих новацій, які потрібні в перспективі, щоб Україна мала можливість повернути якнайбільше наших людей, які виїхали через війну. І ми повинні створити всі необхідні економічні, соціальні стимули для українців працювати в Україні, працювати на Україну, робити для України більше потенціалу, щоб бути на рівних у глобальній конкуренції. Український народ довів свою сміливість і може продемонструвати світові свою можливість відновлюватися, відбудовуватися з руїн. Я провів сьогодні нараду щодо цього – були віцепрем’єр-міністри Чернишов, Федоров та Кулеба, команда Офісу. Ми готуємося на завтра ще до розмови з представниками українського бізнесу – про те, які системні рішення потрібні зараз та в перспективі, щоб дати Україні більше впевненості та сильне економічне дихання.

І третє за сьогодні, що важливо.

Говорив із Президентом Сербії, подякував Олександру за підтримку нашої держави, наших людей. Ми обговорили нашу взаємодію – двосторонню і також з іншими партнерами. Дуже ціную наш діалог. Максимум конструктивних відносин для України та спільної з партнерами безпеки.

Слава Україні!

«Помічай зміни»

Україна є найбільш замінованою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни — 156 000 кв. км — потенційно забруднені мінами та несуть ризики для життя та здоровʼя громадян. (більше…)

Як ветерану війни подати спрощену заяву на пільги онлайн


В Україні діє проект, що полегшує отримання пільг для ветеранів та їхніх рідних. Для цього можна подати спрощену заяву онлайн без зайвої бюрократії.

Як це зробити – дивіться в інфографіці.

#зміниЄ

Без паперів: ЦНАПи працюватимуть в електронній системі Вулик — Уряд ухвалив Постанову


Уже скоро центри надання адмінпослуг зможуть перейти на електронний документообіг та працювати в оновленій інформаційній системі Вулик. Система прибере зайву бюрократію та паперову роботу в адміністраторів і відвідувачів. Так українці витрачатимуть менше часу в ЦНАПах, а адміністратори якісніше надаватимуть послуги.

Чому це важливо?

Це крута можливість оптимізувати роботу ЦНАПу безоплатно, особливо в маленьких громадах, які не мають можливості платити за електронні системи. Вулик автоматизує заповнення форм, обробку документів, перевірку інформації та навіть формування звітів.

Зараз в Україні налічується понад 5 тисяч центрів надання адмінпослуг. Розробили та оновили електронну систему Вулик разом з партнерами, щоб у кожному ЦНАПі країни ви отримували послуги швидко та зручно

Міністерство цифрової трансформації України впроваджує систему Вулик за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту DT4UA, що реалізується E-Governance Academy(Естонія).

Прикарпатський рятувальник став чемпіоном України з пожежно-прикладного спорту


Представник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Мар’ян Блонський виборов дві нагороди на чемпіонаті ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях. Захід проходив у місті Чернівці з 17 по 19 грудня.

У напруженій боротьбі Мар’ян продемонстрував високий рівень майстерності та фізичної підготовки. Він здобув «золото» у подоланні 100-метрової смуги з перешкодами, ставши найкращим у цій категорії. Крім того, спортсмен посів третє місце у двоборстві, завоювавши бронзову медаль.

Досягнення рятувальника підтверджують, що наполеглива праця, витримка та командна підтримка здатні вести до перемог найвищого рівня.

Збірна ж команда Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області, посіла 18-те загальнокомандне місце в чемпіонаті. Це хороший результат, який мотивує до подальшого вдосконалення та нових звершень

Міністерство юстиції України провело брифінг щодо наймасштабнішої кібератаки росіян на державні реєстри за останній час


Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина разом з т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Володимиром Карастельовим  провели брифінг щодо наймасштабнішої кібератаки росіян на державні реєстри за останній час.

Ольга Стефанішина повідомила, що внаслідок цієї атаки Міністерство юстиції  призупинило діяльність всіх державних реєстрів, які адмініструються Мін’юстом для уникнення подальшого розгортання загроз.

Віце-прем’єр-міністр звернула увагу, що всі акти цивільного стану про народження, смерть, одруження і розлучення можуть здійснюватись у звичайному порядку, але із застосуванням паперових носіїв. Найближчим часом на офіційній Фейсбук-сторінці Мін’юсту буде розміщена інформація про відділи реєстрації актів цивільного стану, до яких можна звернутися по всій території України для здійснення відповідних дій.  При цьому всі соціальні виплати, пов’язані з настанням певних актів цивільного стану, здійснюються на основі відповідних заяв також будуть розглянуті після відновлення реєстрів.

Ольга Стефанішина повідомила, що на розгляд Уряду буде внесено проєкт постанови, який передбачає призупинення обчислення всіх строків до відновлення функціонування реєстрів.

Також реєстрація відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, зведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, дублікати про нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюється без доступу до реєстрів. Тобто ці дії будуть здійснюватися нотаріусом. Фактично всі нотаріальні дії, які не потребують перевірки даних в реєстрах, будуть здійснюватись державними та приватними нотаріусами.

Державна реєстрація юридичних осіб, їхньої символіки, громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, фізичних осіб-підприємців та відокремлених підрозділів юридичної особи здійснюється виключно програмним забезпеченням ДРРП.

Наразі тривають роботи з відновлення реєстрів, які перебувають у компетенції відомства. За словамиВіце-прем’єр-міністра, події останніх днів не вплинули на роботу інших інформаційних систем держави.

Ольга Стефанішина наголосила, що всі дані, які перебували в реєстрах, збережені і будуть відновлені.

 Насамперед, Мін’юст відновить Єдиний реєстр довіреностей, Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів та Спадковий реєстр, що дозволить забезпечити належний облік даних та мінімізувати негативний вплив внаслідок потенційних неправомірних нотаріальних дій. Надалі у пріоритеті відновлення Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

 «Я прошу громадян проявити певне терпіння. Ми також розгорнули відповідні спроможності системи безоплатної правничої допомоги. Усі, хто потребуватиме додаткової інформації чи матиме запитання, на які не знайдеться відповідей на офіційних ресурсах Міністерства юстиції та суміжних служб, можуть звернутися на гарячу лінію безоплатної правничої допомоги. Там громадянам нададуть правову допомогу, роз’яснення та сприятимуть у вирішенні будь-яких питань, що виникатимуть до повного відновлення роботи державних реєстрів», — наголосила Ольга Стефанішина.

Т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов повідомив про те, що з перших хвилин кібератаки Департамент кібербезпеки Служби безпеки України включився в роботу. Він зазначив, що Служба безпеки України  проводить комплексні заходи за трьома напрямами:

  1. відбиття кібератаки;
  2. відновлення працездатності інфраструктури та подолання наслідків;
  3. документування цієї кібератаки як злочину.

За даним фактом СБУ відкрила кримінальне провадження за низкою статей Кримінального кодексу України, у тому числі за статтею 438 «порушення законів та звичаїв війни». Головною версією, яку розглядає СБУ, є причетність російських спецслужб до здійсненої атаки, зокрема гру гш рф.

Щодо потенційного витоку даних та отримання них ворогом співробітник спецслужби поінформував, що допоки триває розслідування. Крім того, він повідомив, що СБУ на постійній основі надає рекомендації і технічну допомогу на запити відповідних установ та органів.

Слідкуйте за оновленнями на офіційних Facebook-сторінках Мін’юсту.

Припинення вогню не може бути без чітких і зрозумілих гарантій безпеки для України – Президент


Щоб настало припинення вогню, Україні потрібно мати надійні гарантії безпеки. Про це Президент Володимир Зеленський заявив на пресконференції в Брюсселі після засідання Європейської ради.

«Ми не можемо жити із замороженим конфліктом. Коли йдеться про припинення вогню в будь-якому конфлікті, у будь-якій війні, люди знають, що буде після цього, чим усе закінчиться. Треба знати, що буде завтра, для того, щоб сьогодні робити припинення вогню», – пояснив Глава держави.

Президент наголосив, що Україна як ніхто хоче закінчення війни та встановлення сталого миру. Водночас Росія не хоче миру й постійно це демонструє.

Володимир Зеленський зазначив, що для досягнення миру Україна має бути в сильній позиції. Її складові – гарантії безпеки та чітка позиція партнерів щодо цього, стабільний фронт і виконання домовленостей про оснащення й тренування українських бригад.

Також необхідна фінансова підтримка, яка зараз, зокрема, забезпечена рішенням G7 про виділення Україні 50 млрд дол. США у вигляді кредиту. Його погашення відбуватиметься коштом доходів від заморожених російських активів.

Крім того, Президент наголосив на тому, що для припинення вогню важлива сильна позиція нової адміністрації США, готової до посилення України та тотальних санкцій проти РФ.